reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Świadczenia, zasiłki, L4 , urlop macierzyński i wychowaczy

kiedy poszlyscie na zwolnienie

  • I trymestr - do 12 tygodnia

    Głosów: 124 43,5%
  • II trymestr - 13-27 tydzien

    Głosów: 87 30,5%
  • III trymestr - po 27 tygodniu

    Głosów: 74 26,0%

  • Wszystkich głosujących
    285
Czesc ;-)

dziewczyny - mam pytanie - czy ciezarna biorac opieke na chore dziecko dostaje 100% wynagrodzenia jak przy swojej chorobie czy tez ciaza w przypadku choroby starszego dziecka nie ma zadnego znaczenia?

wiem ze zawsze moge wziac L4 na siebie ale chodzi mi o to jak ZUS to rozgrywa...

z gory dzieki za odpowiedz ;-)
 
reklama
Witam. Moze bedziecie w stanie mi pomoc. A mianowicie jestem na l-4 i wlasnie konczy mi sie chorobowe wyplacane w pracy i przechodze juz na ZUSowskie. Umowe na czas nieokreslony mam : podstawe + premie. Od całej pensji (podstawa + premia)miałam oplacane składki zusowskie. Bedac na L-4 z firmy dostałam chorobowe w wysokosci swojej pensji (podstawa + premia). Jednak kadrowa poinformowala mnie, że z ZUSu bede dostawac tylko podstawe!!! Mimo, iz składki były płacone od całości wynagrodzenia. Wiem,ze jest taki durny zapis o 2 sposobach rozliczania premii. Czy to przez ten zapis bede miec tylko podstawe?? :-( :-( Jak , ktoras z Was jest obcykana w tym temacie to prosze o info!!! Z gory dziekuje!!Pozdrawiam
 
stopi69 ja jestem w takiej sytuacji a więc od sierpnia jestem na l4 i przez cały czas bedac na l4 dostawałam taka wypłate jak zawsze podstawa+premia tak wiec uważam,że kadrowa źle Cie powiadomiła
 
Dziekuje Wam slicznie za szybka odpowiedz.:-) :-) :-) bardzo mnie pocieszyłyscie, bo mi tez sie wydaje ze tak powinno byc. Mam do was jeszcze pytanie. jak rozumiec taki zapis : Każdy wybór podjęty przez pracodawce ma implikacje podczas zachowania w trakcie zwolnienie pracownika."W przypadku 1. pracodawca powinien kontynuować wypłacanie premii podczas zwolnienia i wtedy podstawą do wypłaty zasiłku jest średnia z pensji podstawowej.W przypadku 2. pracodawca nie wypłaca premii podczas zwolnienia ale ZUS wypłaca zasiłek jako średnią z podstawy + premii.??? "Bo dla mnie to jakies absurd!!!! ???
 
Witam wszystkich. Mam pytanie. Jestem w 5tygodniu ciaży. Mam umowe na czas określony która konczy mi się z 30 września a termin porodu mam na 31 październik. Czy w takim wypadku firma może mi przedłużyc umowe tylko do terminu porodu?Będzie to moja druga umowa po okresie próbnym.
 
Czyli mam rozumieć, że miałaś umowę na okres próbny i teraz tą na czas określony do 30 września??

W takiej sytuacji mogą Ci przedłużyc umowę do dnia porodu. Jeśli ta umowa która masz do 30 września była by twoją drugą umową na czas określony, to trzecia umowa mogłaby być zawarta na czas nieokreślony.
 
Czyli mam rozumieć, że miałaś umowę na okres próbny i teraz tą na czas określony do 30 września??

W takiej sytuacji mogą Ci przedłużyc umowę do dnia porodu. Jeśli ta umowa która masz do 30 września była by twoją drugą umową na czas określony, to trzecia umowa mogłaby być zawarta na czas nieokreślony.

niestety ale umowa na okres próbny nie liczy się do tych 3 umów na czas określony.
Dostanie tylko umowę do dnia porodu.
 
reklama
Dziekuje Wam slicznie za szybka odpowiedz.:-) :-) :-) bardzo mnie pocieszyłyscie, bo mi tez sie wydaje ze tak powinno byc. Mam do was jeszcze pytanie. jak rozumiec taki zapis : Każdy wybór podjęty przez pracodawce ma implikacje podczas zachowania w trakcie zwolnienie pracownika."W przypadku 1. pracodawca powinien kontynuować wypłacanie premii podczas zwolnienia i wtedy podstawą do wypłaty zasiłku jest średnia z pensji podstawowej.W przypadku 2. pracodawca nie wypłaca premii podczas zwolnienia ale ZUS wypłaca zasiłek jako średnią z podstawy + premii.??? "Bo dla mnie to jakies absurd!!!! ???

Ciebie to w żaden sposób nie dotyczy, będziesz miała wypłacaną pensję 100% ze średniej z ostatnich 12 miesiacy, ewentualnie jeśłi pracowałaś tam krócej niż 12 miesięcy to z tylu pełnych miesięcy kalendarzowych ile przepracowałaś.
Kadrowa udzieliła złej informacji:-D co za ludzie... jeszcze to stara kadrowa??
 
Do góry