reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2024

reklama
Od którego momentu detektor wyłapuje tętno płodu? Ja kompletnie zielona jestem a też gdzieś tam nad nim myślałam 🤭

W teorii chyba instrukcje mówią, że od 12 czy nawet 16 tygodnia ciąży. W praktyce wiem, że dziewczyny używają szybciej.
Na pewno @pluto_nova już słuchała, przypomnisz od którego tygodnia?

Ja będę miała jutro 11+2 to zobaczymy czy uda mi się znaleźć :)
 
W teorii chyba instrukcje mówią, że od 12 czy nawet 16 tygodnia ciąży. W praktyce wiem, że dziewczyny używają szybciej.
Na pewno @pluto_nova już słuchała, przypomnisz od którego tygodnia?

Ja będę miała jutro 11+2 to zobaczymy czy uda mi się znaleźć :)
z tego co czytałam to mój niby od 12 tygodnia, ja wyłapałam 10+5 😉
 
Hej, czy tym z Was którym wcześniej było często zimno nadal się to utrzymuje?
Nie mogę uwierzyć, że za oknem ponad 25 stopni, dzieciaki w jeziorach, a ja wychodzę z domu w bluzie i długich spodniach 😵‍💫
A w domu jeszcze gorzej, bo chodzę w szlafroku i ładuje się pod kołdrę.
Zaczynam się niepokoić :/
Mi też jest ciągle zimno. A najbardziej jak jestem głodna.
 
Dla mnie szpital to jeszcze nie taka tragedia (raz leżeliśmy w norowirusem, ale u nas są spoko warunki w szpitalu) ale ja po prostu nie znoszę tego rzygania, tych zmian pościeli. Moje nie umieją rzygać jak człowiek do miski czy dobiec do łazienki więc zawsze jest masa sprzątania, najlepiej o 3 na ranem. Wolę już 40 stopniową gorączkę niż rzyganie



Wiesz z jednej strony wydaje się to dziwnie, ale jak to robią w innych krajach? W wielu miejscach na zachodzie ciąże uznaje się od 12 tygodnia ciąży. I tam nawet bety nie robią, własny test sikany z moczu i czekamy. Potem dwa USG na całą ciąże. Ciąże prowadził położna, a lekarz tylko jak są jakieś problemy. Mimo to np. taka Dania ma wskaźnik urodzeń ponad 3, a Polska ledwo 1. Nasze mamy też nie biegały na betę czy usg, nie wspominając o babciach. Myślę, że "namacalnie" jak lekarz ma wprawę (bo pewnie wielu nie ma przez to jak zmedykalizowana jest ciąża w Polsce) to jest wstanie ocenić - szyjka powinna być twarda, zamknięta, macica też się powiększa i pewnie jej "struktura" jest inna niż w ciąży. Do tego wywiad. Jak dziewczyna nie plami, nie krwawi, a przy tym nie podtrzymuje sztucznie ciąży lekami to myślę, że organizm sam prędzej czy później dałby znać, że ciąża nie rozwija się prawidłowo. Paradoksalnie nasze organizmy same w sobie są mądre i nie chcą nas zabić



Trzymam kciuki, żeby na piątkowej wizycie okazało się, że jest jednak wszystko w porządku!



O rany! Współczuję. Ale duży chłopak! To pewnie dał radę ;)



Przyznam się szczerze, że zazdroszczę trochę deszczu. U nas już nie padało od dawna, chyba z 2 tygodnie. Niby nie ma jakiś mega upałów bo tak 25-28 stopni, ale jest tak parno i duszno :(



Mnie tak od mięsa odrzuciło w ciąży z córką - co prawda byłam już wegetarianką od jakiegoś czasu, ale wtedy to mięso zaczęło mi tak śmierdzieć. Dziwne uczucie :D

Teraz z racji wymiotów mam tak, że ogólnie nie mam na nic ochoty, głównie owoce. Do sklepu to nawet nie wejdę bo jak widzę to całe jedzenie to od razu mnie rzuca na wymioty.

No z jednej strony L4 fajne, ale tak 8 miesięcy w domu (na L4 według prawa można wyjść tylko na potrzebne do życia zakupy, do lekarza i do apteki) jest przerażające dla mnie - gdzie ja np. codzienne idę na plac zabaw. Nie mówiąc już o tym, że liczę iż mój stan się poprawi i wyjdziemy gdzieś bo w końcu wakacje. Stresować się cały urlop, czy nie wejdzie kontrola i nie cofną mi całej kasy byłaby dla mnie zbyt męcząca



Jesteśmy domem tymczasowym więc często mamy dużo różnych zwierząt :)



U mnie różnie, teraz ostatnie dni pogoda była bliżej 30 stopni i już faktycznie dawałam radę w jakiejś sukience czy t-shircie. A dziś np. lewo 23 stopnie i już założyłam bluzę :D dzieci oczywiście na krótko, mąż też. Popołudnia leżą w basenie :D - ja bym musiała mieć tam podgrzewanie żeby wejść

U mnie to był jeden z pierwszych objawów ciąży i nadal się utrzymuje. Ale ja nadal mam wszystkie plagi egipskie :D Choć moja apka twierdzi, że już powinnam wychodzić z tego g*wna :D

Zobacz załącznik 1536137

Zobacz załącznik 1536139
Co to za aplikacja? Ja mam dwie ale są jakieś beznadziejne
 
Co to za aplikacja? Ja mam dwie ale są jakieś beznadziejne

"Moja ciąża" tylko wiesz co ona jest taka bardzo prosta. Ma tak naprawdę tylko taki interfejs jak wrzuciłam, że dziecko i mama na danym etapie. Potem można notować ruchy i skurcze. Jako, że dla mnie to 4 ciąża to mi bardzo pasuje bo te wszystkie ciąże plus, preglife - mają dużo jakiś rożnych artykułów które mnie totalnie nie interesują
 
reklama
Masz już jakiś przetestowany czy zamawiałaś coś w ciemno? Z chęcią tez bym zamówiła za jakiś czas 😏

Miałam w ciąży z synem AngelSounds i był spoko.
Teraz kierowałam się tym, że mam sporo tłuszczu mimo niskiej wagi i wybrałam Baby Sound, a on jako jedyny ma częstotliwość sondy 3MHz gdzie inne jak patrzyłam mają zwykle ok. 2MHz niby to nie duża różnica, ale wydaje mi się że łatwej będzie mi wyłapać serduszko. To że ma wyświetlacz to dla mnie nie jest jakiś wyznacznik w sumie bo np. na ten moment serce mojemu bobasowi bije poza normą, ale lekarze mówią, że to jest okej
 
Do góry