reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Szczęśliwe dzieciństwo maluszków - zabawki, piosenki, metody wychowawcze itp.

Labamba - Nie wiem tego z autopsji więc nie wiem o co dokładnie chodzi, tylko tak mi inne mamy mówiły.
Próbowałaś kiedyś mikrofalowego dla porównania?
 
reklama
nadineczka - hehe my będziemy mieć Tymona, może wy byście mieli Tymoteusza? :-):-) u nas padło na Tymka bo po pierwsze to zdrobnienie jest cudne a po drugie .. nie znamy żadnego Tymka! z nikim się nie kojarzy :tak::-):-)
 
Tak mnie strasznie kusi żeby się już we wszystko zaopatrzyć:tak: ale co dzień toczę walkę z sobą aby jeszcze poczekać:tak:
 
Labamba - Nie wiem tego z autopsji więc nie wiem o co dokładnie chodzi, tylko tak mi inne mamy mówiły.
Próbowałaś kiedyś mikrofalowego dla porównania?
Ja osobiście to bym nic w mikrofali dla dziecka nie robiła nawet jakby to zajmowało o połowę czasu mniej i kosztowało tyle co nic :no: Wolę kupic droższy i elektryczny niż ten mikrofalowy - zresztą akurat u mnie wszyscy znajomi takie polecają - no zobaczymy jak sie będzie używało - mam nadzieję, że dobrze:tak:

A poza tym to nieustannie marza mi się zakupy dla niuni, ale póki co dzielnie wytrzymuję - może w listopadzie się skuszę na małą wyprawę do sklepu jakiegoś...ehhh
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Dziewczyny czy któraś bardziej doświadczona mama mogłaby pokusic się o napisanie listy rzeczy potrzebnych na start dla maluszka i mamy.Ja narazie wymyśliłam kilka rzeczy ,ale szczerze nie wiem co jest konieczne a co zbedne.Chodzi mi też o takie najdrobniejsze gadżety:zawstydzona/y:
Oto moja pierwsza lista:zawstydzona/y:..wielki chaos:

myjka kapielowa dla dzidzi
wanienka
szczotka ,grzebyk
aspirator do noska
nożyczki do paznokci,pilniczek itp (dla dziecka)
termometr
smoczek
laktator
sterylizator
podgrzewacz
pieluszki
podkłady poporodowe
gaziki do pępka
wkladki laktacyjne
podkłady jednorazowe do przewijania...

no i tyle zarazie wymysliłam:eek:
 
Joasia ja mam podobny problem jak ty. Nie mam jeszcze dzieci, ale moja młodsza siostra za niedługo będzie rodzić więc przyszli dziadkowie ożenili mnie z poszukiwaniem wózka na prezent...
Oglądałam twojego linka - fajny wózeczek. Poszukam jeszcze jakieś inne ... Jak macie jakieś namiary na fajne i praktyczne wózeczki proszę o pomoc....
 
nadineczka - hehe my będziemy mieć Tymona, może wy byście mieli Tymoteusza? :-):-) u nas padło na Tymka bo po pierwsze to zdrobnienie jest cudne a po drugie .. nie znamy żadnego Tymka! z nikim się nie kojarzy :tak::-):-)

o tyle dobrze, że my właśnie jesteśmy nastawienia na Tymoteusza ;)

Tak mnie strasznie kusi żeby się już we wszystko zaopatrzyć:tak: ale co dzień toczę walkę z sobą aby jeszcze poczekać:tak:

ja mam ten sam problem, ale jeszcze daję radę :-)

któraś napisała kiedyś ja po swojemu trochę przerobiłam i może się przyda.

1.UBRANKA

4 body z długim rękawkiem - 2x56,2x62,
4 body z krótkim rękawkiem 2x56,2X62,
2 pajacyki z długim rękawkiem 56,62,
2 pajacyki lżejsze 56,62,
3 bawełniane śpioszki
4 sweterki lub bluzy zapinane z przodu
3 spodenki
5 par skarpetki bawełniane lub buciki bawełniane
1 - 2 czapeczki bawełniane po kąpieli i po domu przez pierwsze dni
2 czapeczki cieplejsze
rękawiczki przeciw zadrapaniom
rękawiczki bawełniane
1- 2 pary rajstopki
kombinezon zimowy jednoczęściowy

2.POŚCIEL I PIELUCHY

Łóżeczko
Materacyk
blat do przewijania
Karuzela nad łóżeczko
3 kocyki - 2 bawelniane
1 polarowy śpiworek do spania na ramiączka
rożek zwykły
obijacz do łóżeczka wypełnienie: kołderka + poduszka (POŹNIEJ, NA RAZIE WYSTARCZY KOCYK)
pościel 3 prześcieradła frotte do łóżeczka
2-3 pieluchy flanelowe
ok. 25 pieluch z tetry
3 ręczniki kąpielowe z kapturkiem
podkłady do przewijania z Rossmanna

3.KOSMETYKI I APTECZKA

pieluchy - np. Huggies, Pampers Newborn (2-3 paczki)- od razu może być nr 2
mokre chusteczki do pupy - duzo opakowan
oliwka dla niemowląt (opcjonalnie)
2 p. płatki kosmetyczne
spirytus 70 % (wystarczy kupić 100 ml spirytusu rektyfikowanego, rozcieńcza się go przegotowaną wodą w stosunku 2:1)
sól fizjologiczna - do oczek lub noska Disnemar (woda morska w aerozolu do nosa)
proszek do prania bez fosforanów (np. Jelp, Lobella)
Oilatum emulsja do kąpieli
Oilatum szampon po 1. miesiącu
Linomag do pupy
mydło natłuszczające, delikatne, bezzapachowe (np. Bambino, Nivea Baby, Bubchen)
Krem na każdą pogodę Nicea
jałowe gaziki do pępka
pałeczki do uszu
paracetamol w czopkach dla noworodków
płatki mydlane Infacol na kolki
gruszka

4.AKCESORIA

wanienka do kąpieli
termometr do wanny
termometr do pokoju
grzechotki
szczotka do włosów
termometr elektroniczny do pomiaru temperatury ciała Frida do nosa
smoczek uspokajacy
nożyczki dla niemowląt do obcinania paznokci
Termos na butelki
2 śliniaczki frotte lub flanelowe ( nieprzemakalne)
1- 2 myjki
butelka ze smoczkiem do mleka 250/260 ml 2 szt
butelka ze smoczkiem do płynów 120/125 ml 2 szt
Szczoteczka do mycia butelek

5.TRANSPORT
wózek głeboki (gondola)
fotelik samochodowy (0-9 kg)
śpiworek do wózka
torba do wózka
osłona przeciwdeszczowa



6.DLA MAMY DO SZPITALA

wkładki laktacyjne ( Johnson, Avent, Penaten, Bella)
3 paczki podkłady poporodowe np. Bella
4 koszule do karmienia kapcie + klapki pod prysznic
woda niegazowana
mydło
szare majtki jednorazowe





3 cz- SERDUSZKA - POŚCIEL DZIECIĘCA - 90 X 120 (736477504) - Aukcje internetowe Allegro


ZESTAW BABY MERC WÓZEK TRAFIC+FOTELIK KOŁA POMP. (726268493) - Aukcje internetowe Allegro


MEGA ZESTAW BABY MERC WÓZEK AGAT+FOTELIK+GRATISY (728026075) - Aukcje internetowe Allegro
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry