reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Świadczenia, zasiłki, L4 , urlop macierzyński i wychowaczy

kiedy poszlyscie na zwolnienie

  • I trymestr - do 12 tygodnia

    Głosów: 124 43,5%
  • II trymestr - 13-27 tydzien

    Głosów: 87 30,5%
  • III trymestr - po 27 tygodniu

    Głosów: 74 26,0%

  • Wszystkich głosujących
    285
hej dziewczyny.też jestem tu nowa.jutro idę do lekarza po l4,jestem w trzecim miesiącu ciąży.pracę mam w systemie dobowym,czyli po 12 godz dziennie w tym nocki.myślę że nie powinno być problemu ze zwolnieniem?pracodawca powiedział ze dla niego lepiej jak pójdę na l 4,bo nie może mi zapewnić ósemek w dzień,chyba za dużo zachodu z grafikiem:)
i tak się zastanawiam czy za te miesiące które będę na zwolnieniu normalnie należy mi się urlop po powrocie do pracy????jak to jest?podpowiedzcie coś:)
 
reklama
Witam ! Ja mam taki problem! Od 5 miesięcy pracuje na umowę zlecenie ,co miesiąc jest przedłużana . Teraz jestem w 6 tygodniu ciąży. Pracuję jako sprzątaczka do 5 godzin dziennie. Czy jest możliwość że lekarz da mi l4 już teraz do końca ciąży.?

Nie, lekarz nie moze CI dac zwolnienia do samego konca ciąży......z tego co wiem to max na miesiac. A po miesiacu trzeba przedluzac.
 
hej dziewczyny.też jestem tu nowa.jutro idę do lekarza po l4,jestem w trzecim miesiącu ciąży.pracę mam w systemie dobowym,czyli po 12 godz dziennie w tym nocki.myślę że nie powinno być problemu ze zwolnieniem?pracodawca powiedział ze dla niego lepiej jak pójdę na l 4,bo nie może mi zapewnić ósemek w dzień,chyba za dużo zachodu z grafikiem:)
i tak się zastanawiam czy za te miesiące które będę na zwolnieniu normalnie należy mi się urlop po powrocie do pracy????jak to jest?podpowiedzcie coś:)

Tak, za te miesiace za l4 tez CI sie nalezy normalny urlop.
 
Po pierwsze... pracownik ma obowiazek zapewnic ci inne stanowisko pracy... i nie moze na sile wyslac cie na zwolnienie... musi znalesc ci odpowiednie stanowisko pracy. Bo decyzja o tym ze pujdziesz na zwolnienie nalezy tylko do Ciebie...Oczywiscie urlop mozesz wykozystac badz dostaniesz za niego ekwiwalent.


pracownik? nie bardzo rozumiem......
 
Nie do konca sie zgodze, ze decyzja o l4 nalezy tylko do niej.....bo czasem bywa tak, ze ciąża przebiega prawidłowo i nie ma wskazania do PÓJŚCIA na l4.....wtedy lekarz moze nie dac zwolnienia.
Albo w druga strone-ja bardzo chcialam wrocic do pracy, ale lekarz zdecydowanie mi odradzil, gdyz jestem po 2 poronieniach i pracuje w duzym stresie....
 
Czasem jeszcze jest tak, że lubimy swoją pracę i chcemy mieć gdzie wrócić po porodzie, więc robimy to co pracodawca chce. Lepiej się zorientować w temacie, bo niektórzy to wykorzystują.
 
Witam ! Ja mam taki problem! Od 5 miesięcy pracuje na umowę zlecenie ,co miesiąc jest przedłużana . Teraz jestem w 6 tygodniu ciąży. Pracuję jako sprzątaczka do 5 godzin dziennie. Czy jest możliwość że lekarz da mi l4 już teraz do końca ciąży.?
A czy w ogóle można iść na L4 przy umowie zlecenie???
 
Po pierwsze... pracownik ma obowiazek zapewnic ci inne stanowisko pracy... i nie moze na sile wyslac cie na zwolnienie... musi znalesc ci odpowiednie stanowisko pracy. Bo decyzja o tym ze pujdziesz na zwolnienie nalezy tylko do Ciebie...Oczywiscie urlop mozesz wykozystac badz dostaniesz za niego ekwiwalent.


też nie zgodzę się z tym ,że decyzja o zwolnieniu należy do mnie.dostałam l4 do końca marca,ale gin powiedział ze pracodawca musi zapewnić mi inne stanowisko.taki ma obowiązek!i co z tego jak mój szef jakby tego nie rozumiał,udaje że to co ja mówię to wszystko prawda a i tak nic z tym nie robi!wkurza mnie to!efekt jest taki,że 30 marca idę do gina i na pewno nie dostanę l4.z kolei szef jest święcie przekonany,że już się mnie pozbył na parę miesięcy i szuka nowej pracownicy.zamiast odpoczywać i cieszyć się moją dzidzią ciągle myślę o tym co będzie po tym zwolnieniu:((((
 
Tak mi się właśnie wydawało, że na umowę zlecenie L4 odpada.Ale to pytanie ewel o to czy dostanie L4 od razu do końca ciąży trochę zbiło mnie z tropu.
 
reklama
chciałabym prosić o pomoc...zdarzyła się nietypowa sytuacja...na początku lutego zadzwonili do mnie z firmy,że od 19 lutego będę na zasiłku rehabilitacyjnym,dostałam dokumenty,wypełniłam je oraz lekarz i dostałam odpowiedz ZUS-u ,że przyznano mi zasiłek.....ale pani kadrowa w firmie powiedział,że po przyznaniu zasiłku nie muszę dostarczać L4,wczoraj na konto firma przelała mi tylko część pieniążków więc zadzwoniłam do swojej firmy i tu zaczęły się problemy....pani kadrowa powiedziała,że mam od 20 lutego do 10 marca nieusprawiedliwione godziny pracy i jej obowiązkiem nie jest informowanie mnie o tym,że mam dawać L4 i idą mi na rękę i usprawiedliwią mi tą ale bezpłatnie,po drugie dzwoniąc do ZUS-u firma nie zgłosiła mnie od 25 pazdziernika 2008,że zmieniłam nazwisko (wyszłam za mąż)...wysłałałam akt małżeństwa oraz kopię dowodu osob. i znowu pani kadrowa stwierdziła ze to jest moim obowiązkiem zgłosić do ZUS-u zmiane danych....teraz pytanie co robić...nie mam ciągłości chorobowego przez złą informacje z firmy oraz w ZUS-ie nie ma mnie pod moim nowym nazwiskiem a zwolnienia L4 są wysyłane pod nowym nazwiskiem od pazdziernika...
 
Do góry