reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2020

Witam sie dzis po połówkowych! U nas 23 t z OM a z USG 24;) maluch ma 611 gramow i jest zdrowy!

Jedyne co sie zastanawiam to czy z szyjką wszystko jest ok -lekarz nic mi na ten temat nie mówil - czy u was jakos specjalnie ja bada?

Do szkoly rodzenia chyba juz pora powoli sie zapisywac, na razie zapisalam sie na jakies warsztaty bezpieczny maluch i dla kobiet w ciazy, ale nigdy w zyciu nie trzymalam na rekach niemowlecia wiec wydaje mi sie ze szkola rodzenia sie przyda.

Dziś rowniez zabrałam meza na badanie - specjalnie wzial urlop aby ze mna jechac i od razu po nich kupił ksiażkę;)
Resized_20190902_125042_1360.jpeg
 
reklama
Hej wiecie dziewczyny moze cos nt badan 3 trymestru? Dowiedziałam się na patologii ciazy, ze te badania wykonuje się w 27-32 tc w sumie nie znam nikogo kto byłby na nich i tak zastanaiwam się jakies wartości dzidzi wtedy oceniają? Ja mam jeszcze w 28 tc echo serca płodu i nie wiem jak zgrsc terminy :) a powoli trzeba by sie zapisywac, bo 6 tyg tj minimum czekania na termin. Dziękuję :)
Ja mam takie badanie w karcie ciąży więc będę miala, w pierwszej ciąży też miałam i tak jak już dziewczyny napisały, głównie sprawdzają stan łożyska, jak zawsze przepływy, położenie dziecka i z wymiarów główki i kości chyba udowej przelicza wagę dziecka. Ja po tych trzech badaniach dostałam jeszcze skierowanie na USG po 38 tc, ale to jak juz byłam na ostatniej wizycie u mojej gin chyba 4 dni przed planowanym terminem porodu, a że urodziłam 10 dni po terminie, to zdążyłam i ma to dodatkowe USG pójść
 
Polowkowe prenatalne w czwartek. Pewnie nic nowego nie powiedzą ale uspokoja. Myślę że dziecku nie zagrozi dwa razy badanie w tygodniu?
 
Witam sie dzis po połówkowych! U nas 23 t z OM a z USG 24;) maluch ma 611 gramow i jest zdrowy!

Jedyne co sie zastanawiam to czy z szyjką wszystko jest ok -lekarz nic mi na ten temat nie mówil - czy u was jakos specjalnie ja bada?

Do szkoly rodzenia chyba juz pora powoli sie zapisywac, na razie zapisalam sie na jakies warsztaty bezpieczny maluch i dla kobiet w ciazy, ale nigdy w zyciu nie trzymalam na rekach niemowlecia wiec wydaje mi sie ze szkola rodzenia sie przyda.

Dziś rowniez zabrałam meza na badanie - specjalnie wzial urlop aby ze mna jechac i od razu po nich kupił ksiażkę;)Zobacz załącznik 1017437
Ale duży :) Fajnie, że wszystko dobrze:)Mi też szyjki nie badano, a usg miałam w szpitalu w poradni badań prenatalnych i genetycznych, więc myślę, że wszystko co musieli to zbadali. Może szyjkę mierzą na późniejszym etapie, nie wiem.
 
Właśnie wróciłam ze szkoły rodzenia. Położna najpierw mówiła o tym, aby przed porodem wybrać przychodnię i pediatrę dla dziecka. Każdemu mówiła gdzie jest najbliższa ich miejscu zamieszkania przychodnia. Mówiła też o opiniach o szpitalach w moim mieście. Potem opowiadała o pakowaniu torby do szpitala, co na poród, co po porodzie, co dla taty i co na wyjście ze szpitala. Potem opowiadała o rejestracji dziecka w urzędzie i w jakich terminach trzeba to zrobić, aby urząd sam nie nadał imienia dziecku. Opowiadała też o tym komu się należy becikowe, kosiniakowe i 500+. I to tyle w tym tygodniu. Za tydzień ma być o porodzie. Mówiła też, że na zajęciach będziemy kąpać lalkę;)
 
@marta021993 gratulacje , super że w końcu ujawnił swoją płeć :-) :)
@Aguara fajna dziewuszka :-) :) myślę że nie zaszkodzi bo sama miałam sytuację że w tygodniu miałam 2xUSG.

wy na połowkowe chodzicie do innych lekarzy nie do swoich ? Bo się zastanawiam czy też powinnam iść na nie.. moja gin co tydzień dokładnie mierzy i oglada dzidzie, w 12 tyg byłam na usg genetycznym i w 22 tyg też jadę. Myślicie że jest sens jechać do innego lekarza na połowkowe skoro ona dokładnie robi usg i jeszcze mam genetyczne w szpitalu ?
 
@marta021993 gratulacje , super że w końcu ujawnił swoją płeć :-) :)
@Aguara fajna dziewuszka :-) :) myślę że nie zaszkodzi bo sama miałam sytuację że w tygodniu miałam 2xUSG.

wy na połowkowe chodzicie do innych lekarzy nie do swoich ? Bo się zastanawiam czy też powinnam iść na nie.. moja gin co tydzień dokładnie mierzy i oglada dzidzie, w 12 tyg byłam na usg genetycznym i w 22 tyg też jadę. Myślicie że jest sens jechać do innego lekarza na połowkowe skoro ona dokładnie robi usg i jeszcze mam genetyczne w szpitalu ?

Nie ma. Mój gin po prostu nie robi prenatalnych, skierował mnie do Rzeszowa. Więc dziś wykonał swoje badanie a na polówkowe te w poradni genetycznej jadę w czwartek. Ale dzisiejsza wizyta nie bardzo mi się podobała. Kazał mi więcej leżeć, nie powiedział czemu, pytam czy wszystko ok, powiedział że tak, ale żebym więcej odpoczywala. Miałam wrażenie że był nieśmiały o ile to adekwatne w stosunku do lekarza. Następna wizyta za 3 tygodnie i dopiero wtedy (24+4)bede robić glukoze.
 
reklama
@marta021993 gratulacje , super że w końcu ujawnił swoją płeć :-) :)
@Aguara fajna dziewuszka :-) :) myślę że nie zaszkodzi bo sama miałam sytuację że w tygodniu miałam 2xUSG.

wy na połowkowe chodzicie do innych lekarzy nie do swoich ? Bo się zastanawiam czy też powinnam iść na nie.. moja gin co tydzień dokładnie mierzy i oglada dzidzie, w 12 tyg byłam na usg genetycznym i w 22 tyg też jadę. Myślicie że jest sens jechać do innego lekarza na połowkowe skoro ona dokładnie robi usg i jeszcze mam genetyczne w szpitalu ?
Ja dostałam od swojego lekarza skierowanie na prenatalne na nfz z racji, że mam siostrę niepełnosprawną. Myślałam, że to tylko prenatalne będą a okazało się, że od razu zapisano mnie na połówkowe :)
 
Do góry