reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2020

reklama
Nam nie zrobili zdjęcia 3D :( ale grunt, ze wszystko zapowiada się ok. Mój maluch ma
364 g, jesteśmy 20w+4d.

Apropos bólu przy zmianie pozycji - mnie tez to dopadło. Pytałam i podobno bóle kości łonowej są normalne w 2 trymestrze, działa jakiś tam hormon, Wszystko się „rozszerza” :) od kilku dni tez byłam tym zmartwiona, bo mnie bolało bardzo przy zmianę pozycji z boku na bok na łóżku, nie mówiąc o wstawaniu... ale ginekolog uspokoił, ze to normalne :)
 
Nam nie zrobili zdjęcia 3D :( ale grunt, ze wszystko zapowiada się ok. Mój maluch ma
364 g, jesteśmy 20w+4d.

Apropos bólu przy zmianie pozycji - mnie tez to dopadło. Pytałam i podobno bóle kości łonowej są normalne w 2 trymestrze, działa jakiś tam hormon, Wszystko się „rozszerza” :) od kilku dni tez byłam tym zmartwiona, bo mnie bolało bardzo przy zmianę pozycji z boku na bok na łóżku, nie mówiąc o wstawaniu... ale ginekolog uspokoił, ze to normalne :)
U mnie dosłownie chwilę to trwało. Pewnie sprawdzał czy nie ma rozczepu warg. I tak planuje iść na 3d czy tam 4d ok 30 tygodnia żeby sobie i niemezowi sprawdzić radość :)
 
Gratulacje! Piekne dzieciaczki;)

Co do ruchow u mnie 23 tc. i wydaje mi sie ze moj maluch rusza sie malo, wyraznie czuje go rano i jak klade sie spac a w dzien lekkie kopniaczki i bardzo nieregularne,czasem caly dzien go nie czuje i dopiero wieczorem sie uaktywnia. Lekarz mi mowil ze to jest calkiem normalne,dopiero po 30 tygodniu jak maluch bedzie mial juz malo miejsca bedziemy czuc go regularnie i ustawia sie u niego stale pory aktywnosci. Co cielawe - podczas badania maly sie ciagle ruszal a ja nic go nie czulam nawet jak mialam przyciskane usg, wiec rzeczywiscie na razie ma tam chyba duzo miejsca i moze szalec;)
no ja świruje :/ wcześniej ruchy czułam dość mocno i często i teraz tak osłabły i też ich o wiele wiele mniej :/
 
Ale duży, gratuluję. W którym tygodniu Jesteś? :-) :)
22+0 :)

Dziewczyny a powiedzcie jak wygladalo Wasze usg? Bo u mnie trwało tylko ok 15 minut, lekarz chyba wszystko sprawdził ale czytałam ze powinno trwać ok 40 minut :( ja zawsze szukam dziury w całym wiec mnie to trochę niepokoi. Lekarz nie liczyl paluszków a wiem ze często to się robi. Aaa i nie mam żadnego ładnego zdjęcia Maluszka, tylko przekrój mózgu, serca itd. :(
 
Ostatnia edycja:
Od razu musiałam xd
 

Załączniki

  • IMG_20190904_170940.jpg
    IMG_20190904_170940.jpg
    2,1 MB · Wyświetleń: 100
no ja świruje :/ wcześniej ruchy czułam dość mocno i często i teraz tak osłabły i też ich o wiele wiele mniej :/
Na takim etapie myślę, że jak czujesz ruchy to znaczy dobrze! Od 30 tygodnia trzeba będzie je monitorować dokładniej dopiero. U mnie też ruchy się na jakiś czas zmieniły zamiast kopać mnie na zewnątrz to czułam kopanie tak jakby słabiej i do środka - ale widocznie tak się ułożył. Teraz znów chyba się przekręcił i znów tak samo mnie kopie. Także ciesz się ruchami - twój maluszek się rozwija:)
 
reklama
Do góry