reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Styczniówki 2021

Cześć dziewczyny! Mam pytanie do tych co jeszcze nie zaszczepiły swoich dzieci z przyczyn zdrowotnych. Co Wam mówią o rotawirusach? Bo podobno pierwszą dawkę można przyjąć do 12 tygodnia życia, jak się nie przyjmie to to szczepienie przepada
 
reklama
Dziewczyny, kilka dni temu pisałam o moich obawach odnośnie trzymania główki przez moją córkę. Dzisiaj ją biorę na rączki i głowa sztywna a na brzuszku chce leżeć cały dzień. Także miałyście racje, ale wizytę do neurologa mamy umówioną to i tak pójdziemy.
 
Dziewczyny ile ważą wasze maluchy?
Moja była dziś ważona i waga 5600g tydzień temu skończyła 2 msc. Urodzona z wagą 3160. Powiem szczerze, że jest dość sporo tego tluszczyku, a i lekarka dziś w żartach powiedziała, żeby się hamowała z tym jedzeniem.. no i teraz nie wiem. Niby nie chce panikować ale boje się, że się roztyje zbytnio i narobi problemów ze zdrowiem.. karmię piersia.
U nas podobnie było 3320 przy porodzie 2 miesiące 5700
 
Cześć dziewczyny! Mam pytanie do tych co jeszcze nie zaszczepiły swoich dzieci z przyczyn zdrowotnych. Co Wam mówią o rotawirusach? Bo podobno pierwszą dawkę można przyjąć do 12 tygodnia życia, jak się nie przyjmie to to szczepienie przepada
Tak samo mówiła u mnie pediatra. Córcia jest już po 1 dawce i musimy zaszczepić 2 dawkami jeszcze do końca czerwca bodajże.
Syna szczepilam też rotarixem jak jeszcze nie było refundowane i miał 2 dawki, ale też musielismy wyrobić się w czasie z tym.
 
Dziewczyny ile ważą wasze maluchy?
Moja była dziś ważona i waga 5600g tydzień temu skończyła 2 msc. Urodzona z wagą 3160. Powiem szczerze, że jest dość sporo tego tluszczyku, a i lekarka dziś w żartach powiedziała, żeby się hamowała z tym jedzeniem.. no i teraz nie wiem. Niby nie chce panikować ale boje się, że się roztyje zbytnio i narobi problemów ze zdrowiem.. karmię piersia.
Z 1 lutego wazyła 3410,wczoraj 4400.karmie piersią. Pierwszy miesiąc tylko 300 gram przybrała.
 
Dziewczyny, a kiedy wyciągacie wkładkę z fotelika? Młody ma w poniedziałek 11 tygodni i się zastanawiam czy to nie za szybko, ale we wkładce wystają już mu nóżki.
 
Używacie monitora oddechu? Ja się chyba w końcu zdecyduje, a mały pójdzie do swojego pokoju.
Ja używam chociaz mała czasami śpi z nami. Jednak spokojniejsza jestem jak śpi u siebie i jest ten monitor. Dziś np spala ze mną rano i obudziła mnie, bo nie mogła złapać oddechu :/ na szczęście wystarczyło ją podnieść i zaskoczyła.
 
reklama
Ja używam chociaz mała czasami śpi z nami. Jednak spokojniejsza jestem jak śpi u siebie i jest ten monitor. Dziś np spala ze mną rano i obudziła mnie, bo nie mogła złapać oddechu :/ na szczęście wystarczyło ją podnieść i zaskoczyła.
O matko chyba bym na zawał zeszła. Mały śpi ze mną i nigdy jeszcze takiego bezdechu nie złapał na szczęście. Często jej się to zdarza?
A jaki masz model ? Ja planuję wypożyczyć babysense 7. Kupiłam też wczoraj elektroniczna nianie, takie walkie-talkie w sumie, bo bez kamery.
 
Do góry