reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2022r.

Kochane kiedy słyszałyście bicie serduszka w którym tyg... Dzisiaj moja siostra dowiedziała się na usg że serduszko nie bije😭 czeka w szpitalu na wywołanie. I zaczęłam analizować ze moja wizyta była 5+5 i nie było serduszka i zaczynam fiksować. Jak było i was w którym tyg było słychać serduszko?
Ja byłam na wizycie 5+6, ale z USG wyszło 6+1 i serduszko już biło. Nie martw się na zapas 🤗😍🥰
 
reklama
Dziewczyny badające proga w ciąży, mogę zapytać dlaczego badacie? Zaczynam się stresować, ze ja tego nie robię, żaden lekarz mi nie zalecał, czy to ma jakiś związek z poprzednimi stratami czy o co chodzi? Powinnam mierzyć proga?
Ja czuję się bezpieczniej jak zmierzę i jest wysoki. Jak niski to wolałbym wiedzieć i brać w tabletkach 😄
 
Tylko, że progesteron z tego co się orientuje ma wahania w ciągu doby, kiedyś o tym czytałam. Dla przykładu, ja badałam beta hcg w pracy razem z progesteronem dzień po dniu - i codziennie skakał. Jednego dnia było 22.0 kolejnejego 32.0 ! Kolejnego 24.0 i codziennie inny wynik (badałam przez tydzień z ciekawości jak latałam jak oszalała na betę) 🙉 wiec z tym
Progesteronem to chyba nie jest takie miarodajne do końca. Nie dość ze się zmienia dzień w dzień to pewnie jeszcze skacze w ciągu doby. Gdzieś tez czytałam ze progesteron się bada na czczo.

w ogóle zanim zaszłam w ciąże to sobie zrobiłam badanie w 1 czy 2 dzień miesiączki jakoś na początku i miałam 0.33 progesteron a później jak zaszłam to wzrósł do ponad 20. Niezłe to skacze 😄
 
Tylko, że progesteron z tego co się orientuje ma wahania w ciągu doby, kiedyś o tym czytałam. Dla przykładu, ja badałam beta hcg w pracy razem z progesteronem dzień po dniu - i codziennie skakał. Jednego dnia było 22.0 kolejnejego 32.0 ! Kolejnego 24.0 i codziennie inny wynik (badałam przez tydzień z ciekawości jak latałam jak oszalała na betę) 🙉 wiec z tym
Progesteronem to chyba nie jest takie miarodajne do końca. Nie dość ze się zmienia dzień w dzień to pewnie jeszcze skacze w ciągu doby. Gdzieś tez czytałam ze progesteron się bada na czczo.

w ogóle zanim zaszłam w ciąże to sobie zrobiłam badanie w 1 czy 2 dzień miesiączki jakoś na początku i miałam 0.33 progesteron a później jak zaszłam to wzrósł do ponad 20. Niezłe to skacze 😄
Dzieki za odp. Wiem że się zmienia ale qole od czasu do czasu zbadać i wiedzieć ile jest, tak z ciekawości:D
 
A jakie badania robiłaś że ci wyszła?
One wychodzą tylko z testów genetycznych .
sprawdzałam 6 na mutacji. Kupowałam zestaw zrobiłam i wyszło . Przed to ze wydałam sporo kasy na badania teraz leki kosztuja mnie 6 zł . ( luteina i Neoparin 2 opak)
Szukalam przyczyny poronienia i wyszły mi zmiany stad jestem zaopatrzona w Neoparin Acard i Luteinę
 
reklama
Mam taką samą pracę i we wt idę na wizytę i myślę już o l4
Praca w żłobku to dla cieżarnej ciężka praca, podnoszenie dzieci, kontakt z chorobami. Wydaje mi sie ze lekarz nie bedzie tego bagatelizował. Tylko na nastepnej wizycie powiedz jaki masz charakter pracy. Jesli nie chcesz od razu zwolnienia ciazowego pomysl o urlopie, lub zwolnieniu nieciazowym.
 
Do góry