reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2021

Chodziłam kilka razy wcześniej, ale dzisiejsza noc była wyjątkowa moglabym zostać w łazience może lepiej bym się wyspała czuje, że coś jest nie tak jeszcze nie mam bólu, ale już zaczyna się dyskomfort. Przed ciążą coś często byla to moja dolegliwość 🙁
dlatego ja właśnie odpuszczam pappa żeby się nie stresować.

pewnie,że są testy nifty itd ale to kosztuje kupę pieniędzy i taka sama statystyka..
Ja chyba też zrezygnuje z pappa bardziej ufam usg a o pappa ciągle słyszę ze się myli a jak się nie myli to i usg wychodzi źle
 
reklama
Ja dziś nie wytrzymałam i zapisałam się prywatnie na USG bo fatalnie się czułam przez ostatnich kilka dni [ coś z żołądkiem]. Trafiłam na super lekarkę, która poświęciła mi sporo czasu na badania i okazało się, że mam .... krwiaka :((( dostałam duphaston 3x1 i mam brać go przez co najmniej 2 tygodnie. Nie miałam żadnych krwawień, dla mnie to było totalne zaskoczenie. Co do samych badań Malucha to podobno wszystko z nim dobrze, ale dostałam mocną rekomendację na PAPP-A ( który mam z usg 11.07 - dziękuję za wpisanie daty). Obiecałam sobie jednak no stress. Na badaniu Maluch oczywiście musiał na samym początku spać ( i stresować biedną matkę) ale potem zaczął się gimnastykować i zaczęło to trochę bardziej z opisu przypominać to, co czytałam u Was :)
 
Pierwszy połóg wspominam źle. Miałam depresję, Wsyztsko mnie przytlaczalo, nie ogarnąłem życia. Wojtek był wymagający, ja płakałam całe dnie. No było źle. Drugi wcale nie zapadł mi w pamięć, może też dlatego, że poza noworodkiem miałam w domu 1,5 roczne dziecko i nie bardzo był czas na zastanawianie się jak się czuję. Najgorzej wspominam pocenie się w nocy. Budzilam się cała mokra, dosłownie. Zmieniłam piżame co pobudkę.
o tak zapomniałam o tym poceniu w nocy jeszcze na poddaszu i upalny lipiec :/ z rana prysznic bo nie mogłam dojść do siebie.

Ja miałam dwie cc i ja się boje trzeciej mam nadzieję, ze bedzie ok ogólnie z brzuchem i wszystkim w środku
 
I to i to. U mnie poszyte krocze, pieczenie przy siku, blokada przy wypróżnianiu się, bo bałam się, że szwy nie wytrzymają 😓
Goście, którzy przychodzą nie na 15 minut tylko na 3h. Ciotki dobra rada... Itp hormony i psychika u mnie leżała. Mimo, że z dzidzia nie miałam problemów, to sama ze sobą nie radziłam sobie... Trwalo to jakieś 2 tygodnie... 😓
No nie licząc już tego, że macica boli, bo się obkurcza, leci jak z kranu, co godzinę pod prysznic.
Piersi ogromne, nawet nie trzeba naciskać a pokarm leci, wiecznie coś przecieka...
Teraz jak już będę mama drugiego szkraba to inaczej, wiem czego się spodziewać, jak sobie poradzić. Wiem, że gości u mnie przez 2 tygodnie nie będzie.
No ale pierwszy połóg to był dla mnie szok, nikt o tym nie mówi. Rozmawia się tylko o ciąży i o porodzie, a o połogu już nikt nie wspomina. A psychicznie i fizycznie to na prawdę ciężki czas.
O nie nie nie.. Ja chce mieć 2 tygodnie albo i miesiąc dla mnie męża i dziecka.. Leje na to co ktoś myśli.. Chce na spokojnie dojść do siebie w spokoju.
 
No też dla mnie to chore. Nie wiem jak w przypadku samotnych matek, ale nas to raczej nie będzie dotyczyło.
może zrobią podobnie jak w de. Jest MOŻLIWOŚĆ że ojciec weźmie 2 miesiące macierzyńskiego a mama ma wtedy o 2 miesiące mniej ale to jest ustalane wcześniej jak zakłada się wniosek o macierzyński i jest do wyboru
 
Półsrodki?przecież test nifty jest bezinwazyjny i bardzo czuły zwłaszcza w 3 podstawowych trisomiach. Przecież to badanie wolnego dna dziecka..
Ja bym nie ryzykowała amino kiedy mam wybór bezpiecznej nie inwazyjnej metody która dają nam praktycznie takie samo prawdopodobieństwo. Kwestia kasy lub priorytetow.
Zgadzam się. Myślę że amnio jest wskazaniem przy złym usg a jak tylko pappa to robiłabym test nifty
 
reklama
Do góry