reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2021

Ja również wczoraj na wizycie usłyszałam żeby odstawić, tyle że nie duphaston a angielski odpowiednik cyclogest a biore dość dużą dawke bo 400 mg i mam odstawić z dnia na dzień i obserwować. Pewnie bedę znowu wariować bo jednak miałam długo plamienia i czułam sie bezpieczniej z progesteronem no ale mam nadzieje że bedzie ok.
Będzie ok. Ja w pierwszej ciąży też bralam progesteron i odstawiłam z dnia na dzień. Teraz też mnie to czeka. Kończę to co mam i koniec. A biorę jeszcze większe dawki. Psychicznie też czuję się lepiej z tabletkami, ale po odstawieniu progesteronu samopoczucie się polepsza 😊
 
reklama
Ja się depiluje codziennie maszynka bo nienawidzę włosków , wiec mój mąż się śmieje ze tyle wody to chyba nikt nie zużywa w bloku. Ale uwielbiam ten moment kiedy wybija 19 , zamykam się w łazience i robię domowe spa :) piana peelingi maseczki , właśnie całe ciało gładkie , szczotkowanie ciała , balsamy ;)
 
Asia domyślam się ze to nie łatwe , a masz chociaż preferencje co do płci ? Pamietam ze przeczuwasz chłopca ? Może gdyby się sprawdziło to jakoś byłoby lepiej ;)
Ja czuję że chłopiec ale wolałabym dziewczynke bo było by mi łatwiej na przyszłość z pokojem bo by go musiała dzielić z siostrą i jak będzie chłopiec to będzie mi gorzej zaakceptować wiem że najważniejsze zdrowe ale dziewczyny co w mojej głowie siedzi to szok 😞
 
Ja również wczoraj na wizycie usłyszałam żeby odstawić, tyle że nie duphaston a angielski odpowiednik cyclogest a biore dość dużą dawke bo 400 mg i mam odstawić z dnia na dzień i obserwować. Pewnie bedę znowu wariować bo jednak miałam długo plamienia i czułam sie bezpieczniej z progesteronem no ale mam nadzieje że bedzie ok.
Właśnie uświadomiłyście ze ja tez będę musiała odstawić utrogestan a dzięki niemu jestem o wiele spokojniejsza 🤦‍♀️😔🤨
Mi się wydaje, że chcą po prostu sprawdzić jak nasz organizm radzi sobie sam bez "wspomagania" i czy jest na tyle silny żeby radzić sobie dalej sam. Ja też boje się na maxa, ale jestem pewna że kiedy poczujemy że potrzebujemy znowu to nam przpisza na nowo i tej myśli się trzymam 👌. Moja siostra brała progesteron dowcipny chyba do 36 tygodnia ciąży I ja znając mój zapęd boi dupy też bym tak wolala chociażby dla luźnej i spokojnej głowy.
 
Inkaby, tak odebrałam to osobiście, bo tak jak mówię, nie wertowalam forum wcześniej więc nie wiem, co było do tej pory. Odniosłam te uwagi m.in.do siebie lub koło siebie. W związku z czym zrobiło mi się przykro. Tyle. Napisałam o tym, żeby uspokoić resztę kobiet. :)

No ale ze swojej strony rozluźniam atmosferę i chwałę się że jutro udaje się na pierwszy pedicure w tym roku, bo nie mogę patrzeć już na swoje stopy a lato się rozkręca.
 
Ja się depiluje codziennie maszynka bo nienawidzę włosków , wiec mój mąż się śmieje ze tyle wody to chyba nikt nie zużywa w bloku. Ale uwielbiam ten moment kiedy wybija 19 , zamykam się w łazience i robię domowe spa :) piana peelingi maseczki , właśnie całe ciało gładkie , szczotkowanie ciała , balsamy ;)
Angelika powiem Ci ambitna jesteś, ja mimo mojego kosmetycznego wykształcenia jestem za leniwa na to wszystko 🤣
 
A ja wam powiem tak co siedzi w mojej głowie bardzo zawsze przeżywam każda stratę dzidzi na każdym etapie i w głowie mi tylko wtedy siedzi że jest to takie nie sprawiedliwe że są kobiety które tak bardzo pragną dziecka a ja dalej jeszcze nie potrafię się oswoić że będę je miała i nie czuję jeszcze wiezi tak jak z moimi poprzednimi ciążami które były zaplanowane i nie chce tego napisać w prost co czuje ale chyba wiecie o co mi chodzi 😞😞😞😞. Musiałam to wyrzucić z siebie ehhhhh
A ja myślę że to co czujesz jest całkowicie naturalne i nie ma się czego wstydzić. Ciąża była nieplanowana. Teraz po prostu potrzebujesz czasu na oswojenie się z tą myślą a te okropne mdłości i wymioty nie pomagają ani trochę. Daj sobie na spokojnie czas i przestrzeń do emocji. Wszystko przyjdzie z czasem:)
 
Tylko ciekawe dlaczego większość zaznaczyła opcję, że przyjmowana będzie każda chętna z 2 tygodniowym okresem próbnym. Więc ja to rozumiem tak, że jak ktoś ma 5 postów i zdążył się przywitać to już może mieć dostęp do grupy zamkniętej, więc i tak będzie nas dużo, bo wszystkie będą chciały tam być. Mam nadzieję, że zdajecie sobie sprawę dziewczyny, że przez te 2 tygodnie można wynieść bardzo wiele z takiego zamkniętego forum i w sumie dodamy tam osobę, o której nic nie wiemy. ;) Tak tylko piszę swoje przemyślenia a zrobimy to co wyjdzie z głosowania.
Ja 2 tyg próbne zrozumiałam inaczej. Że przez 2 tygodnie obserwujemy osobę na grupie otwartej i dopiero wtedy ewentualnie dodajemy do zamkniętej.

Ale ogólnie ja jestem za tym, żeby zamykać wątek, dodać te osoby Z które się udzielają i tyle [emoji2372] już trochę czasu że sobą piszemy. Mnie też nie ma codziennie, też nie czytam wszystkiego. Ale co chwilę się pojawiam . Da się? Da
 
Będzie ok. Ja w pierwszej ciąży też bralam progesteron i odstawiłam z dnia na dzień. Teraz też mnie to czeka. Kończę to co mam i koniec. A biorę jeszcze większe dawki. Psychicznie też czuję się lepiej z tabletkami, ale po odstawieniu progesteronu samopoczucie się polepsza 😊
Mi nadal kazał brać progesteron ale myślę, że to ostatnie opakowanie ostatnio też po 14tc kazał odstawić z dnia na dzień i też się lepiej czułam jak już go nie brałam choć psychicznie zaczęłam traktować ciaze jakby teraz jej nic nie chroniło🤔
 
reklama
a z tych mniej przyjemnych rzeczy chyba mam zapalenie pęcherza (pierwszy raz w życiu), nawet nie dam rady pójść zrobić badania moczu bo sikam po kropelce [emoji3064]
I od rana odczuwam mocne kłucie w lewym boku, nie wiem czy to od tego pęcherza czy co to oznacza, któraś też tak miała?
umówiłam się na telekonsultacje do jakiegoś ginekologa, bo niestety mój w piątki nie przyjmuje, a tak się kiepsko czuje, że nie mam siły iść na wizytę
Biegnij do apteki i kup urosept można spokojnie brać w ciąży nawet 6 tabletek dziennie do tego dużo wody z cytryną powinno zadziałać moczopędnie i pewnie lekarz każe Ci zrobić badanie na posiew dostaniesz leki i będzie ok, przechodzialam na początku więc wiem jaki ból 😟
 
Do góry