reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Styczniówki 2021

reklama
Dziewczyny służba zdrowia na NFZ mnie zaskakuje codziennie 😂 zadzwoniłam o termin wizyty do ginekologa na NFZ. Najbliższy - wrzesień 2020 a jak powiedziałam Pani ze ciąża bliźniacza i we wrześniu to już mogę sobie te badania w D wsadzić znalazł się termin na jutro na 8:45 czary!
Bo generalnie jest tak, że kobiety w ciąży mają pierwszeństwo do lekarzy specjalistów. Dowiedziałam się tego na forum od jednej z Was 😉 ja np potrzebowałam pilnej konsultacji z endokrynologiem i pani w rejestracji mówiła że terminy na NFZ na przyszły rok, ale jeśli doniosłe zaświadczenie od ginekologa o ciąży i skierowanie od lekarza rodzinnego z dopiskiem PILNE to termin znalazł się za cztery dni 😉
 
A już zapisujecie wizyty na lipiec? Ja mam prenatalne 6.07 i wizytę 14.07.. Powodzenia dzisiaj dziewczyny :) dajcie znać jak prenatalne ciekawa jestem jak to wygląda :)
Jesteś juz wpisana :)
Na lipiec tez zapisuje,cwiec normalnie mozecie podawac ;)
Ja tez idę na prenatalne prywatnie nie zapytali mnie o skierowanie ale jak powiedziałam ze bliźniaki jj, jo,jk to o nic więcej nie pytali tylko liczyli ile czasu im jest potrzebne na te badania.
Dla mnie przykre jest to ze jak chciałam zapisać się do lekarza na NFZ to najbliższy termin za 1,5 miesiąca ... za tyle czasu to ja już będę po papa, prenatalnych i już następne usg będzie się zbliżać ...
Ja bym sie chyba nie odwazyla prowadzić bliźniaczej ciąży tylko na nfz. Ale może po prostu nie trafiłam jeszcze na dobrego lekarza
 
M@lly, wyobraz sobie ze prywatny gabinet jest jeden na duze miasto. Wszyscy chodza na nfz I wszyscy tak prowadza ciaze. Masz szczescie ze tak czesto wizyty mozesz miec.

Mieszkam w milionowym mieście i akurat poradnia obok miała termin. Lekarz przypadł mi do gustu więc spoko.

Dziewczyny służba zdrowia na NFZ mnie zaskakuje codziennie 😂 zadzwoniłam o termin wizyty do ginekologa na NFZ. Najbliższy - wrzesień 2020 a jak powiedziałam Pani ze ciąża bliźniacza i we wrześniu to już mogę sobie te badania w D wsadzić znalazł się termin na jutro na 8:45 czary!

Słowo ciąża potrafii zdziałać cuda ;)

Mnie znów okropnie mdli. Jem ale głód nie zanika
 
Jakie duże dzieciątko! Śliczne !
Ja tez bałabym się prowadzić tylko na NFZ wiec mam plan prowadzić dwutorowo. Lekarz prywatnie mówi co mam zbadać wiec idę do lekarza na NFZ po skierowanie żeby zrobić badanie na NFZ. Policzyłam ze same badania te krew/mocz/HIV/toksoplazmoza to Ok 300-400 zł czemu mam za to płacić jak jestem ubezpieczona?
A czy ktoś się orientuje jak z prenatalnym ? Wiem ze po 35 rz przysługują na NFZ a czy są jakieś inne przesłanki ?
 
Jakie duże dzieciątko! Śliczne !
Ja tez bałabym się prowadzić tylko na NFZ wiec mam plan prowadzić dwutorowo. Lekarz prywatnie mówi co mam zbadać wiec idę do lekarza na NFZ po skierowanie żeby zrobić badanie na NFZ. Policzyłam ze same badania te krew/mocz/HIV/toksoplazmoza to Ok 300-400 zł czemu mam za to płacić jak jestem ubezpieczona?
A czy ktoś się orientuje jak z prenatalnym ? Wiem ze po 35 rz przysługują na NFZ a czy są jakieś inne przesłanki ?
lekarz prowadzący może 'na lewo' wpisać, że widzi jakąś wadę i wtedy można dostać za darmo skierowanie z tego co słyszałam.
 
Właśnie u nas dzisiaj pada i tylko 18 stopni jest, może to też ma wpływ na samopoczucie, bo nie ma tak duszno jak ostatnio bywało
Napewno tak jest. Ostatnie 3 tygodnie miałam nawet 12 stopni i deszcz czułam jakbym spadała w otchłań depresji na szczęście ten tydzień ciepły i słonko. To naprawdę duży wpływ ma pogoda na nasze samopoczucie. Ja dziś od rana na nogach ale do południa leci dopiero po poludniu mam loty dziwne poza tym strasznie beznadziejne sny
 
reklama
Dziś byłam u siostry ona wie o ciąży i mówi, że już jest brzuszek także no szybko ale przy trzeciej to napewno widać wcześniej. Ciekawe jak do stycznia będę wyglądać:D toczyć się będe ale fajnie bo do lata to już będziemy fit i dzieci już takie smiechowe będą :)
 
Do góry