reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2020

reklama
Ja się staram zdrowo odżywiać, na tym się nie da oszczędzić. A jutro w końcu M zrobi kluski śląskie z rolada wołowa. Mniam.
Tęsknię za sernikiem. Powiem wam że przyzwyczaiłam się do bezcukrowej diety szybko, podjadam tylko winogrona z rzeczy niedozwolonych. Normalnie dumna jestem. Chleje wodę na potęgę za to z sokiem z żurawiny. Soków kartonowych też nie wolno, bo fruktoza.
Przed ciąża piłam około 3 litrów wody. Teraz mi nawet pół litra nie chce wejść.... zwykłej czarnej herbaty mi się chce,najlepiej z cytryną:-)
 
Dziecko powinno siedzieć z tyłu tyłem do kierunku jazdy bo tak jest najbezpieczniej. W krajach skandynawskich dzieci jezdza tylem do kierunku jazdy bardzo dlugo nawet do 5 - 6 lat i te kraje maja jedne z najniższych wskaźników śmiertelności dzieci w wypadkach samochodowych. Są specjalne lusterka montowane na siedzeniach, dzieki ktorym osoba z przodu widzi co sie z dzidzią dzieje ;)
A co z dziecmi które maja chorobę lokomocyjna? Byl, taki przypadek w rodzinie meza. Dziecko ma sterdzona.Ma Juz 12 lat i od niemowlęcia musiało jeździć przodem
 
Ostatnia edycja:
Czyli w styczniu 2019 nie dostałaś, bo okres był za krótki. W takim razie dostaniesz całość w teraz w styczniu za rok cały bo L4 nawet jeśli Ci przedłużyli umowę do porodu płatne jest 100 %
Ja też pracuję, ale w służbie cywilnej i wydaje mi się, że za L4 nie płacą trzynastki. Ja np. poszłam na L4 w połowie lipca, więc wypłacą mi trzynastkę od styczna do połowy lipca.
 
reklama
Ja też pracuję, ale w służbie cywilnej i wydaje mi się, że za L4 nie płacą trzynastki. Ja np. poszłam na L4 w połowie lipca, więc wypłacą mi trzynastkę od styczna do połowy lipca.

Może być i tak, że masz prawo do 13 (okres zatrudnienia) ale nie wlicza się w podstawę jej obliczenia czas kiedy jesteś na L4.
Kurczaczki, to moje pierwsze zwolnienie w pracy, a nie jestem aż tak obeznana w spr kadr. Warto zapytać księgowej o ile jest kumata
 
Do góry