reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Symptomy zbliżajacego się porodu

A mnie po dłuższym spacerze biodra bolą... aż sie boje co bedzie po wielogodzinnym porodzie :(
 
reklama
Ja przez cala ciaze walcze z grzybem Po przytulanku czulam jeszcze wiekszy swiad wiec od jakis 2 tygodni zero zblizen Czy ktoras z was ma tez podobny problem Czytalam ze to czesta przypadlosc kobiet w ciazy
 
Witam serdecznie wszystkie przyszłe mamusie będące już "na finiszu":-)
Ból spojenia nie jest objawem porodu , ale rzeczywiście pod koniec ciąży może być dokuczliwy ( dzidzia próbuje "przypasować" swoją głowę do wejścia do miednicy ) , upławy i grzybica w ciąży też nie są ewenementem - zdarzają się często ciężarnym . Według teorii brzuszek "opuszcza" się na ok 2 - 3 tyg przed porodem , ale zdarza się tak , że opuści się dosłownie kilka dni przed , albo wcale - więc to też nie jest dokładnym wykładnikiem zbliżającego się porodu .
Skurcze - to oczywiście jest ewidentny objaw rozpoczynającego się porodu ( mam na myśli skurcze występujące w 38 - 40 tyg ciąży ) . Zaczynają się takie jak przy miesiączce , nie muszą boleć , można tylko czuć napinanie się brzucha ( robi się twardy i jest wrażenie jakby "rósł") . Wraz z mijającym czasem skurcze są częstsze , dłuższe , zaczynają pobolewać ...... Jak są już co 10 min to czas się zbierać ......
Ale jeszcze dodam Wam Drogie Mamusie rzecz najważniejszą : w czasie trwania skurczu MUSICIE ODDYCHAĆ ( wciągać nosem wypuszczać ustami) - niezależnie od natężenia bólu , bo to Wy dostarczacie tlen do Waszych dzieci !!!!!!
Życzę POWODZENIA !!! :-)
 
Witam ponownie !!!:-)
Zapomniałam dodać - odnośnie współżycia - że prostaglandyny pomagają w rozwieraniu się szyjki macicy ( w trakcie porodu ), a w męskiej spermie jest jej bardzo dużo ( i to naturalnej - skuteczniejszej !!! ) , więc Drogie Mamy "na finiszu" - weźcie się za swoich partnerów ;-) , a później na porodówkę !:tak:
 
witam moj termin minal wczoraj a tu dalej nic ,zadnych objawow,tylko cisnienie nie takie jak powinno byc(zalecone lezenie) za 3 dni kolejna wizyta i te czekanie na dzidzie strasznie sie ciagnie .......
 
Ostatnia edycja:
Trapi mnie cos jeszcze jestem w 39 tygodniu ciazy a po mleku w cucuszkach ani sladu:confused: Myslicie ze pokarm pojawi sie po porodzie?Bardzo mocno chce karmic piersia
glitteryourway-8709fc89.gif
 
Ostatnia edycja:
Mysia a masz moze laktator? Moze sprobowalabys wywolac nim troszke mleka by dzidzia miala co jesc zaraz po przyjsciu na swiat.
 
Ja również bardzo chce karmić parsią mam nadzieje ze bede miała pokarm , moje piersi podczas ciąży bardzo sie powiekszyły , a od niedawana na sutkach pojawiły mi sie taki białe punkciki więc jestem dobrej myśli ;-) Wczoraj bolał mnie brzuch jak bym miała okres dostać z mężem myślelismy ze to może już , ale niestety jeszcze musimy poczekać... Co do współżycia :) staramy sie to robic jak najcześciej , właśnie ze względu na zbawienny wpływ nasienia :) ale oczywiście nic na siłe , najważniejsze jest zbliżenie ;-) Wogóle ostatnio potrzebuje wiecej czułości najchetniej to cały czas bym sie przytulała do mojego mężusia a jak go nie ma to smutno mi , ale wtedy rozmawiam sobie z moim maleństwem i jest mi już lepiej :) a jak sie urodzi to jego bede mogła tulic heheh ;-)
 
reklama
Hej jestem na forum po raz pierwszy...za 2 dni mam termin porodu i nie mam żadnych skurczy przepowiadających, mój brzuszek nie wydaje się być niżej, czy ze mną jest coś nie tak????
 
Do góry