reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki kulinarnie!

wy tak o tym pieczeniu:blink:

a za mną chodzę bułeczki z kwaszoną kapustą kiedyś takie w sklepie kupowałam kupę lat temu a teraz mogę sobie o takich pomarzyć

może poszukam gdzieś przepisu i w końcu sobie takie upiekę :szok:

Ooo tez lubie ale ja to robie takie paszteciki(tak sie u nas mowi) z kapucha i grzybami i z mieskiem...pyyycha...w necie jest mnostwo przepisow na nie:)
 
reklama
Jak piekłyście bułki to do chleba już bliziutko ;-)
Tyle, że ja piekłam na zakwasie i to własnym więc w kamionkowym naczynku zawsze "garował" zakwas żytni a chlebek był wyłącznie na mąkach razowych. Ojej ale mi sie czasy przypomniały, może teraz w dobie wolnego czasu powrócę do tego :-D
Te bułeczki z kapustą to są w kilku regionach Polski chyba popularne na wigilię ale wiem o jakich mowa i pychota aż mi się zachciało.
 
Moj zapał do pieczenia chlepa skończył się na kupieniu odpowiedniej blaszki :-D:-p
co prawda nie piekłabym tego na co dzień, tylko myślałam spróbować co z tego wyjdzie:tak:
 
Jezu a mi razem ze spadkiem temperatury wlaczyl sie glod:szok:Konia bym zjadla,drzwi z lodowki chyba dzis nie bede zamykac....;-)Dobrze,ze zapas warzyw wszelakich to chrupie rzodkiewki,ogory,papryke...Ciagle mysle o jedzeniu..masakra....
 
reklama
A ja dziś robię sernik na zimno z gotowego spodu i mieszanki, bo mi się nie chce męczyć, wierzch z borówek i malin będzie. Ten sernik na jutro- mamy gości, a w przyszłą sobotę urodziny synka, już mi się robi słabo na myśl o gotowaniu....

Macie sprawdzony przepis na bogracz??
 
Do góry