reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2023

Naprawdę? A to musisz powiedzieć że jesteś w ciąży? Bo ja czekałam prawie miesiąc. Jeszcze muszę dostać skierowanie do endokrynologa, bo dostałam od rodzinnego na cito ale terminy to koniec roku..
Kobieta w ciąży ma prawo do tego, by dostać się do każdego lekarza w ramach NFZ w dniu zgłoszenia lub najpóźniej w ciągu 7 dni roboczych. Tak mówią, ale to wiadomo pewnie trzeba się przypomnieć że w ciazy się jest 🙃 jak wpisze się w Google 10 praw kobiet w ciąży, to jest tam wszystko ładnie opisane
 
reklama
Witam wszystkich, na ten moment podglądałam Was z ukrycia, uwielbiam Was czytać dziewczyny ☺️☺️ uspokajam się bardzo jak czytam Wasze historię sama staram się nie stresować ale nie jest łatwo.. Lutym tego roku okazało się na USG prenatalnym że serduszko mojego maleństwa przestało bić miałam wówczas w 13 tyg zrobiony zabieg lyzczekowania. To była moja pierwsza ciąża bardzo to przeżyliśmy bo w ogóle się tego nie spodziewaliśmy, próbowaliśmy dojść dlaczego tak się stało ale nie dostaliśmy jasne odpowiedzi, w 5 tyg przeszłam bardzo ciężko covid więc cała wine rzuciłam na niego. Odczekalismy 5 tyg bo tyle czekałam na pierwszą miesiączkę i w kolejnym cyklu byłam w ciąży planowaliśmy to mieliśmy pozwolenie od lekarzy i nam się udało. W tym momencie jestem w 11t2d termin mam na 1 stycznia od momentu kiedy miałam potwierdzenie żywej ciąży biorę heperyne i acard zwg że znalazłam problem z mutacja mthfr jak również w mojej rodziny były problemu z trombofilia miałam takie zalecenia od mojej lekarki z pl jak i prywatnie z (Anglii- na codzien tutaj mieszkam i w tym kraju ciąż praktycznie nie istnieje i nie jest ratowana tutaj wcześniej niż w 12 tyg trzeba mieć minimum 3 poronienia żeby cokolwiek sprawdzi czemu tak się stało wg nich jest to naturalne że występują poronienia). Teraz jestem oczywiście bardzo pozytywnie nastawiona ale jest ogromny stres 😧😧 Uwielbiam przebywać w waszym towarzystwie więc więc prosiłabym o dołączenie do forum prywatnego. Uważam że jesteście wspaniałe i każda z Was jest wyjatkowa bo każdy ma inną historię. Pozdrawiam Was 🥰🥰
Hej Madlen. Ja to znam z Niemiec. Tez nie daja nic na podtrzymanie i poronienia traktują jako naturalne. Ja tez po jednym poronieniu nic nie dostalam. Mam nadzieje, ze bedzie wszystko ok.
 
Naprawdę? A to musisz powiedzieć że jesteś w ciąży? Bo ja czekałam prawie miesiąc. Jeszcze muszę dostać skierowanie do endokrynologa, bo dostałam od rodzinnego na cito ale terminy to koniec roku..
Tak, musisz powiedzieć o ciąży. Zadzwoń jeszcze raz do endokrynologa i powiedz ze w ciąży jesteś. Muszą w ciągu max tygodnia przyjąć a jeśli nie będą chcieli to poproś na piśmie. Czasami trzeba się o swoje kłócić.
 
Kobieta w ciąży ma prawo do tego, by dostać się do każdego lekarza w ramach NFZ w dniu zgłoszenia lub najpóźniej w ciągu 7 dni roboczych. Tak mówią, ale to wiadomo pewnie trzeba się przypomnieć że w ciazy się jest 🙃 jak wpisze się w Google 10 praw kobiet w ciąży, to jest tam wszystko ładnie opisane
Dokładnie tak.
 
Mi akurat bardzo ta pasta pomogła i do tego miękka szczoteczka. Inna pasta miałam wrażenie ze jeszcze bardziej podrażniam sobie dziąsła.
o to muszę zakupić. Właśnie teraz tak myślę że miglam sobie podrażnić pasta. Wcześniej używałam elmexu sensitive a się skończyła I mąż wyciągnął z szafki jakas colgate. I jak nią mylam to ledwo dalam radę tak jakas mocna mi sie wydawała...
No nic muszę zakupić dla siebie Inna.
Ja tak z ciekawosci wam powiem, ze mam obrzydzenie do takich klasycznych past w stylu colgate, signal. Chyba cos w tym jest, ze moj organizm zle na nie reaguje..uzywam obecnie ziolowych.
 
Witam :) czy mogę się dołączyć do grupy? Mam termin na styczeń. Obecnie jestem w 10tc+1 dzień , według ostatniej miesiączki 11tc+1 dzień. Przychodzę tutaj z pytaniem czy może któraś z Was czuję się w tym momencie bez życia? Chodzi mi o całkowity brak energii. Wstanie rano z łóżka, to dla mnie ogromy wysiłek..nie mówiąc już o tym jak ciężko mi się zmusić do pójścia pod prysznic i do względnego ogarnięcia się. I tutaj nie chodzi o to , że wymiotuje i czuję się źle, wymioty skończyły mi się jakieś dwa tygodnie temu. Od tamtego czasu sporadycznie jest mi tylko niedobrze. Czasami mam taki dzień , że wstaje z łóżka i czuję się jakbym wcale nie była w ciąży, ale niestety częściej zdarzają się dni w których nie mam na nic ochoty, cały dzień zalegam w łóżku. Czuję się dobrze, nic mnie nie boli..jednak ten brak energii na co kolwiek po prostu mnie wykończy. Czy któraś z Was przechodzi te pierwsze tygodnie podobnie jak ja? Jak sobie z tym poradzić?
Czesc Klara, tak ja pamietam to z pierwszej ciazy. Mi wtedy doszedl jeszcze taki stres w sensie, czy podolam zadaniu bycia matka itd., mimo ze bylo planowane. I naprawde bylam zdolowana. Ale pociesze cie, ze te hustawki byly tylko w 1 trymestrze. Potem to przechodzi. W tej ciazy mam tak duzo mniej, ale moze to przez brak czasu...
 
reklama
Kobieta w ciąży ma prawo do tego, by dostać się do każdego lekarza w ramach NFZ w dniu zgłoszenia lub najpóźniej w ciągu 7 dni roboczych. Tak mówią, ale to wiadomo pewnie trzeba się przypomnieć że w ciazy się jest 🙃 jak wpisze się w Google 10 praw kobiet w ciąży, to jest tam wszystko ładnie opisane
Nie wiedziałam dzięki :)
Ja używam jakiejś colgate imbirowej :| ale mnie od żadnych nie odrzuca.. ja wręcz nawet juz bolachxh piersi nie mam 🙄🙄🙄 ehh
Mi też zniknęły 🤔
 
Do góry