reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2022r.

reklama
Ja pierwszą dawkę (Moderna) przyjęłam trzy dni po owulacji (potwierdzonej monitoringiem więc nie ma mowy o pomyłce), a druga wypada mi na 2 czerwca. Moja ginekolog zasugerowało mi by przestawić datę szczepienia na drugi trymestr. Może więc coś w tym jest... W każdym razie ja będę starała się przestawić drugą dawkę, a jak się nie uda to się po prostu nie stawię. Nie chcę ryzykować.

Dziewczyny, czy Wy też macie taką zgagę?
Mam, cokolwiek zjem, męcząca to strasznie. Poza tym właściwie nie mam jakichś super objawów. Czasem mam mdłości, ale tylko wieczorami i nie wymiotuję. Piersi mam obrzmiałe i od czasu do czasu je właściwie poczuję. Ale ta zgaga to piekło. I nie mam totalnie apetytu. Tzn. mam tylko na to, na co w danej chwili mam ochotę, np. jak chcę frytki to nie zjem za nic w świecie niczego innego.
 
Mnie też już bolą coraz mniej. Jestem 8+1. Moja lekarka powiedziała, że organizm przyzwyczaja się do burzy hormonów i raz mogą boleć bardziej raz mniej:)
Pocieszyłaś mnie, ale ja w ogóle mam takie słabe te objawy i teraz to już całkiem mi giną to panikuje od razu 😥
 
A czy któraś z Was stała się taka płaczliwa? Moja znajoma co rodziła w listopadzie tez to przechodziła i mnie to dopadło, strasznie miącze 😳🤪 na szczęście sama sobie bo narzeczony w pracy ale nie chce tak robić nawet sobie 😅🙉
 
Na wstępie chciałam pogratulować udanych wizyt wszystkim ❤️

A ja melduję się z betą. Wynosi na dziś: 27850. W poprzedni wtorek miała 4049. Nie wiem co o tym myśleć, średni dwudniowy przyrost rzędu 62% ale gdzieś czytałam że później beta już tak nie rośnie mocno. Oznaczę betę jeszcze w piątek czy jest przyrost czy to już tendencja spadkowa.

Dodatkowo byłam u innej diabetolog i złota kobieta. Włączyła mi acard, większa dawkę d3 i kwas foliowy - metylowane. Dostałam od niej skierowań na 7 stron... w tym D-dimery żeby zobaczyć jak stoję z krzepliwością w tym momencie. Czułam się zrozumiana przez nią jak nigdy przez żadnego lekarza... Mamy już plan działania w razy jak zarodek się pojawi a także jak skończy się pustym jajem płodowym. Odezwę się jutro po usg.
Nie ma co sugerować się kalkulatorami na tym etapie :)
 
Nie mam pojęcia [emoji1745] we wtorek pogadam ze swoją lekarka to się dowiem
ja za to dostałam zalecenie od swojego profesora, ze w połowie ciąży... idzie zwariować i kogo tu słuchać [emoji1745]‍[emoji3601]
Ja też słyszałam o 8 tygodniach w momencie jak była mowa o drugiej dawce. Ale jeśli o pierwszej - to po 16 tc. Może stąd różnica? [emoji848] Zobaczymy co mój powie we wtorek [emoji16]
 
Hej dziewczyny 🙂 ja co prawda miałam wizytę rano, ale dopiero teraz mam czas napisać. Wszystko jest dobrze, serduszko ładnie bije, dzidziuch większy o 2 dni. Następna wizyta dopiero 30.06 🙊
Gratuluje wszystkich wizyt ❤️
@Mona.lisa trzymam kciuki! Musi być dobrze
 

Załączniki

  • A1FFD6C2-EDB8-46AF-AC21-2333CFB93578.jpeg
    A1FFD6C2-EDB8-46AF-AC21-2333CFB93578.jpeg
    163,4 KB · Wyświetleń: 117
reklama
Do góry