reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2022r.

Dziewczyny, pytanie z trochę innej beczki - mimo że jestem osobą szczupłą, lekko zaokrąglił mi się już brzuch, właściwie do tego stopnia, że spodnie, w których chodzę do pracy praktycznie się nie dopinają. Wiecie gdzie znaleźć jakieś biurowe stroje (spodnie w kant, cygaretki, itp), ale z gumką? Nie taką szeroką jak dla kobitek w zaawansowanej ciąży, po prostu coś, co będzie na tym etapie wygodne... Może polecicie jakieś stroje klasycznym stylu, w których brzuch nie będzie rzucał się w oczy... Niestety, do pracy w sukienkach nie chodzę.
 
reklama
Dziewczyny ja zaczęłam się zastanawiać czy dział HR mógł przekazać mojemu bezpośredniemu przełożonemu że jestem w ciąży? Jestem od 3 tygodni na L4 z kodem B. Zwolnienie zostało przesłane automatycznie przez lekarza. W środę zamierzam wrocic na 3 dni do pracy, potem mam 3 tyg urlopu. Zastanawiam się czy HR mogły powiadomić przełożonego o ciąży? To duża korporacja, ponad 1000 zatrudnionych osób, aczkolwiek zaczęłam się zastanawiać. Chcialam poinformować managera o ciąży ale dużo później.
Tak jak dziewczyny pisały, nastawiłabym się ze szef wie o ciąży. Przedstawienie zwolnienia z kodem B to informacja dla pracodawcy o ciazy. Tez pracuje w duzej korporacji. Zawsze najpierw powiadamialam menedżera o ciąży zanim przechodzilam na l4.
Moze w środę po powrocie poproś menedżera o rozmowe i porozmawiaj z nim na spokojnie. Myślę że na pewno zrozumie ze na wczesnym etapie ciąży rozne rzeczy moga sie zdarzyc, dlatego tak oficjalnie chcialas jeszcze poczekać z radosna nowina :)
Tez jestem przed rozmowa z pracodawca ale nie jestem jeszcze na l4.
 
Dziewczyny, pytanie z trochę innej beczki - mimo że jestem osobą szczupłą, lekko zaokrąglił mi się już brzuch, właściwie do tego stopnia, że spodnie, w których chodzę do pracy praktycznie się nie dopinają. Wiecie gdzie znaleźć jakieś biurowe stroje (spodnie w kant, cygaretki, itp), ale z gumką? Nie taką szeroką jak dla kobitek w zaawansowanej ciąży, po prostu coś, co będzie na tym etapie wygodne... Może polecicie jakieś stroje klasycznym stylu, w których brzuch nie będzie rzucał się w oczy... Niestety, do pracy w sukienkach nie chodzę.
Kiedyś w Lidlu widziałam, może poszukaj na sklepie online.
 
Dziewczyny, pytanie z trochę innej beczki - mimo że jestem osobą szczupłą, lekko zaokrąglił mi się już brzuch, właściwie do tego stopnia, że spodnie, w których chodzę do pracy praktycznie się nie dopinają. Wiecie gdzie znaleźć jakieś biurowe stroje (spodnie w kant, cygaretki, itp), ale z gumką? Nie taką szeroką jak dla kobitek w zaawansowanej ciąży, po prostu coś, co będzie na tym etapie wygodne... Może polecicie jakieś stroje klasycznym stylu, w których brzuch nie będzie rzucał się w oczy... Niestety, do pracy w sukienkach nie chodzę.
ja nie pomoge;( ale mam ten sam problem, od samego poczatku wszytsko gniecie mnie w pasie, wiec chodze juz w ciazowych.
 
Dziewczyny, pytanie z trochę innej beczki - mimo że jestem osobą szczupłą, lekko zaokrąglił mi się już brzuch, właściwie do tego stopnia, że spodnie, w których chodzę do pracy praktycznie się nie dopinają. Wiecie gdzie znaleźć jakieś biurowe stroje (spodnie w kant, cygaretki, itp), ale z gumką? Nie taką szeroką jak dla kobitek w zaawansowanej ciąży, po prostu coś, co będzie na tym etapie wygodne... Może polecicie jakieś stroje klasycznym stylu, w których brzuch nie będzie rzucał się w oczy... Niestety, do pracy w sukienkach nie chodzę.
A może coś z oferty H&M? Jest kilka modeli spodni, które można ubrać do marynarki i stworzyć luźny, ale jeszcze elegancki strój. Popatrz np. tu: https://www2.hm.com/pl_pl/ona/produkty/mama/spodnie-legginsy.html, może znajdziesz coś dla siebie :) Większość to faktycznie "przyszłościowe" rozwiązania pod brzuszek, ale zazwyczaj te wstawki są elastyczne i dadzą radę przy mniejszym brzuszku, a będziesz mieć coś na za chwilę :)
 
Ja mam problemy jelitowe więc praktycznie od początku jestem mega wzdęta i brzuch mam już jak w 4 albo i 5 miesiącu, a to dopiero 10tc 🙈 dobrze ze jest lato i można w luźnych sukienkach chodzić :)

A jeśli chodzi o eleganckie spodnie na gumce to właśnie szukalabym w hm, zara, orsay :)
 
Cześć Dziewczyny. Chciałam się pożegnać, niestety w sobotę wylądowałam na izbie przyjęć z krwawieniem. 7t6d - usłyszałam po raz pierwszy i ostatni bicie serduszka, niestety bardzo wolne, 76, bradykardia, złe rokowania. Trafiłam na dwie wspaniałe lekarki, dzięki którym trzymam się nadal w jednym kawałku, od wczoraj krwawię i mam nadzieje, ze obędzie się bez łyżeczkowania. Życzę Wam dużo zdrówka i trzymam za Was i Waszw maluchu mocno kciuki!
 
Cześć Dziewczyny. Chciałam się pożegnać, niestety w sobotę wylądowałam na izbie przyjęć z krwawieniem. 7t6d - usłyszałam po raz pierwszy i ostatni bicie serduszka, niestety bardzo wolne, 76, bradykardia, złe rokowania. Trafiłam na dwie wspaniałe lekarki, dzięki którym trzymam się nadal w jednym kawałku, od wczoraj krwawię i mam nadzieje, ze obędzie się bez łyżeczkowania. Życzę Wam dużo zdrówka i trzymam za Was i Waszw maluchu mocno kciuki!
trzymaj sie, trzymam kciuki, zeby wszytsko sprawnie sie zakonczylo;*
 
Cześć Dziewczyny. Chciałam się pożegnać, niestety w sobotę wylądowałam na izbie przyjęć z krwawieniem. 7t6d - usłyszałam po raz pierwszy i ostatni bicie serduszka, niestety bardzo wolne, 76, bradykardia, złe rokowania. Trafiłam na dwie wspaniałe lekarki, dzięki którym trzymam się nadal w jednym kawałku, od wczoraj krwawię i mam nadzieje, ze obędzie się bez łyżeczkowania. Życzę Wam dużo zdrówka i trzymam za Was i Waszw maluchu mocno kciuki!
Trzymaj się ciepło 😘 uważaj na siebie 😘 bardzo mi przykro i tulę wirtualnie
 
reklama
Hej dziewczyny, dzisiaj miałam wizytę, słyszałam pierwszy raz serduszko , cudowne uczucie 😍
Mamy już 12+4 z OM 12+1 . Czy któraś z was miała tak że na tym etapie ciąży dzidziuś jest starszy niż wychodziło wcześniej? Że podgodniło kilka dni do przodu ?
W czwartek prenatalne, mój lekarz prowadzący powiedział że pewnie poznam już płeć 😊😍
Miałyście już prenatalne, znacie płeć ?
20210621_190343.jpg
 
Do góry