reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2022r.

O jak długo... Mi przy pierwszym porodzie wody odeszły o 3.20 a o 10.25 urodziłam także jak na pierwszy poród to chyba nieźle 🙈 choć miałam chwilę zwątpienia i już prosiłam o znieczulenie. Przyszedł anestezjolog, lekarze itd a położna sprawdza i okazało się, że jest pełne rozwarcie 😄 to było o 10 więc już nie opłacało się nic mi podawać 🙈 długo dochodziłam do siebie, ale i tak wolę SN i mam nadzieję, że się uda ❤️
całkiem nieźle :D u mnie to była rzeźnia, indukowanie, 3 dawki zewnątrzoponowego, 3 zmiany położnych, pełnego rozwarcia nie było do samego końca XD prosiłam o już dobicie tylko na koniec, chociaż pierwsze 12h skakałam na piłce i humor jeszcze mi dopisywał... ale w końcu wylazł 60centymetrowy ponad czterokilowiec :D
@Szarafoka doskonale rozumiem, ja nie na pierwszej w ogóle, ale na pierwszej u pani gin na którą się zdecydowałam, żeby prowadziła ciążę, też nie omieszkałam wspomnieć już o mocnym rozważaniu CC :D
no ale nie straszę już, takie traumatyczne porody to zdecydowana mniejszość i mocno dopinguję wszystkim mamom rodzącym naturalnie :) ale wszystkie mamy jeszcze duużo czasu.
 
reklama
Ciekawe czy smaki ciążowe faktycznie mają znaczenie 😄 bo przy Julii za słodyczami aż się trzęsłam a teraz nie mogę patrzeć na słodycze. Nigdy nie wierzyłam w takie rzeczy, także jestem ciekawa kto tam u mnie sobie mieszka w brzuszku 😄
Jem teraz total kwaśne potrawy, ogórki kiszone, od słodyczy mnie odrzuciło, a lekarz wskazuje na dziewczynkę po usg genetycznym <3 W poprzedniej ciąży były te same smaki, a urodziłam chłopca, zatem te objawy na chłopca albo na dziewczynkę to żarciki 😀
 
Może dlatego, ze chłopca prościej na wczesnym etapie wykryć? 🤔😄
Czytałam wczoraj, że według badań najwiecej pomyłek jest właśnie przy wykrywaniu płci męskiej. U dziewczynek dopóki na usg nie widac penisa albo wyrostek płciowy nie jest odchylony do góry to diagnozują kobietę i koniec. U chłopców łatwiej o pomyłkę, bo można uznać kawałek pępowiny za penisa ponoć 😁 Byłam zdziwiona, bo myślałam, ze więcej pomyłek płci dotyczy błędnego wskazania na dziewczynki
 
Jem teraz total kwaśne potrawy, ogórki kiszone, od słodyczy mnie odrzuciło, a lekarz wskazuje na dziewczynkę po usg genetycznym <3 W poprzedniej ciąży były te same smaki, a urodziłam chłopca, zatem te objawy na chłopca albo na dziewczynkę to żarciki 😀
A w simsach wystarczyło jeść arbuzy, żeby mieć dziewczynkę, a jabłka, by chłopca... 🤣
 
Czytałam wczoraj, że według badań najwiecej pomyłek jest właśnie przy wykrywaniu płci męskiej. U dziewczynek dopóki na usg nie widac penisa albo wyrostek płciowy nie jest odchylony do góry to diagnozują kobietę i koniec. U chłopców łatwiej o pomyłkę, bo można uznać kawałek pępowiny za penisa ponoć 😁 Byłam zdziwiona, bo myślałam, ze więcej pomyłek płci dotyczy błędnego wskazania na dziewczynki
O kurczę! To mnie zaskoczyłaś. Byłam pewna, że jest odwrotnie. 🤭

A w simsach wystarczyło jeść arbuzy, żeby mieć dziewczynkę, a jabłka, by chłopca... 🤣
Tak! Dlatego ja teraz wcinam arbuzy. 😎😂 Się będę śmiać, jak córa będzie. 🤣
 
Trzymam kciuki. Daj znać😉
No i już😘 przyjazny i miły lekarz, badał około godziny, nie było łatwo dziecko bardzo skręcone, wierci się jak szalone, bynajmniej wszystkie pomiary się jakoś udało złapać, wszystko prawidłowo, badany nosek, rączki, przezierność, serce, nóżki....😘 Płci nie poznałam, dziecko bardzo wstydliwe, chowa nóżkami... Wyniki z krwi w przyszłym tygodniu opracowane. Narazie to tyle🥰❤️
 
reklama
Czytałam wczoraj, że według badań najwiecej pomyłek jest właśnie przy wykrywaniu płci męskiej. U dziewczynek dopóki na usg nie widac penisa albo wyrostek płciowy nie jest odchylony do góry to diagnozują kobietę i koniec. U chłopców łatwiej o pomyłkę, bo można uznać kawałek pępowiny za penisa ponoć 😁 Byłam zdziwiona, bo myślałam, ze więcej pomyłek płci dotyczy błędnego wskazania na dziewczynki
z moich doswiadczen po znajomych to bylu tylko pomylki, ze na poczatki mowili o dziewczynkach, a potem bach chlopiec😅
 
Do góry