reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2020

Hej dziewczyny :)
Mój brzuszek ostatnio mam wrażenie nagle sporo urósł, no ale jakby nie było we wtorek zaczynam już 6 miesiąc :) mój synuś mnie roczula, bo jak zapytam "gdzie jest Twoja siostrzyczka Sarunia?" to podnosi mi bluzke i się przytula do brzuszka <3 czy któraś z Was też bedzie miala małą różnicę wieku między dziećmi :)
U mnie to wyglada tak:
2013 2014 2016 2020
Wiec różnica coraz większa
Ale z całego serca polecam rok po roku.
Na początku sajgon, ale po roku można odetchnąć:)
 
reklama
Widze ze jednak na tej szkole rodzenia sporo przydatnych informacji. Ile takich zajec trzeba odbyc aby to przejsc? Czy trzeba z partnerem byc czy tez przychodza same dziewczyny? Musze jutro znalezc jakas szkole i tez zadzwonic bo pozniej bedzie pewnie za ciezko chodzic. O tych niedrapkach tez czytalam gdzies ze lepiej bez bo przez dotyk dziecko poznaje swiat lepiej i sama mam tylko jedne niedrapki, ktore dostalam od kolezanki tak na wszelki wypadek bo podobno strasznie sie niemowleta drapia po buzi:) co do poloznej to u mnie chyba mozna w szkole rodzenia sobie jakas wybrac - musze w koncu sie zmusic i pojsc tam;)
Są 4 zajęcia, ja mam przez 4 poniedziałki. Trwało to jakoś godzinę i 15 minut. Można przyjść z partnerem, ale nie trzeba. Na zajęciach było chyba 7 albo 8 kobiet w tym dwie były bez partnera. Mój przyszedł, ale stwierdził, że nie wie czy na kolejne będzie mógł przyjść, bo teraz będzie mieć sajgon w pracy. Ja chciałam iść na te zajęcia teraz po pierwsze dlatego, że mój M będzie miał coraz mniej czasu, a po drugie boję się, że w październiku czy listopadzie będzie więcej osób z jakimiś wirusami, katarami, itp. i wolę się nie narażać bardziej niż jest to konieczne, bo np. wiadomo, że do jakiegoś sklepu trzeba wyjść ale te zajęcia można zrobić teraz ;)
Jeszcze się dowiedziałam, że tata powinien dostarczać posiłki do szpitala, bo jedzenie w szpitalach w mojej okolicy jest podłe;)
 
Witam sie dzis po połówkowych! U nas 23 t z OM a z USG 24;) maluch ma 611 gramow i jest zdrowy!

Jedyne co sie zastanawiam to czy z szyjką wszystko jest ok -lekarz nic mi na ten temat nie mówil - czy u was jakos specjalnie ja bada?

Do szkoly rodzenia chyba juz pora powoli sie zapisywac, na razie zapisalam sie na jakies warsztaty bezpieczny maluch i dla kobiet w ciazy, ale nigdy w zyciu nie trzymalam na rekach niemowlecia wiec wydaje mi sie ze szkola rodzenia sie przyda.

Dziś rowniez zabrałam meza na badanie - specjalnie wzial urlop aby ze mna jechac i od razu po nich kupił ksiażkę;)Zobacz załącznik 1017437
Proszę napisz czy warto kupić tę książkę, bo zastanawiam się aby kupić w internecie, a w księgarni jej nie widziałam.
 
Tez ja mam od kilku dni. Dosteona w Empiku. Dokladnie nie inaczej-instrukcja obslugi [emoji6]
Witam sie dzis po połówkowych! U nas 23 t z OM a z USG 24;) maluch ma 611 gramow i jest zdrowy!

Jedyne co sie zastanawiam to czy z szyjką wszystko jest ok -lekarz nic mi na ten temat nie mówil - czy u was jakos specjalnie ja bada?

Do szkoly rodzenia chyba juz pora powoli sie zapisywac, na razie zapisalam sie na jakies warsztaty bezpieczny maluch i dla kobiet w ciazy, ale nigdy w zyciu nie trzymalam na rekach niemowlecia wiec wydaje mi sie ze szkola rodzenia sie przyda.

Dziś rowniez zabrałam meza na badanie - specjalnie wzial urlop aby ze mna jechac i od razu po nich kupił ksiażkę;)Zobacz załącznik 1017437
Proszę napisz czy warto kupić tę książkę, bo zastanawiam się aby kupić w internecie, a w księgarni jej nie widziałam.
20190829_130026.jpeg
20190829_153740.jpeg
20190829_153755.jpeg
20190829_153811.jpeg
20190829_153822.jpeg
 
Dziś wleciałam do ginki. Synek miał we czwartek 320 g a dziś juz 421g [emoji7]
Dosc duzo na swoj wiek- juz trzeci lekarz to mowi, że kawał chłopa sie szykuje [emoji4]
No wiec z tej radosci poniosło mnie.. na zakupy [emoji23] oczywiscie dla synka. Fisher Price ma tak superackie że nie mogłam sie oprzeć. No i juz mamy karuzele- projektor z pilotem do lozeczka, mate edukcyjną dla maluszkow z pianinkiem i kilka innych popierdułek.
Cos czuje że wszystkie auta firmowe będą zapakowane pod dach jak wrocimy z delegacji [emoji23][emoji23][emoji23]
20190902_171551.jpeg
 
Dziś wleciałam do ginki. Synek miał we czwartek 320 g a dziś juz 421g [emoji7]
Dosc duzo na swoj wiek- juz trzeci lekarz to mowi, że kawał chłopa sie szykuje [emoji4]
No wiec z tej radosci poniosło mnie.. na zakupy [emoji23] oczywiscie dla synka. Fisher Price ma tak superackie że nie mogłam sie oprzeć. No i juz mamy karuzele- projektor z pilotem do lozeczka, mate edukcyjną dla maluszkow z pianinkiem i kilka innych popierdułek.
Cos czuje że wszystkie auta firmowe będą zapakowane pod dach jak wrocimy z delegacji [emoji23][emoji23][emoji23]
Zobacz załącznik 1017651
Wydaje mi się że wagę ma normalna wiadomo są wachania plus minus do pół kilo. Mój syn miał 4kg i 60cm. Chłopcy też z reguły się rodzą więksi.
 
Proszę napisz czy warto kupić tę książkę, bo zastanawiam się aby kupić w internecie, a w księgarni jej nie widziałam.
Przejrzałam wczoraj ją bardzo pobieżnie i wydaje się, że jest tam w wielkim skrócie wszystko - od przygotowania pokoiku i wyprawki po noszenie niemowlaka i nawet wiekszego dziecka. Napisana bardzo prosto i przystępnie -na pewno każdy facet powinien przeczytać, ja bede uzupelniala wiedzę jeszcze artykulami z internetu bo np. Napisane jest aby do lozeczka kupic ochraniacze a czytalam na mamaginekolog aby absolutnie tego nie robic w lozeczki noworodka bo to zwieksza ryzyko smierci lozeczkowej. Albo pokazane jest jak sie przewija dziecko łapiąc za nóżki, gdzir oglądam szkołę rodzenia z bebilon i położna pokazywała, że niemowle należy podnosić i przewracać trzymając za miednice a nie za nogi. Na razie tylko takich rzeczy sie dopatrzyłam. SalsaPL pewnie już przeczytała to moze wiecej sie wypowie;)
 
reklama
Do góry