reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2010 !!

ups... ja mam takie żebro ;) jest to efekt przedawkowania D3 o czym wiem od mamy. Nie wiem ile w tym prawdy ale może jednak pomyślcie nad D3.
edit: jola ty chyba nie dawałaś D3 w ogole nie? Może jednak za mało słonka?
 
Ostatnia edycja:
reklama
ups... ja mam takie żebro ;) jest to efekt przedawkowania D3 o czym wiem od mamy. Nie wiem ile w tym prawdy ale może jednak pomyślcie nad D3.
edit: jola ty chyba nie dawałaś D3 w ogole nie? Może jednak za mało słonka?

Ja od urodzenia nie dawałam, potem mi lekarka w Pl kazała dawac czyli podaje od czasu jak mały skonczyl 3 m-ce, podawałam codziennie a teraz jak słonce było to co drugi dzien no ale co? Za mało czy za duzo? To żebro nie jest widoczne tylko wyczuwalne:-/
Edit: moj sie nie poci, pociła mu ie główk przy jedzeniu kilka dni temu ale był wtedy upał, teraz cale sie nie poci:-/
 
Witam się!!!!
Też mnie ta pogoda do pasji doprowadza :wściekła/y:

Ochrzczonym i planowanym gratuluję!!!!!!!

Z tą witaminą D to ja jednak wolę podawać skoro ponoć widać po tej spłaszczonej główce że to niedobór.....

Tysiolek ty to jesteś mocna, z tekstem, że o 5tej nie mogłaś dospać i sie wiercisz... ja bym mogła ciurkiem i do 10-tej....

Agagsm dziadkowie są przeco od rozpieszczania, oni swoje już wychowali... ale podziwiam że Misia nie domaga się noszenia i że daje tak radę mata, łóżeczko... Myślę sobie, że Ona to po prostu grzeczny i spokojny egzemplarz :tak: z urodzenia...:-D
Zazdroszczę! C kochany ale mało sam wytrzymuje, najwiecej niestety ma bujaku....

Miłego wieczoru!!!

e: agniecha 83 ja nie wiem czy to ząbki bo mój tak robi jak skończył 2 miesiące, ślinotok potworny, wszystko w buzi, śliniaki z ceratką mokre jak ściera i klika razy dziennie i tak przebieranie....
No chyba że u nas ten proces ząbkowania rozwleczony w czasie jest...
 
hej, na szczęście ój maluch już od 19:30 śpi. Wykończył mnie dzisiaj.
Klara, ty mnie nie załamuj :) Mati już dawno tez się ślinił i wszystko wkładał do buzi ale teraz jak włoży jakąś zabawkę do buzi to zaraz płacze, wygląda to tak jakby podrażnione miał dziąsła i zabawka jeszcze bardziej je podrażnia. Nie wiem już sama, nie znam się. Zobaczymy....

A jesli chodzi o witaminkę D to ja podaję raz na kilka dni, bo sierota zapominam
 
Witam, jestem tu nowa, więc się przedstawię. Mam na imię Justyna i jestem mamą Tomka, który już od dwóch godzin smacznie śpi i będzie tak spał do 7 rano z dwoma małymi przerwami na jedzonko :)

Mój synek kończy już proces ząbkowania (widać już na dziąsełkach przebijające się ząbki, ale jeszcze nie dzwonią o łyżeczkę) i u nas ten proces trwał długo. Dziąsełka zaczęły puchnąć jakieś półtora miesiąca temu, a ślinotok zaczął sie jeszcze wcześniej.

A co do witaminki D, to ja też sklerotyk jestem i raz podaję a raz nie, ale jak ostatnio byliśmy na wizycie to pani doktor coś napomknęła, że trzeba będzie zmianić witaminkę z kapsułek na kropelki, tylko byłam zmartwiona innym problemem i nie zapytałam, czy chce mu zwiększyć dawkę czy zmniejszyć.
 
Witam,nie było mnie przez weekend bo miałąm zjazd rodzinny i chrzciny u przyjaciół, w nawiązaniu do wczorajszych wątków to u nas też dopiero uroczystość w fazie planów...

Agniecha 83
Mati już dawno tez się ślinił i wszystko wkładał do buzi ale teraz jak włoży jakąś zabawkę do buzi to zaraz płacze, wygląda to tak jakby podrażnione miał dziąsła i zabawka jeszcze bardziej je podrażnia. Nie wiem już sama, nie znam się. Zobaczymy....
u nas to samo, ciągle wszystko pcha a potem płacze a normalnie to spokojne dziecko:confused:

Co do witaminy D to my jesteśmy na kroplach i małemu bardzo pocą się roczki, pediatra stwierdziłą że trzeba zwiększyć dawkę bo jest na sztucznym i dodatkowo dostawał tylko 1 krople, kazała dawać 5 kroplii !!!! przez 2 tygodnie, mi wydawało sie że to za dużo i dawałam 3. Potem byłam na rutynowej kontroli u ortopedy i on powiedział, że estość kości jest prawidłowa i nie dawać więcej niż 2 i to tylko przez tydzień a potem znów 1 krople do momentu aż pogoda nie będzie bardziej słoneczna, a to pocenie to albo z przegrzania lbo z natury po kimś z rodziny!!!!:confused:
Czytałam , ze takie pocenie jest jednym z pierwszych objawów krzywicy więć się martwiłąm ale lekarze mówią, że z kośćmi jest ok więć spoko ale z tą witaminą nadal nie wiem co robić i raz daje 1 krople , raz 2:confused::confused::confused: a główke też ma troszeczkę spłaszczoną z tyłu:-(
 
Pasibrzuch zdrówka co to za paskudztwo Cię dorwało ? mam nadzieje że już lepiej :tak:
Paulinaa gratki dla znajomej :tak:
Agagsm to ładnie jak już podwoiła mojemu jeszcze niecałe 700g brakuje do wagi 9kg :-Di też będzie podwojona ;-)

co do witaminy D ja jeszcze 1 opakowania nie skończyłam tak pamiętam :eek: ale wszystko git u nas ;-)
Juna witaj :tak:
 
reklama
Witam z wieczorka...
Natek śpi słodko od 2 godzinek. rekord dziś pobił wypijając 240ml mleczka z kaszką( waży już 7500g)!:tak::szok:
Zobaczymy czy nie obudza go jakieś koszmary i dotrwa do rana bez jedzonka...:confused:

Ja wit. D3 podaje codziennie. Mały poci się jak szczurek ale to ma w genach po tacie bo z Ksawkiem miałam to samo.;-)

Ząbkowanie to u nas długi temat... Od ponad 2 miesięcy widzę coś białego na dziąsełkach ale na razie nic nie chce wyjść! :-(A do buźki malec pakuje wszystko co popadnie, z pielucha tetrową włącznie!:tak::tak:

Juna witamy!

Spokojnej nocki e-cioteczki!!!:-)
 
Do góry