reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Styczniówki 2021

na Łubinowej są porody z NFZ, po prostu jest to wyszczególnione, bo oprócz tego są również porody dla nieubezpieczonych. Podejrzewam, że może to dotyczyć np. kogoś zza granicy? Nie jestem specjalistką od tematów prawnych związanych z ubezpieczeniem zdrowotnym w PL, ale może dlatego że to szpital prywatny, mają przyjęcia na NFZ na innych warunkach? @Ness myślę, że możesz być spokojna, ale wiadomo, zadzwoń, dopytaj, po co się martwić i zastanawiać.
Nie ważne czy kobieta z zagranicy czy nie, placowki Nfz lub mające podpisaną umowe z Nfz nie mogą domagac sie ubezpieczenia!
 
reklama
Nie ważne czy kobieta z zagranicy czy nie, placowki Nfz lub mające podpisaną umowe z Nfz nie mogą domagac sie ubezpieczenia!
Jak to nieważne czy zza granicy? na samej karcie EKUZ nie można rodzić w innym kraju planowo, trzeba się starać o specjalny certyfikat i podejrzewam że w Polsce jest tak samo
 
A tak przy okazji @Ness gdzie tam jest wpisane, że wymagają dokumentów poswiadczających ubezpieczenie? Też rozważam Łubinową i nie kojarzę takiej informacji
 
A tak przy okazji @Ness gdzie tam jest wpisane, że wymagają dokumentów poswiadczających ubezpieczenie? Też rozważam Łubinową i nie kojarzę takiej informacji
Tutaj ktoś poruszył temat nipu do pracodawcy i się zastanawiałam jak to wygląda w przypadku końca umowy, gdyby tam wymagali, ale nie wiem czy wymagają bo nic na stronie nie pisse.

Zapisałas się na wizytę kwalifikacyjna już ?
 
Dziewczyny, ma/miała któraś z was kiedyś w trakcie ciąży taki bolesny guzek między pośladkami wysoko tuż jak się kończy kość ogonowa? Od kilku dni ledwo siadam. Czytam, że to może być jakiś czyrak czy inne cholerstwo i najlepiej jest wyciąć chirurgicznie, no ale w ciąży się tego nie będę podejmować. Niby może pomóc masc ichtiolowa, ponoć bezpieczna w ciąży? Uzywala któraś? Nie chce mi się dzwonić do lekarza, bo co on mi tam zdiagnozuje przez tel. W dodatku w tym kraju to na wszystko paracetamol przeciwbólowo, a tego też nie zamierzam brać, bo to nie rozwiązanie problemu.
 
Jak to nieważne czy zza granicy? na samej karcie EKUZ nie można rodzić w innym kraju planowo, trzeba się starać o specjalny certyfikat i podejrzewam że w Polsce jest tak samo
Czy jak przyjezdza do szpitala kobieta innej narodowosci z akcją porodową, to lekarz ma powiedziec nie proszę Pani musi miec Pani kartę Ekuz i zaciskac nogi? [emoji85][emoji85]Karta Ekuz dotyczy obywateli Polski wyjezdzajacych za granice, a nie odwrotnie. W Polsce porody sa nielimitowane i kobiety czy z Pl czy nie, nie muszą byc w ogóle ubezpieczone. Poczytaj przepisy.
 
reklama
Do góry