reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Styczniowe mamy 2020

reklama
Upewnialam się u kumpeli. Można i tak i tak. Najlepiej gdyby Ci pracownik sklepu od razu pokazał jak prawidłowo zamontować.
Super! Wreszcie dobra wiadomość. Sa Przez weekend w krk targi dla dzieci moze jutro pojedziemy zobaczyć je :) dzieki, bo oczywiście z moich znajomych kto ma to pan w sklepie polecil, super a moze cos wiecej?
 
Ja długo jeździłam z młodym na tylnym siedzeniu (przestałam jak zaczęłam wymiotować w ciąży) i szczerze nie wyobrażałam sobie inaczej, jakby się np zakrztusił, ulał (nawet jak zobaczysz w lusterku to mijają minuty zanim się zatrzymasz, wysiądziesz i przejdziesz do tyłu), później zagadujesz zabawką, rozmawiasz, śpiewasz, opowiadasz do niego itp. Najbezpieczniejsze są foteliki montowane tyłem w razie jakiegoś wypadku.... Z tym że ja nie mam prawa jazdy więc zawsze jeździliśmy mąż + ja z małym z tyłu. Teraz też będę z nimi z tyłu jeździć.
 
Ja długo jeździłam z młodym na tylnym siedzeniu (przestałam jak zaczęłam wymiotować w ciąży) i szczerze nie wyobrażałam sobie inaczej, jakby się np zakrztusił, ulał (nawet jak zobaczysz w lusterku to mijają minuty zanim się zatrzymasz, wysiądziesz i przejdziesz do tyłu), później zagadujesz zabawką, rozmawiasz, śpiewasz, opowiadasz do niego itp. Najbezpieczniejsze są foteliki montowane tyłem w razie jakiegoś wypadku.... Z tym że ja nie mam prawa jazdy więc zawsze jeździliśmy mąż + ja z małym z tyłu. Teraz też będę z nimi z tyłu jeździć.
Ja jeżdżę sama i to dość sporo. Jeśli będzie można to poproszę w sklepie żeby mi na początek fachowiec zamontował z przodu, tyłem do azyby, chociaż M się pewnie obrazi że mu autorytet zabieram.
 
Dziewczyny dużo z Was pracuje w szkolnictwie , placówki publiczne to może mi podpowiecie.
1) czy należy się 13tka jak jestem na L4 i/lub na urlopie macierzyńskim?
2) jeśli jestem ubezpieczona grupowo w szkole to też się dostaje z tego jakaś kasę za urodzenie dziecka, Trzeba składać jakiś specjalny wniosek?
 
Dziewczyny dużo z Was pracuje w szkolnictwie , placówki publiczne to może mi podpowiecie.
1) czy należy się 13tka jak jestem na L4 i/lub na urlopie macierzyńskim?
2) jeśli jestem ubezpieczona grupowo w szkole to też się dostaje z tego jakaś kasę za urodzenie dziecka, Trzeba składać jakiś specjalny wniosek?
13 dostaniesz po przepracowanym roku, jak długo pracujesz? Jeśli np pracujesz od tego września to dostaniesz, ale w następnym roku.
Wniosek o wypłatę z ub grupowego składasz bodajże z aktem urodzenia w kadrach/w księgowości. Najlepiej tam dopytaj :-)
 
13 dostaniesz po przepracowanym roku, jak długo pracujesz? Jeśli np pracujesz od tego września to dostaniesz, ale w następnym roku.
Wniosek o wypłatę z ub grupowego składasz bodajże z aktem urodzenia w kadrach/w księgowości. Najlepiej tam dopytaj :-)

Pracuje, mam ciągłość od września 18' do końca maja 19' bo w czerwcu 19'poszłam na L4 czyli dostanę od stycznia do maja a że te miesiące co jestem na L4 już nie czy też? Dzięki
 
reklama
Pracuje, mam ciągłość od września 18' do końca maja 19' bo w czerwcu 19'poszłam na L4 czyli dostanę od stycznia do maja a że te miesiące co jestem na L4 już nie czy też? Dzięki
Czyli w styczniu 2019 nie dostałaś, bo okres był za krótki. W takim razie dostaniesz całość w teraz w styczniu za rok cały bo L4 nawet jeśli Ci przedłużyli umowę do porodu płatne jest 100 %
 
Do góry