reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2022r.

Cześć dziewczyny! <3
Ja akurat przybywam do Was z wrześniówek 2021, więc już bliżej niż dalej, ale dzisiaj się dowiedziałam, że moja siostra jest w ciąży :D mam pytanie, ponieważ szczepiła się Astrą w niewiedzy odnośnie swojego obecnego stanu (dwa dni przed celnym strzałem :D) i teraz myśli nad druga dawką, która będzie na koniec lipca. Czy któraś z Was tutaj przyszłe Mamy miała taką sytuację? Dowiedziała się o ciąży miedzy dawkami? Co zalecał Wam lekarz? Ona jest po teleporadzie gdzie lekarka taka z pierwszego rzutu powiedziała, że absolutnie ma nie brać drugiej dawki Astry tylko szczepić się Moderną lub Pfizerem, gdzie nawet WHO mówi, że zmiana szczepienia to raczej średni pomysł.
Z góry dziękuję Wam za informację o ile któraś jest w takiej sytuacji <3

Ściskam Was i pięknego dnia Mamy!
Słuchałam wczoraj na Instagramie stories znanego profesora ginekologii , położnictwa i perinatologii - Mirosława Wielgosia. Mówił że on uważa że szczepienie jest bardzo ważne bo covid i jego powikłania w ciąży są dużo groźniejsze niż szczepionka. Powiedział też że bezpiecznie jest się szczepić po 8 tygodniu ciąży. Czyli po zakończeniu organogenezy.
 
reklama
Ja już tez po wizycie, wszystko jest dobrze, proporcjonalnie do wieku ciąży około 6tc+2dn termin na 16 stycznia :) oby tak dalej 🙏🏻🙏🏻 Wizyta za miesiąc
Serduszko bije ♥️
 

Załączniki

  • 51D7A008-67E1-41A7-9371-202D415C77E6.jpeg
    51D7A008-67E1-41A7-9371-202D415C77E6.jpeg
    1,4 MB · Wyświetleń: 135
Słuchałam wczoraj na Instagramie stories znanego profesora ginekologii , położnictwa i perinatologii - Mirosława Wielgosia. Mówił że on uważa że szczepienie jest bardzo ważne bo covid i jego powikłania w ciąży są dużo groźniejsze niż szczepionka. Powiedział też że bezpiecznie jest się szczepić po 8 tygodniu ciąży. Czyli po zakończeniu organogenezy.
Tak, to też wiem. Chodzi mi bardziej o kwestię tego, czy wiecie może lub Wasi lekarze coś wspominali o tym, że pierwsza dawka Astry wjechała a tu nagle pozytywny test Was zaskoczył i mówił coś na temat drugiej dawki (bądź co bądź przy Astrze ten czas oczekiwania jest tak długi, że druga dawka wypadnie jej wg OM 13 tyg). Jeśli któraś z Was była i jest w takiej sytuacji to dajcie znaka co mówią Wasi lekarze :)
 
Mi już 10 lat minęło i trochę mi brakuje, że cała rodzina tak daleko. Ja jestem 2 szwajcarii, chociaż dzięki staraniom i jakkolwiek to zabrzmi dzięki covidowi jestem w Polsce już od grudnia
Ja też na emigracji już ponad 7 lat... mieszkam w Anglii, ale mamy plan wrócić do Polski za mąż 3 lata [emoji4]
 
To ciekawe, wszędzie mówili do tej pory, że dopiero po 16 tygodniu [emoji848]
Słuchałam wczoraj na Instagramie stories znanego profesora ginekologii , położnictwa i perinatologii - Mirosława Wielgosia. Mówił że on uważa że szczepienie jest bardzo ważne bo covid i jego powikłania w ciąży są dużo groźniejsze niż szczepionka. Powiedział też że bezpiecznie jest się szczepić po 8 tygodniu ciąży. Czyli po zakończeniu organogenezy.
 
reklama
Dziewczyny a ja spanikowałam, bo od wczoraj przestały mnie boleć piersi, nawet na sisuiu w nocy nie wstawałam. Nie wiem... 🤦‍♀️ Zaraz czarne myśli 🥺
Mnie też już bolą coraz mniej. Jestem 8+1. Moja lekarka powiedziała, że organizm przyzwyczaja się do burzy hormonów i raz mogą boleć bardziej raz mniej:)
 
Do góry