reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Styczniowe mamy 2020

Hej dziewczyny :)
Mój brzuszek ostatnio mam wrażenie nagle sporo urósł, no ale jakby nie było we wtorek zaczynam już 6 miesiąc :) mój synuś mnie roczula, bo jak zapytam "gdzie jest Twoja siostrzyczka Sarunia?" to podnosi mi bluzke i się przytula do brzuszka <3 czy któraś z Was też bedzie miala małą różnicę wieku między dziećmi :)

Ja będę mieć 2 lata i 5 miesięcy różnicy między synami, mi się wydaje mało, za mało :D Starszy zupełnie nie ogarnia o co chodzi jak mu mówię żeby uważał na brzuch, że mama ma dzidziusia w brzuchu. A może to wypiera, nie wiem, na pewno wolałby zostać jedynakiem :D Boję się, że będzie bardzo zazdrosny.
 
reklama
Ja będę mieć 2 lata i 5 miesięcy różnicy między synami, mi się wydaje mało, za mało :D Starszy zupełnie nie ogarnia o co chodzi jak mu mówię żeby uważał na brzuch, że mama ma dzidziusia w brzuchu. A może to wypiera, nie wiem, na pewno wolałby zostać jedynakiem :D Boję się, że będzie bardzo zazdrosny.
U mnie bedzie 20 miesięcy różnicy, też się obawiam, że to bardzo malo,ale jakoś damy raderadę, na poczatku będzie ciężko ale potem beda się razem bawili :) ja nie uważam, że mój synek coś z tego ogarnia, wiadomo ze nie ;D ale w sumie on pierwszy sam z siebie zaczął mi sie tak do brzucha tulic i wtedy dopiero zaczęłam mu mowic, że tam.jest dzidzi, potem że siostrzyczka i tak teraz kojarzy ;) zazdrości też się obawiam...Ale może nie bedzie tak zle :)
 
Czesc. Jak zwykle w nocy wybudzam sie przynajmniej raz na godzine a potem sie mecze by znow usnac i tak ze trzy cztery razy w ciagu nocy a w dzien chodze jak zombie... na szczescie dzieci od jutra ida do szkoly to odpoczne wiecej

Hej dziewczyny :)
Mój brzuszek ostatnio mam wrażenie nagle sporo urósł, no ale jakby nie było we wtorek zaczynam już 6 miesiąc :) mój synuś mnie roczula, bo jak zapytam "gdzie jest Twoja siostrzyczka Sarunia?" to podnosi mi bluzke i się przytula do brzuszka <3 czy któraś z Was też bedzie miala małą różnicę wieku między dziećmi :)
U nas wlasnie duza a moze srednia? roznica wieku, najstarszy ma za 10 dni 8 lat a mlodszy w grudniu skonczy 7. Zas miedzy nimi tylko 15 miesiecy roznicy; zupelnie sa rozni, czesto sie kloca miedzy soba, rywalizuja co mnie bardzo martwi. Aczkolwiek mamy nadzieje ze jednak wyrosna z tego i sie to zmieni.
Do brata ktory ma sie urodzic maja oboje bardzo przyjazny stosunek: czesto przytulaja sie do mamy i jej brzuszka i wyrazaja niecierpliwosc kiedy braciszek sie urodzi, ogladaja zdjecia z usg itp.
 
Witam się i ja z rana od 6 nie śpię przeżywam rozpoczęcie roku syna w pierwszej klasie [emoji86][emoji87]
Czesc. Jak zwykle w nocy wybudzam sie przynajmniej raz na godzine a potem sie mecze by znow usnac i tak ze trzy cztery razy w ciagu nocy a w dzien chodze jak zombie... na szczescie dzieci od jutra ida do szkoly to odpoczne wiecej


U nas wlasnie duza a moze srednia? roznica wieku, najstarszy ma za 10 dni 8 lat a mlodszy w grudniu skonczy 7. Zas miedzy nimi tylko 15 miesiecy roznicy; zupelnie sa rozni, czesto sie kloca miedzy soba, rywalizuja co mnie bardzo martwi. Aczkolwiek mamy nadzieje ze jednak wyrosna z tego i sie to zmieni.
Do brata ktory ma sie urodzic maja oboje bardzo przyjazny stosunek: czesto przytulaja sie do mamy i jej brzuszka i wyrazaja niecierpliwosc kiedy braciszek sie urodzi, ogladaja zdjecia z usg itp.
U mnie też duża różnica będzie też 8 lat.
 
Hej wiecie dziewczyny moze cos nt badan 3 trymestru? Dowiedziałam się na patologii ciazy, ze te badania wykonuje się w 27-32 tc w sumie nie znam nikogo kto byłby na nich i tak zastanaiwam się jakies wartości dzidzi wtedy oceniają? Ja mam jeszcze w 28 tc echo serca płodu i nie wiem jak zgrsc terminy :) a powoli trzeba by sie zapisywac, bo 6 tyg tj minimum czekania na termin. Dziękuję :)
 
reklama
Hej wiecie dziewczyny moze cos nt badan 3 trymestru? Dowiedziałam się na patologii ciazy, ze te badania wykonuje się w 27-32 tc w sumie nie znam nikogo kto byłby na nich i tak zastanaiwam się jakies wartości dzidzi wtedy oceniają? Ja mam jeszcze w 28 tc echo serca płodu i nie wiem jak zgrsc terminy :) a powoli trzeba by sie zapisywac, bo 6 tyg tj minimum czekania na termin. Dziękuję :)
Ja się zapiszę dokładnie w 30 tygodniu, podobno to najlepszy termin. Też nie miałam tego badania jeszcze, ale z tego co wiem to skupiają się głównie na ocenie łożyska, badają czy jest jeszcze w dobrym stanie. Badają jakieś przepływy wszędzie - chodzi o ocenę ryzyka przedwczesnego porodu, bądź niedożywienia dziecka (podobno w III trymestrze łożysko powoli się starzeje i może już źle działać). Dziecko badają podobnie jak na połówkowym i na tej podstawie przeliczają prawdopodobną wagę na chwilę obecną i na moment urodzenia. Dowiesz się też czy dziecko jest już ułożone głową w dół.
 
Do góry