reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Świadczenia, zasiłki, L4 , urlop macierzyński i wychowaczy

kiedy poszlyscie na zwolnienie

  • I trymestr - do 12 tygodnia

    Głosów: 124 43,5%
  • II trymestr - 13-27 tydzien

    Głosów: 87 30,5%
  • III trymestr - po 27 tygodniu

    Głosów: 74 26,0%

  • Wszystkich głosujących
    285
Dowiadywałam się w ZUS. Chorobowe mi się należy bo opłacałam dobrowolną składke chorobową . Od 1.01.09 weszły nowe przepisy teraz na chorobowe można iść po 90 dniach opłacania składki i być na nim 270 dni kobieta w ciąży dotyczy umów na zlecenie .
 
reklama
a możecie mi powiedzieć, którego dnia miesiąca ZUS wypłaca wypłatę? bo ja będę na zwolnieniu pewnie całą ciążę - taki mam zamiar, bo praca na maxa stresująca - i teraz jestem na zwolnieniu od 19lutego. Czyli 24 marca mijają 33 dni jak jestem na zwolnieniu. Pracodawca zawsze płaci ok. 28mego każdego miesiąca. Ponieważ to jest mała firma, ZUS pewnie będzie wypłacał mi bezpośrednio i tak się zastanawiam, kiedy dostanę różnicę od pensji od pracodawcy - bo w tym miesiącu powinnam dostać od niego mniej.
 
dziewczyny wlasnie wrocilam od ginekologa.....oznajmil mi, ze na ostatni miesiac przed porodem nie wypisze mi l4, bo nie moze.....i co w takiej sytuacji? przeciez nie wroce do pracy na miesiac?
 
No wlasnie ja tez jestem zdziwiona tym co uslyszalam.....nie bardzo wiem co teraz zrobic. Isc do innego gina miesiac przed porodem?
 
...może jesli z innym ginekologiem bedą problemy to powiedz ze masz jzu ustalone z szefem ze idziesz na L4 i teraz to zdezorganizuje całą prace w firmie...
 
dziewczyny wlasnie wrocilam od ginekologa.....oznajmil mi, ze na ostatni miesiac przed porodem nie wypisze mi l4, bo nie moze.....i co w takiej sytuacji? przeciez nie wroce do pracy na miesiac?
gdzies tu na forum byla juz o tym mowa... chodzi o wczesniejszy macierzynki - mozna go zaczac juz 2 tygodnie przed porodem wiec lekarze podobno boja sie kontroli z ZUSu i nie chca wystawiac w ostatnich tygodniach ciazy L4 bo nie wiadomo kiedy nastapi rozwiazanie...
wyjsciem z sytuacji jest pojscie do internisty i wyjasnienie sytuacji - chyba nie zrobi ci wiekszej roznicy fakt ze bedziesz miala zwolnienie z powodu np. anginy czy zapalenia pecherza ;-)
gina jak dobry to raczej nie zmieniaj ;-)
 
reklama
z tego co wiem od nowego roku mamy 20 tygodni macierzyńskiego, możemy zrezygnować z 4 tygodni na rzecz Ojca; o tym, o czym piszesz nie słyszałam...

P.s. macierzyński kochana i w ogóle...zniesmaczył mnie trochę Twój post, może należałoby sprawdzić pisownię przed napisaniem czegokolwiek? Pozdrawiam
 
Do góry