reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Świadczenia, zasiłki, L4 , urlop macierzyński i wychowaczy

kiedy poszlyscie na zwolnienie

  • I trymestr - do 12 tygodnia

    Głosów: 124 43,5%
  • II trymestr - 13-27 tydzien

    Głosów: 87 30,5%
  • III trymestr - po 27 tygodniu

    Głosów: 74 26,0%

  • Wszystkich głosujących
    285
Dziewczyny to i ja mam pytanie i bardzo proszę o odpowiedź...
Od początku lutego jestem na L4 i tak czekając na wypłatę zastanawiam się jak ona będzie wyglądać:confused:
Jestem zatrudniona na czas nieokreślony...w firmie pracuję już prawie 10 lat...tylko że u mnie jest taka polityka że na umowie mam najniższą średnią krajową + ewentualna premia uznaniowa....
Oczywiście moje wypłaty dotychczas zawsze były z premią (bo chodziłam do pracy) i teraz się zastanawiam przez to że jestem cały miesiąc na L4 to dostanę tą gołą wyplatę (bo kto by premiował osobę której nie ma) ale coś czytam o jakiś średnich wyliczanych z 12 miesięcy ....:confused:wiem że taką średnią to wylicza się na macierzyńskim.....zresztą tą wypłatę jeszcze dostaję od pracodawcy ale kolejną już mi będzie wyplacał ZUS....?????? i jaka ona wtedy będzie??? Najniższa średnia krajowa???:confused: Bardzo proszę o odpowiedź jeśli któraś z Was się orientuje
 
reklama
Nina podstawowe pytanie:
Czy te premie dawane sa takie w kopercie pod stołem? takie gotówkowe?
Czy tez opłacane sa od nich składki ZUS? i widnieją na Twojej Rmua czy tam pasku z pracy?
 
reklama
Pamietajcie tez dziwczyny zeby sie dowiedziec czy po 162 dniach L4 nadal przechodzi sie na zasilek rehabilitacyjny... choc niby od stycznia ma byc 9 miesiace L4 ale lepiej sie dowiedziec... bo jak nie zlozycie papierow 6 tygodni przed uplywem 162 dni to zostaniecie bez kasy... ja na szczescie zdąrzylam... ale wiekszosc o tym nie wie i robi sie problem... pozdrawiam.

Z tego co mi wiadomo okres ten został wydłużony od 1 stycznia 2009 i na L4 można przebywać przez całą ciążę bez składania papierów o zasiłek reh.
 
Do góry