reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2010 !!

wlasnie wyczytalam w mądrej książce ze jak nie czujemy kopniaków a się martwimy to trzeba coś zjeść i si epołozyc na ok 2 ghodz. dzidzia wtedy dostaje dodatkow a dawkę energi ktorej my nie wykorzystujemy bo lezymy i wtedy ona sie wierci.

dziewczyny te ktore maja dzis wizyty-trzymajcie sie i dajcie znac jak wrocicie!!!


A najlepiej nie COS tylko cos slodkiego;-)Wtedy maluch dostaje zastrzyk energii,czasem juz po 20 minutach mozna wyczuc pierwsze ruchy,aha i najlepiej polozyc sie na lewym boku:-)
 
reklama
Czy lekarz zalecil ci tzw.nicnierobienie?
Mnie tez sie szyjka zaczela skraca od 12 tc.Ale lezenie prawie plackiem pomoglo,po 3 tygodniach nastapila poprawa.


A do ilu Ci sie skróciła? (z ilu) i teraz ile masz?

Mi nic nie zalecił i nieczego nie zabronił jeszcze. Od samego poczatku ciagle każe mi sie oszczedzać.
 
A do ilu Ci sie skróciła? (z ilu) i teraz ile masz?

Mi nic nie zalecił i nieczego nie zabronił jeszcze. Od samego poczatku ciagle każe mi sie oszczedzać.

Skrocila mi sie do 27mm,teraz -najswiezsze dane z wczoraj to 40mm.Moja lekarka wyznaje zasade ze lezenie w ciazy dziala cuda;-)I chyba tak jest faktycznie.Jakies dwa tygodnie mialam skurcze dosc mocne,wszystko bylo zamknitee ,szyjka ok ale skurcze byly-nakazala wiecej lezec i..przeszlo.Nie kaze mi lezec plackiem ale po prostu zaleca w miare mozliwosci wypoczywac,wypoczywac i jeszcze raz lezec;-)No i oszczedzac sie...
A wiesz jaka szyjke mialas wczesniej?Bo sa kobiety,ktore z natury maja krociotkie szyjki...Moja kuzynka cala ciaze przchodzila z szyjka 30 mm i urodzila po terminie.
 
HELLO:-)
Witajcie,

U mnie na 90% chłopak ;-)

I mnie dopadły pierwsze ciążowe problemy:
Na przedwczorajszym USG (19 tydzień i 3 dni wg OM, wg USG 20 tydz i 3 dni) okazało się, że:
- moja szyjka macicy jest skrócona - 30 mm.Nie wiem czy to dużo czy to mało?
- Łożysko - przodowanie brzeżne, ściana boczna lewa w 0 stopniu dojrzałości wg
Granumma.
Pozostałe rzeczy były oki - ilośc płynu.

Nie muszę chyba Wam mówić jak sie czuje od 2 dni. Ciągle o tym myślę i ciągle się martwię.:-(

Pozdrawiam Was


gratuluje synka:-)nie martw się dużo lezeć i bedzie dobrze:tak:


Witam Dziewczynki:-))

Zycze Wam milego piatku:rofl2: ja sie zaraz zbieram i jedziemy do Rzymu:tak::rofl2:
jak sie ciesze:tak:




Agbar zazdroszcze Ci tego deszczu. U mnie oczywiscie juz skwar. Znowu wypocilam litry podczas nocy:crazy:


wexcie i mnie ze soba ja z chęcią wybiore się na taka wycieczke:-p:-)


zmartwiłam się, bo od wczoraj nie czuję maluszka...kurde, no...tak to non stop buszuje w brzuszku, a teraz nic kompletnie nie czuję...:-( już mnie nerwy biorą... Czekam ciągle na jakiś znak od mojego dziecka, że wszystko ok, ale, ma mamę w nosie :crazy:


a ja ci powiem że skopie cię maluszek dzisiaj:tak:


Mój juz obudził się i skopał:tak:M jechał do mięsnego coś na chlebek kupić obiadek bo pusta lodówka jest:szok::rofl2:no a mi już kiszki grają :-p
 
A najlepiej nie COS tylko cos slodkiego;-)Wtedy maluch dostaje zastrzyk energii,czasem juz po 20 minutach mozna wyczuc pierwsze ruchy,aha i najlepiej polozyc sie na lewym boku:-)

z tym to jeszcze powiem szczerze nie probowalam bo moja dzidzia dopiero od wczoraj mnie kopie wiec narazie musze sie nacieszyc..ale faktycznie trezba zjesc cos energetycznego i lezec i czekac;)
 
Skrocila mi sie do 27mm,teraz -najswiezsze dane z wczoraj to 40mm.Moja lekarka wyznaje zasade ze lezenie w ciazy dziala cuda;-)I chyba tak jest faktycznie.Jakies dwa tygodnie mialam skurcze dosc mocne,wszystko bylo zamknitee ,szyjka ok ale skurcze byly-nakazala wiecej lezec i..przeszlo.Nie kaze mi lezec plackiem ale po prostu zaleca w miare mozliwosci wypoczywac,wypoczywac i jeszcze raz lezec;-)No i oszczedzac sie...
A wiesz jaka szyjke mialas wczesniej?Bo sa kobiety,ktore z natury maja krociotkie szyjki...Moja kuzynka cala ciaze przchodzila z szyjka 30 mm i urodzila po terminie.

Póki co biegam do pracy codziennie i wstaje o 5.00. Wracam o 17.00.
Nie mam pojęcia jaka miałam przed. Ale nigdy nikt nie mówił, ze mam krótką, albo jakaś nie w normie, zatem nie wiem.
Takie drobne skurcze (o ile to skurcze) to czasem czuję. To raczej kłucia w dole brzucha niz skurcze. od wczoraj zaczełam sobie brac No-spe 2x dziennie po 1 tab (na własna rekę).

Ale to leżenie to...takie, ze tylko do toalety i wykapac się? czy też przez te 3 tyg mogłas troche po mieszkaniu pochodzić, bądz siedzieć na kanapie?

Pozdr
 
Póki co biegam do pracy codziennie i wstaje o 5.00. Wracam o 17.00.
Nie mam pojęcia jaka miałam przed. Ale nigdy nikt nie mówił, ze mam krótką, albo jakaś nie w normie, zatem nie wiem.
Takie drobne skurcze (o ile to skurcze) to czasem czuję. To raczej kłucia w dole brzucha niz skurcze. od wczoraj zaczełam sobie brac No-spe 2x dziennie po 1 tab (na własna rekę).

Ale to leżenie to...takie, ze tylko do toalety i wykapac się? czy też przez te 3 tyg mogłas troche po mieszkaniu pochodzić, bądz siedzieć na kanapie?

Pozdr

Jak lezalam w szpitalu,to tylko do toalety moglam.A w domu moglam powiedzmy w miare normalnie funkcjonowac,tzn.nie lezalam plackiem,gotowalam obiady,prasowalam( na siedzaco),troche sprzatalam ale juz np.nie odkurzalam tych moich ponad 100m²,nie chodzilam z psem na spacery...No i nie pomagalam w przeprowadzce...Nie moglam tez nic dzwigac...Meczylam sie okrutnie,bo akurat byla u nas moja tesciowa i mnie skrecalo,ze kobieta sporo starsza ode mnie obsluguje mnie i wyrecza...Ale jak mus to mus;-)I co najwazniejsze-to oszczedzanie sie,przynioslo efekty...
 
Witajcie,
U mnie na 90% chłopak ;-)
I mnie dopadły pierwsze ciążowe problemy (...)
Nie muszę chyba Wam mówić jak sie czuje od 2 dni. Ciągle o tym myślę i ciągle się martwię.:-(
Pozdrawiam Was
Gratuluję chłopaczka!!! właśnie czytałam że łożysko może przodować brzeżnie i przednio i to drugie jest o wiele bardziej niebezpieczne, ale 99% nawet z tym drugim kończy się dobrze, więc glowa do góry, dużo odpoczywaj !:-)

Witam Dziewczynki:-))

Zycze Wam milego piatku:rofl2: ja sie zaraz zbieram i jedziemy do Rzymu:tak::rofl2:
jak sie ciesze:tak:
to ja jestem z Tobą myślami, ostatnio ogladałam "anioły i demony" a to w rzymie i było pieknie, udanej wycieczki, pij litry napojów!!!! a potem wszystko opowiedz!:-D:-D
A poza tym właśnie upiekłam pyszne babeczki z czekoladą pachną super zapraszam!!!
zaraz zmykam, bo mój M uparł się na nowy samochód dla mnie większy żeby i dzidzia i wózek i pies się zmieślili i jadę teraz do salonu citroena udawać ze się na nich znam:-D
a propos totolotka... wygraliśmy 20zł:-D:-D:-D:-D czyli zwróciła się połowa kuponów hehe:sorry2:
ojej nie przywitałam się gapa ze mnie witam brzuszki!!!;)
 
Jak lezalam w szpitalu,to tylko do toalety moglam.A w domu moglam powiedzmy w miare normalnie funkcjonowac,tzn.nie lezalam plackiem,gotowalam obiady,prasowalam( na siedzaco),troche sprzatalam ale juz np.nie odkurzalam tych moich ponad 100m²,nie chodzilam z psem na spacery...No i nie pomagalam w przeprowadzce...Nie moglam tez nic dzwigac...Meczylam sie okrutnie,bo akurat byla u nas moja tesciowa i mnie skrecalo,ze kobieta sporo starsza ode mnie obsluguje mnie i wyrecza...Ale jak mus to mus;-)I co najwazniejsze-to oszczedzanie sie,przynioslo efekty...

czyli te 3 tyg po których nastąpiła poprawa szyjki u Ciebie to ...szpital... ;-( hmmm. na razie zastosuje weekend przed telewizorem na kanapie.
A atrakcje podobne do Twoich dopiero mnie czekają. W tym mies jeszcze zamierzamy podpisac umowe na nowe m i potem je wykańczać by zdązyc do porodu.

Pozdr
 
reklama
Do góry