reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2022r.

reklama
Słyszałam, że mdłości są spowodowane szybkim wzrostem beta hcg. Najczęściej okolo 10 tygodnia (gdzieś czytałam, że między 9 a 13) następuje powolny spadek hormonu i wtedy kobieta zaczyna się czuć lepiej.
Fantastyczna informacja, już nie mogę się doczekać 🤩
U mnie poza mdłościami zaczęła się teraz alergia i śmieję się (przez łzy), że nie mogę normalnie ani jeść, ani oddychać, a przez to wszystko nie mogę też spać 🙈
 
Masakra dziewczyny, ja dziś znikąd dostałam plamienia brązowego (kawa z mlekiem), nie przemeczalam się ani nic z tych rzeczy
Nagle poszłam siku i zobaczyłam plamienie brązowe na wkładce a potem na papierze do toalety. Nie myśląc dużo, pojechalam na izbę przyjęć żeby mnie lekarz zbadał. Oczywiście od razu zaczął pobolewac brzuch jak na okres. Myśląc o najgorszym czekałam najpierw na wymaz, później na wizytę. Co chwile sprawdzałam bieliznę czy nie ma krwi.
Lekarz mnie zbadał, wydzielina lekko brunatna bez aktywnego krwawienia (we wzierniku)
zrobil usg - było widać zarodek, pęcherzyk się zwiększył.

mam brac nospe i luteine 2x100mg

już bylam spokojna ze beta ładna, ze wszystko dobrze przebiega, a tu nagle takie coś... mam nadzieje ze się utrzyma ta ciąża :(
Ja pamietam że z córką w 7 tygodniu miałam takie plamienia .. dostałam duphaston - wszystko ustąpiło .. kurczę musisz teraz odpoczywać kochana !
 
Masakra dziewczyny, ja dziś znikąd dostałam plamienia brązowego (kawa z mlekiem), nie przemeczalam się ani nic z tych rzeczy
Nagle poszłam siku i zobaczyłam plamienie brązowe na wkładce a potem na papierze do toalety. Nie myśląc dużo, pojechalam na izbę przyjęć żeby mnie lekarz zbadał. Oczywiście od razu zaczął pobolewac brzuch jak na okres. Myśląc o najgorszym czekałam najpierw na wymaz, później na wizytę. Co chwile sprawdzałam bieliznę czy nie ma krwi.
Lekarz mnie zbadał, wydzielina lekko brunatna bez aktywnego krwawienia (we wzierniku)
zrobil usg - było widać zarodek, pęcherzyk się zwiększył.

mam brac nospe i luteine 2x100mg

już bylam spokojna ze beta ładna, ze wszystko dobrze przebiega, a tu nagle takie coś... mam nadzieje ze się utrzyma ta ciąża :(
Dobrze, że szybko zareagowałaś. U mnie wśród znajomych często plamienia i rodzą się piękne, zdrowe dzieci. Musisz dużo wypoczywać i dbać o siebie. Nic się nie martw na zapas! :) Będzie dobrze.


Ja dzisiaj do 18 przeleżałam w łóżku. Jedyną rozrywką mojego organizmu są jak widać mdłości... Za tydzień mam komunie chrześniaka i nie wiem jak wytrzymam przez 1,5h w kościele. Chyba się wturlam pod ławkę i poproszę męża żeby mnie szturnął nogą na koniec mszy... Dramat dziewczyny, DRAMAT
 
Bardzo bardzo rozumiem... ja mam nadzieję, że moje mdłości przejdą do roczku córki.. Ale i tak nie chcę narzekać, bo to co miałam z nią w ciąży to była masakra, objawy teraz to pikuś..

Nie wiem co bym zrobiła, gdybym miała takie silne objawy w tej ciąży. Tamtą przeleżałam, teraz nie mogę. Muszę się zająć małą. Na szczęście jest grzeczniutka. Śpimy razem do 9 (czasami 10[emoji85]) i mam z nią drzemkę 2,5-3h w dzień[emoji2960] A zasnęła dzisiaj na noc wyjątkowo wcześnie, przed 20[emoji173]
Dobrze, że szybko zareagowałaś. U mnie wśród znajomych często plamienia i rodzą się piękne, zdrowe dzieci. Musisz dużo wypoczywać i dbać o siebie. Nic się nie martw na zapas! :) Będzie dobrze.


Ja dzisiaj do 18 przeleżałam w łóżku. Jedyną rozrywką mojego organizmu są jak widać mdłości... Za tydzień mam komunie chrześniaka i nie wiem jak wytrzymam przez 1,5h w kościele. Chyba się wturlam pod ławkę i poproszę męża żeby mnie szturnął nogą na koniec mszy... Dramat dziewczyny, DRAMAT
 
Masakra dziewczyny, ja dziś znikąd dostałam plamienia brązowego (kawa z mlekiem), nie przemeczalam się ani nic z tych rzeczy
Nagle poszłam siku i zobaczyłam plamienie brązowe na wkładce a potem na papierze do toalety. Nie myśląc dużo, pojechalam na izbę przyjęć żeby mnie lekarz zbadał. Oczywiście od razu zaczął pobolewac brzuch jak na okres. Myśląc o najgorszym czekałam najpierw na wymaz, później na wizytę. Co chwile sprawdzałam bieliznę czy nie ma krwi.
Lekarz mnie zbadał, wydzielina lekko brunatna bez aktywnego krwawienia (we wzierniku)
zrobil usg - było widać zarodek, pęcherzyk się zwiększył.

mam brac nospe i luteine 2x100mg

już bylam spokojna ze beta ładna, ze wszystko dobrze przebiega, a tu nagle takie coś... mam nadzieje ze się utrzyma ta ciąża :(
Trzymaj się🥰 i dużo teraz wypoczywaj, będzie dobrze, trzymam kciuki ❤️
 
reklama
Oj dziewczyny a ja dzisiaj przesadziłam z wycieczką , jestem wymęczona , nogi mnie bolą , a po jedzeniu z maka mam mega wzdęcie i cholernie mi było niedobrze ... dramat ... ogarnelam syf po montowaniu telewizorów i mam święty spokój - szarańcza pozamykała się w pokojach i zajęła się swoim sprzętem 😏
 
Do góry