reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki kulinarnie!

Ja dziś na obiad zrobiłam chińszczyzne i pozjadałam z niej prawie wszystkie pędy bambusa:-D mam nadzieje, że nie poskutkuje to skośnymi oczkami u maleństwa:-p:-D:-D:-D:rofl2: bo już ogórek sterczy mu między nóżkami:rofl2::-D
 
Ostatnia edycja:
reklama
ja dziś zrobiłam najszybszą zupę świata - zupę serową ;-)
ok 2 litrów wody zagotować, wrzucić 3 bloczki śmietankowego sera hochland, kostka rosołowa drobiowa (lub dwie) do smaku, ew. parę koropel maggie.. ugotować, wymieszać dokładnie i podawać z grzankami lub groszkiem ptysiowym :)

a na drugie - kotleciki z piersi kurczaka, ziemniaczki i różne warzywka do wyboru :) :)
 
Oto moje arcydzielo:-)) Ciasto jogurtowo-czekoladowe.
G. rozpuszczal tylko czekolade :-D:cool:
 

Załączniki

  • SDC12471.JPG
    SDC12471.JPG
    85,4 KB · Wyświetleń: 24
  • SDC12472.JPG
    SDC12472.JPG
    75,9 KB · Wyświetleń: 22
Karoli - wygląda cudnie!! czy mogłabyś dać przepis? bo ja kilka razy już próbowałam upiec ciasto jogurtowe i nigdy nie wyszło :-(...
 
Ivi, jasne. Juz Ci podaje.

Kiedys juz tu pisalam, ale nie bede szukac, na ktorej stronie, ani Tobie nie bede tego proponowala, bo to szukaie igly w stogu siana:-))

Skladniki na blache o srednicy ok. 26 cm (mniejsza niz ta, bo wczoraj zwiekszylam ilosc)

kubeczek jogurtu o smaku zgodnie z zachcianka :-) (125 ml, ale moze byc tez wiekszy)
i potem ten kubeczek idzie w ruch i tak:
2 kubeczki cukru
3 kubeczki maki
1 kubecek oleju (ja daje slonecznikowy, bo taki najczesciej mam)
3 jajka
torebka proszku do pieczenia
torebka wanilii (albo zdaje sie, ze jest w kropelkach tez)
ew. moze tez byc startka skorka z cytryny (ja nie daje, bo nie chce mi sie trzec)
sol
maslo i bulka tarta do wysmarowania blachy

1. wymieszac dobrze zoltka z cukrem, nastepnie dodac jogurt, olej (i ew. skorke z cytryny) - ja wrzucam wszystkie te skladniki razem do gara i miksuje)
2. ubic bialka (do nich dodaj wanilie)
3. do masy nr 1 jak jest juz dobrze rozrobiona dodawac make po jednym kubeczku i miksowac.
3. nastepnie dodac proszek do pieczenia (ja go rospuszczam w odrobinie mleka i robi mi sie taka jakby pianka) i wymieszac
4. na koncu dodac bialka i wymieszac juz lycha.
5. blacha maslem i bulka i do niej masa ciastowa
i dla fantazji mozesz rozpuscic czekolade mleczna i biala np. i porobic takie esy floresy
i potem piec w ok. 180 stopniach przez 40min. potem zostawic jeszcz w piecyku z pol godz. zeby doszlo ladnie do siebie.
 
reklama
Aga79 - slusznie zauwazylas. We Wloszech kupuje tzw. pane degli angeli, waga 16 g - takze tyle nalezy dodac.
Nie wiem jaki jest proszek do pieczenia w Irlandii i jaka ma wage opakowanie:-), ale 16 g w zupelnosci wystarczy;-)
tak samo nie wiem jaka wage ma proszek do pieczenia w Polsce, bo nigdy wczesniej nie pieklam ciast:tak:
 
Do góry