reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczecinianki ze swoimi Skarbami

Hej
nie zaglądałam tu baaaardzo długo i w sumie nie wiem czy jeszcze mogę ,tym bardziej że jednak nie wracamy na razie do Polski
pozdrawiam serdecznie i dużo zdrówka dla Wszystkich:tak:
 
reklama
Hejka
Monia witaj i pisz jak najczesciej:) co u was slychac?? Zostajecie dluzej?czy wogole juz nie wracacie??
Kurcze mamy psa tesciowej i budzi mnie w nocy aby sie bawic wariatka.
 
Cześć dziewczyny!
Melduję się po długiej nie obecności :tak:. Przez ponad miesiąc nie miałam neta ale już wszytko gra. Remont dobiegł końca :tak:. Można by rzec UFF :-D. Został tylko do pomalowania pokój małego.
Miłego popołudnia, całusy dla szkrabów :-)
 
Cześć dziewczyny
Mam do Was pytanie, jakie macie sposoby na walkę z biegunką u niemowląt? Moj maluch dostał rozwolnienia (ząbkowanie), gorączkuje również, bylam u lekarza z nim wczoraj ale na kupke nic nie dostałam. Zastanawiam sie nad jednym lekiem Lacido Baby. Jak myślicie powinnam mu to podac? Czy może przeczekać aż minie? Daje maluchowi dużo pic (chętnie pije), nie obniżył mu sie apetyt, nie płacze z powodu bólu brzuszka ani nic z tych rzeczy. Rzadkich kupek w ciągu dnia nie ma wiele. Dziś zrobił 3 kupy z czego dwie rzadkie. Czy w ogole powinnam sie tym martwic? Jest sobota wieczór i nie mam szans na wizyte domową a jutro niedziela i też d***a. Pomóżcie prosze.
 
Jak moja mała miała biegunkę, nie podawaliśmy jej mleka, tylko gotowaną marchewkę, gotowane na parze jabłuszko itp., ale Karolinka była starsza, bo miała już 9 miesięcy i dosyć rozbudowany jadłospis. Po paru dniach, gdy biegunka nie przechodziła, lekarz przepisał nam jakąś specjalną humanę, bo małej waga trochę spadła, mimo że miała apetyt. Wszystko ustało, gdy wyszły ząbki. ;)
Aha, jak się zaczął problem, byliśmy na wyjeździe, lekarz powiedział nam, że jeśli nie przejdze jej do 5 dni, musimy koniecznie przyjść na badanie, więc chyba nie musisz się jeszcze martwić, jeśli nie ma żadnych niepokojących objawów poza biegunką.
 
Ostatnia edycja:
Kama - Lacido baby to probiotyk - nie powinien zaszkodzić dziecku ale nie sądzę żeby wyleczył biegunkę od jednego podania. Ja podawałam to Hani 3 tygodnie. Z pewnością sprawi, że flora bakteryjna w jelitach będzie "lepsza" i pewnie może trochę znormalizować działanie układu pokarmowego. Pilnuj żeby maluch dużo pił. Piszesz że rzadkich kup jest mało, to pewnie nie ma się czym niepokoić (mi lekarka mówiła że biegunka jest wtedy gdy jest ok 5 rzadkich kup pod rząd) a wszystko spowodowane jest faktycznie ząbkami.
A stosujesz coś na te ząbki? Bo np. Lidnokaina (przeciwbólowa) zawarta w niektórych żelach na ząbkowanie może powodować właśnie rozwolnienie.
 
Cześć dziewczyny
Mam do Was pytanie, jakie macie sposoby na walkę z biegunką u niemowląt? Moj maluch dostał rozwolnienia (ząbkowanie), gorączkuje również, bylam u lekarza z nim wczoraj ale na kupke nic nie dostałam. Zastanawiam sie nad jednym lekiem Lacido Baby. Jak myślicie powinnam mu to podac? Czy może przeczekać aż minie? Daje maluchowi dużo pic (chętnie pije), nie obniżył mu sie apetyt, nie płacze z powodu bólu brzuszka ani nic z tych rzeczy. Rzadkich kupek w ciągu dnia nie ma wiele. Dziś zrobił 3 kupy z czego dwie rzadkie. Czy w ogole powinnam sie tym martwic? Jest sobota wieczór i nie mam szans na wizyte domową a jutro niedziela i też d***a. Pomóżcie prosze.
Kochana ja jak wyladowalam z moja Nadia w szpitalu jak miala 3 tygodnie przez rozwolnienie to codziennie podawali jej Dicoflor probiotyk-pomaga,pozniej w domku okolo miesiaca tez jej podawalam.Teraz tez czasami jej podaje,zwlaszcza jak miala ostatnio podawany antybiotyk.Ja na zabki smaruje dobra mascia niemiecka i czasami jak widze ze bardzo ja boli to zabkowanie podaje nurofen(syropek)moze byc podawany przy zabkowaniu.
 
Mona, Zylcia- problem gorączki i kupki znikł:happy: Gorączka minęła dzięki syropkowi "panadol" oraz "lipomal" a biegunka? no cóż w niedzielę mojemu maluszkowi rano sie pogorszyło :-( poszperałam w internecie, znalazłam doktora i wezwałam. Zalecił "smecte" i pomogło:) Mąż smecte chciał kupic od razu gdy tylko problem sie zaczął, ale byłam święcie przekonana, że ten lek podaje sie dzieciow nieco starszym a nie takim maluchom, jak sie okazuje można, w mniejszych co prawda dawkach ale jednak, i poskutkowała niemalże od razu:happy: Tylko pozostały mi jeszcze dwa małe problemy:-( teraz zwalczam malutkiemu kaszel i wysypkę jaką dostał w piątek od kaszki manny na mleku modyfikowanym Nestle. Na kaszel nadal podaję "lipomal" (działa na gorączkę, przeziębienie i kaszel) a na wysypkę nie mam nic :( tego właściwie sie chyba nie leczy prawda? Powinno samo zejść, odstawiłam kaszke manne (właściwie podałam mu ja tylko raz, do 180 ml mleka wsypałam jedna płaska miareczke, tak proponowała nam nasza doktor pediatra z przychodni) Ale czy to teraz oznacze, że mały jest uczulony na gluten? czy nie bedzie mógł jeśc takich rzeczy??
Mam tez pytanie do Mona6061 piszesz, że swojej Nadii smarujesz raz po raz dziąsełka niemieckim mazidłem :) czy mogłabyś zdradzić nazwę? Ja stosuję Dentinox i on nie jest aż taki dobry, działa tylko na chwilkę dosłownie 15 minut, po chili mały znowu zaczyna atakować oraz czasami również ratuję go syropkien "panadol" Chcialabym żel zmienic na coś lepszego, na coś co działa dłużej, a do niemiec mam dośc blisko. Pamiętam jak na kolkę mąż jeździł do niemiec po maść i kropelki, wiec teraz śmignie po żelik na dziąsełka :))) Jak byś była tak uprzejma to proszę zdradz nazwę ;)) Z góry dziękuję i gorąco pozdrawiam. :)
 
reklama
Kama ja wprawdzie stosuję Dentinox ale tak jak piszesz działa tylko chwilę i mnie polecono (mamy z innego forum) Orajel podobno jest super, tylko ma jedną wadę nie można go kupić w Polsce. Jedne dziewczyny jak mają możliwość to ściągają go z USA a inne kupują na ebay-u. Są dwa rodzaje tzn. na dzień i na noc i zdarza się, że są takie komplety i je bardziej opłaca się kupić.
BABY ORAJEL żel na bolesne ząbkowanie NA DZIEŃ 04.2013 | eBay
 
Do góry