reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2010 !!

Dzisiaj o 6:30 moje modly zostaly wysluchane i zaczelo padac....Ale juz po deszczu....Mam nadzieje,ze moze jednak dzis bedzie chlodniej....
Ooooo:-)Czyzbym byla pierwsza??To ja zaparzam kawke i herbatke i czekam na Was;-)

No to masz dzień ulgi, u nas za to dziś ma być rekordowo ciepło. :-) Narazie super przyjemniasto jest.

Witajcie,

U mnie na 90% chłopak ;-)

I mnie dopadły pierwsze ciążowe problemy:
Na przedwczorajszym USG (19 tydzień i 3 dni wg OM, wg USG 20 tydz i 3 dni) okazało się, że:
- moja szyjka macicy jest skrócona - 30 mm.Nie wiem czy to dużo czy to mało?
- Łożysko - przodowanie brzeżne, ściana boczna lewa w 0 stopniu dojrzałości wg
Granumma.
Pozostałe rzeczy były oki - ilośc płynu.

Nie muszę chyba Wam mówić jak sie czuje od 2 dni. Ciągle o tym myślę i ciągle się martwię.:-(

Pozdrawiam Was

Nie martw się na zapas, czy lekarz sugerował cos? Szyjka jest ok, nawet jeśli będzie się skracać dalej jest wiele sposobów aby sobie z tym poradzić. Narazie oszczędzaj się i duzo wupoczywaj.
Co do łożyska to kompletnie nie rozumiem tych pojęć i się nie znam

Witam Dziewczynki:-))

Zycze Wam milego piatku:rofl2: ja sie zaraz zbieram i jedziemy do Rzymu:tak::rofl2:
jak sie ciesze:tak:
Agbar zazdroszcze Ci tego deszczu. U mnie oczywiscie juz skwar. Znowu wypocilam litry podczas nocy:crazy:
Wow - fajna wycieczka cię czeka:-) Miłego dnia zatem i wiele pozytywnych wrażeń o raz dobrego samopoczucia w upale.

Ja również zaparzyłam kawkę plus oczywiście tvn24 :)-Dlubie "wstajesz i wiesz" :-D:-D w ogole lubie być na bieżąco) i sobie klikam do was
 
reklama
Witam :)

ja zaraz na badania ....


Myli mi się ten komplet fenoterol +isoptin , wystraszyłam się, że masz jakieś skurcze już.
Po dłuższym zastanowieniu jednak faktycznie przyznaje racje, że może być związek z rozwarciem. Ja miałam SN ale ile cyrków było to nawet wspominać mi się nie chce.
Ja tak jak ty będę miec CC - więc narazie ten problem mamy z głowy - mam nadzieję ;-)

Wszystkim Wam życze kolorowych snów :-)
no ja właśnie też o tym słyszałam że po tych lekach najczęściej poród sie przenosi i jest problem z rozwarciem choć znam osoby co miały końskie dawki i tak urodziły przez terminem wiec może na niektórych tak działa :confused:

ja tez przy tym zestawie miałam problem z rozwarciem co za tym idzie masaże szyjki :baffled:

oj chciałabym teraz tego zestawu nie brać :no:

Witajcie,

U mnie na 90% chłopak ;-)

I mnie dopadły pierwsze ciążowe problemy:
Na przedwczorajszym USG (19 tydzień i 3 dni wg OM, wg USG 20 tydz i 3 dni) okazało się, że:
- moja szyjka macicy jest skrócona - 30 mm.Nie wiem czy to dużo czy to mało?
- Łożysko - przodowanie brzeżne, ściana boczna lewa w 0 stopniu dojrzałości wg
Granumma.
Pozostałe rzeczy były oki - ilośc płynu.

Nie muszę chyba Wam mówić jak sie czuje od 2 dni. Ciągle o tym myślę i ciągle się martwię.:-(

Pozdrawiam Was
gratuluje synka :tak:

ja lekarz co mówił o tej szyjce i reszcie ? :confused::confused::confused:
 
Witam :)

ja zaraz na badania ....
no ja właśnie też o tym słyszałam że po tych lekach najczęściej poród sie przenosi i jest problem z rozwarciem choć znam osoby co miały końskie dawki i tak urodziły przez terminem wiec może na niektórych tak działa :confused:
ja tez przy tym zestawie miałam problem z rozwarciem co za tym idzie masaże szyjki :baffled:
oj chciałabym teraz tego zestawu nie brać :no:

Moja kolezanka, mama niepelnosprawnej dziewczynki, przy drugiej ciąży zdecydowała sie nie brać mimo zlaeceń. Skonsultowała się z innym lekarzem (mamy szczęście, że mamy zaufanego homeopatę a do pełni szczęscia trzeba dodać, że jego medyczny kierunek to ginekologia i poloznictwo). Zalecił jej homeopatyczne specyfiki a slynnej parki fenoterol+isoptin nie brała. Leżala plackiem dosłownie żeby nic sie nie wydarzyło. Doczekałą do terminu gdzie poprzez CC (to juz wskazania z innego powodu) urodziła zdrową córkę - dziś 9latkę.
Może was przerażę ale jeśli mnie lekarz to zapisze nie zamierzam tego przyjmowac tylko skonsultowac homeopatycznie. Tfu... mam nadzieje, że nie będzie trzeba
Wiem, że o homeopatii różnie się mówi, ja mam tylko pozytywne doświadczenia do dziś. ;-)
 
Witam kobietki porannie z herbatką i kanapeczkami :-)

Ja też lubię sobie obejrzeć TVN24 ale jak mam komp włączony to nie da rady TV, bo mamy kompa podłączongo do TV i tak patrzymy w 42" ekran z odległości 20-30 cm...:dry: wyjdzie nam to na starość...

zmartwiłam się, bo od wczoraj nie czuję maluszka...kurde, no...tak to non stop buszuje w brzuszku, a teraz nic kompletnie nie czuję...:-( już mnie nerwy biorą... Czekam ciągle na jakiś znak od mojego dziecka, że wszystko ok, ale, ma mamę w nosie :crazy:
 
hej Kochane Mamuski ... ja tylko na chwilke bo zaraz zmykam do pani doktor.. od rana taka nerwowa jestem ze sama sie nie poznaje.. wszystko mi leci z rak... mam nadzieje ze wroce z dobrymi wiesciami... buziaki i Milego Poranka....
 
hej Kochane Mamuski ... ja tylko na chwilke bo zaraz zmykam do pani doktor.. od rana taka nerwowa jestem ze sama sie nie poznaje.. wszystko mi leci z rak... mam nadzieje ze wroce z dobrymi wiesciami... buziaki i Milego Poranka....

Trzymamy kciuki :-) Na pewno wszystko będzie dobrze :-)

Moja kolezanka, mama niepelnosprawnej dziewczynki, przy drugiej ciąży zdecydowała sie nie brać mimo zlaeceń. Skonsultowała się z innym lekarzem (mamy szczęście, że mamy zaufanego homeopatę a do pełni szczęscia trzeba dodać, że jego medyczny kierunek to ginekologia i poloznictwo). Zalecił jej homeopatyczne specyfiki a slynnej parki fenoterol+isoptin nie brała. Leżala plackiem dosłownie żeby nic sie nie wydarzyło. Doczekałą do terminu gdzie poprzez CC (to juz wskazania z innego powodu) urodziła zdrową córkę - dziś 9latkę.
Może was przerażę ale jeśli mnie lekarz to zapisze nie zamierzam tego przyjmowac tylko skonsultowac homeopatycznie. Tfu... mam nadzieje, że nie będzie trzeba
Wiem, że o homeopatii różnie się mówi, ja mam tylko pozytywne doświadczenia do dziś. ;-)

Ja w 1 ciązy brałam tą (czy tę się pisze?:confused:) parkę leków, ze względu na skurcze jak skończył się 5-ty mc. Brałam do końca. Zobaczymy jak będzie teraz, czy będę musiała to brać czy nie...No zobaczymy...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Kaja ja pewnie jakbym musiała to bym brała nie mam innego wyjścia nie znam nikogo takiego :no:

Ania nie martw się może maluszek buszował jak spałaś :tak: mój lubi nocne buszowanie;-) w dzień czasem poczuje kopniaczki jak usiądę przy laptopie bo wtedy w końcu nic nie robię a tak to w nocy czuję wczoraj dopiero mnie solidnie kopał około 23:00 :tak:

.... w 1 ciąży mogłam poleżeć i się cały dzień wczuwać w kopniaczki a teraz dzieci nam na to nie pozwolają i mnożące się domowe obowiązki :sorry2:
 
reklama
Ja w 1 ciązy brałam tą (czy tę się pisze?:confused:) parkę leków, ze względu na skurcze jak skończył się 5-ty mc. Brałam do końca. Zobaczymy jak będzie teraz, czy będę musiała to brać czy nie...No zobaczymy...
Ta parka to jakiś ulubiony zestaw polskich ginekologów właśnie. Gdzieś czytałam na jakimś forum a może to tu któraś pisała, że w innych krajach w podobnej sytuacji nie zapisuje się tak szybko lub wcale. Pewnie tak, co kraj to obyczaj :-) ale kurcze... co druga kobieta w ciązy tego potrzebuje? Trochę dziwne jak dla mnie ;-)
 
Do góry