reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2022r.

Wczoraj zaliczyłam ta nieszczęsna krzywa cukrowa... posmak „niedobry” towarzyszył mi niestety cały dzień...:| cóż poradzić, na szczęście wyniki cukrów w normie :) niestety za mało żelaza mam.. czekam na wizytę w piątek, pewnie coś mi dopisze z lekarstw no ale to wszystko musi być wyrównane wiadomo :)
Pogoda u mnie nie zachęca do niczego...ale co zrobić! Miłego dnia Wam życzę !:)
 
reklama
Dziewczyny koncze kompletować wyprawkę bo jak to dr powiedziala... od 7 miesiąca mam być przygotowana. Chciałam zakupić do szpitala jakis balsam/krem (pierwsza corka leżała pod lampami w związku z żółtaczka i maz musiał dokupować bo nie mialam). Zastanawiam się między balsamem intensywnie nawilżającym z hipp a kremem babydream natural. Na hippie napisane że od 1 dnia a na babydream brak info. Wg "sroka o" jeden i drugi skład w porządku. I zgłupiałam :D poradzicie coś?
 

Załączniki

  • Screenshot_20211012-104100_Rossmann.jpg
    Screenshot_20211012-104100_Rossmann.jpg
    127,8 KB · Wyświetleń: 42
  • Screenshot_20211012-104036_Rossmann.jpg
    Screenshot_20211012-104036_Rossmann.jpg
    177 KB · Wyświetleń: 42
Wczoraj zaliczyłam ta nieszczęsna krzywa cukrowa... posmak „niedobry” towarzyszył mi niestety cały dzień...:| cóż poradzić, na szczęście wyniki cukrów w normie :) niestety za mało żelaza mam.. czekam na wizytę w piątek, pewnie coś mi dopisze z lekarstw no ale to wszystko musi być wyrównane wiadomo :)
Pogoda u mnie nie zachęca do niczego...ale co zrobić! Miłego dnia Wam życzę !:)
U nas raz słońce, raz deszcz. Szkoda właśnie, że w lato przy tych ładnych dniach się tak źle czułam bo teraz bym łapała słońce.
Dziewczyny koncze kompletować wyprawkę bo jak to dr powiedziala... od 7 miesiąca mam być przygotowana. Chciałam zakupić do szpitala jakis balsam/krem (pierwsza corka leżała pod lampami w związku z żółtaczka i maz musiał dokupować bo nie mialam). Zastanawiam się między balsamem intensywnie nawilżającym z hipp a kremem babydream natural. Na hippie napisane że od 1 dnia a na babydream brak info. Wg "sroka o" jeden i drugi skład w porządku. I zgłupiałam :D poradzicie coś?
Ja słyszałam dobre opinie o marce HiPP ale nie stosowałam i nie wiem.
Sama mam na listę wpisana kosmetyki itd. ale będę kupować po kontakcie z położna bo nie wiem czy faktycznie tyloma rzeczami się te dzieciaczki smaruje ( mam na liście kremy, balsamy, szampony, oliwki itd.,). Sama jestem zwolenniczką im mniej tym lepiej. Dla mnie woda i mydełko najlepsze plus ewentualnie coś dodatkowo, ale pewnie będę stosować to co położna podpowie i już eksperymentując na małej.
A generalnie miałam zawsze problem z suchą skórą nóg, zwłaszcza od golenia ale też się sama mocno wysuszała. W ciąży jakoś nie mam. I stosowałam wtedy polecane od dermatolog emolium jako jakiś balsam, mam na drugim mieszkaniu to i nawet nie pomyślałam żeby do siebie przywieźć. Jako niemowlak moi rodzice też używali tej marki właśnie ze względu na moją suchą skórę i pomagało.
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi

@Koala28 nie mam dodatkowych objawów
@siwsoooonek to nie jest typowy śluz, bardziej mały kawałek bardzo galaretowatej, zwartej, bezbarwnej, bezwonnej wydzieliny
Mia co tam u ciebie? Jak po wizycie?
 
Dziewczyny koncze kompletować wyprawkę bo jak to dr powiedziala... od 7 miesiąca mam być przygotowana. Chciałam zakupić do szpitala jakis balsam/krem (pierwsza corka leżała pod lampami w związku z żółtaczka i maz musiał dokupować bo nie mialam). Zastanawiam się między balsamem intensywnie nawilżającym z hipp a kremem babydream natural. Na hippie napisane że od 1 dnia a na babydream brak info. Wg "sroka o" jeden i drugi skład w porządku. I zgłupiałam :D poradzicie
Dziewczyny koncze kompletować wyprawkę bo jak to dr powiedziala... od 7 miesiąca mam być przygotowana. Chciałam zakupić do szpitala jakis balsam/krem (pierwsza corka leżała pod lampami w związku z żółtaczka i maz musiał dokupować bo nie mialam). Zastanawiam się między balsamem intensywnie nawilżającym z hipp a kremem babydream natural. Na hippie napisane że od 1 dnia a na babydream brak info. Wg "sroka o" jeden i drugi skład w porządku. I zgłupiałam :D poradzicie coś?
Co do kompletowania wyprawki typowo kosmetycznej jak i leków polecam zapoznać się z blogiem Link do: Rozwiewam niepewności mam na temat prawidłowego i bezpiecznego stosowania leków i suplementów u dzieci. - Matka Aptekarka
Są opisane produkty wraz ze składami przyjaznymi dla maluszków
 
Hej dziewczyny:) dawno mnie tu nie było, ale kiepsko u mnie z samopoczuciem. Ciągle coś... jak jedno przestaje dolegać, to drugie zaczyna.
A to zgaga była potworna, teraz dokucza kregoslup, kolana i tak w kółko:/
Dzisiaj mialam badanie na krzywa cukrowa. Powiem Wam, że przy pierwszej ciąży jak miałam ciągle ochotę na słodkie to wypicie glukozy nie było takie złe:) A teraz... w ogóle nie mam ochoty na słodkie, czasami mnie naleci i dzisiejsze badanie było masakryczne. Myślałam, że nie dam rady tego wypić. Na szczęście już jestem po :)

Mam pytanko odnośnie prania rzeczy dla noworodka. W jakiej temp.bedziecie prac ? Czytałam, że pierwszy raz najlepiej w 90 stopniach wyprac, ale czy w tak wysokiej temp nie stanie się nic tym rzeczom ? Nie znam się na tym, może to głupie pytanie, ale kto pyta nie błądzi:p liczę na to, że ktoś mi tu pomoże i rozwieje moje wątpliwości:)
 
reklama
Hej dziewczyny:) dawno mnie tu nie było, ale kiepsko u mnie z samopoczuciem. Ciągle coś... jak jedno przestaje dolegać, to drugie zaczyna.
A to zgaga była potworna, teraz dokucza kregoslup, kolana i tak w kółko:/
Dzisiaj mialam badanie na krzywa cukrowa. Powiem Wam, że przy pierwszej ciąży jak miałam ciągle ochotę na słodkie to wypicie glukozy nie było takie złe:) A teraz... w ogóle nie mam ochoty na słodkie, czasami mnie naleci i dzisiejsze badanie było masakryczne. Myślałam, że nie dam rady tego wypić. Na szczęście już jestem po :)

Mam pytanko odnośnie prania rzeczy dla noworodka. W jakiej temp.bedziecie prac ? Czytałam, że pierwszy raz najlepiej w 90 stopniach wyprac, ale czy w tak wysokiej temp nie stanie się nic tym rzeczom ? Nie znam się na tym, może to głupie pytanie, ale kto pyta nie błądzi:p liczę na to, że ktoś mi tu pomoże i rozwieje moje wątpliwości:)
Ja prałam w 60⁰ i używamy lovella płyn ;)
 
Do góry