reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2020

reklama
Ja też dziś bardziej zestresowana niż mój 6latek. Poszedł do zerówki, nowa grupa, nowa pani... Tak dziwnie pusto w domu - odzwyczaiłam się przez te wakacje... Drugi maluszek wariuje w brzuchu. U nas dzisiaj wg om zaczynamy 22 tc wg usg 23 :-)
Różnica między chłopakami 6 lat. Początkowo chciałam tak 2-3 lata ale wyszło inaczej.:-) Z perspektywy czasu i patrząc na znajomych myślę jednak że z taką małą różnicą wieku jest trudniej przynajmniej na początku. Mój starszak też z niecierpliwością czeka na brata. Przytula się do brzucha, całuje i mówi kocham cię Marcelku :-) Mam nadzieję że nie będzie jakiejś wielkiej zazdrości...
 
Daj znać czy warto bo my się z moim zastanawiamy, czy to ma sens.
Ja polecam szkołę rodzenia. Dowiesz się dużo potrzebnych rzeczy. Nie chodzi tu o sam poród ale o pielęgnację maluszka. Położna dała mi dużo rad, które naprawdę się później przydały. Nie bałam się pierwszej kąpieli wiedziałam jak trzymać pewnie maluszka, jak dobrze przystawic do piersi żeby nie mieć zgryzionych brodawek, jak radzić sobie z potówkami itp. A poza tym było śmiesznie jak np kąpalismy lalki :-)
 
Hej wiecie dziewczyny moze cos nt badan 3 trymestru? Dowiedziałam się na patologii ciazy, ze te badania wykonuje się w 27-32 tc w sumie nie znam nikogo kto byłby na nich i tak zastanaiwam się jakies wartości dzidzi wtedy oceniają? Ja mam jeszcze w 28 tc echo serca płodu i nie wiem jak zgrsc terminy :) a powoli trzeba by sie zapisywac, bo 6 tyg tj minimum czekania na termin. Dziękuję :)

W pierwszej ciąży miałam to USG w 36 t.c., kilka dni później urodziłam :D Oceniała łożysko (czy jest wydolne, czy się nie zestarzało za bardzo), położenie dziecka (czy jest ok do porodu) masę ciała, długość... Nie pamiętam żeby coś więcej, raczej takie oszacowanie do porodu :) Ale ja to miałam w 36 t.c. a nie 27-32.... Nie wiedziałam że tak szybko się robi, mi lekarka kazała się tak późno zapisać to wtedy poszłam.
 
A tak z innej beczki. Macie juz wybrane położne srodowiskowe? Podobno od stycznia tego roku juz po 20tc trzeba sie do kogos zapisac
Jest jakieś rozporządzenie, które mówi, że od 21 tygodnia trzeba być objętym opieką położnej. Ona wpisuje się w karcie ciąży. Ja wybrałam szkołę rodzenia i tam wypełniłam deklarację z wyborem położnej z tej szkoły, wtedy szkoła rodzenia jest za darmo (w ramach NFZ).
 
reklama
Ja mam wybraną tą u której jestem zapisana do przychodni gdzie chodzę, taką deklarację się podpisuje razem z deklaracją wyboru pielęgniarki i lekarza. Moja nie wie że jestem w ciąży, o pierwszej też się dowiedziała jak już urodziłam :p
 
Do góry