reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2020

U mnie już prawie 7 kg na plusie :( chociaż jadam jak wcześniej to waga rośnie. W pierwszej ciąży 24 kg przytyłam. Do tej pory nie mogę pojąć jak to się stało, a teraz widzę, że idę w tym samym kierunku..

Moje dziecko wg usg tydzień młodsze ;)
ja to liczyłam się z tym że o książkowym +15 kg mogę zapomnieć [emoji3] ale wydawało mi się że tak max. 20 klepne [emoji28]a tu już połowa i 9kg a dziecko masę nabiera w ostatnim trymestrze więc może być wesoło [emoji28]potem się nie pozbierm... [emoji15]
 
reklama
Gdzieś czytałam, że termin z połówkowego jest najbardziej wiarygodny.
U mnie to się nie sprawdziło. Pierwsze dziecko dwa tygodnie przed terminem urodziłam. Drugie tydzień po terminie a trzecie to ponad dwa tygodnie po terminie.
Dziewczyny a na ból gardła polecam wodę utlenioną. Działa praktycznie odrazu. A jak płukania nią gardło to wystarczy mi 2-3 razy żeby pozbyć się bólu na dobre.
Oczywiście wypłukać i wypluc - Nie połykać !
 
Gdzieś czytałam, że termin z połówkowego jest najbardziej wiarygodny.
U mnie to się nie sprawdziło. Pierwsze dziecko dwa tygodnie przed terminem urodziłam. Drugie tydzień po terminie a trzecie to ponad dwa tygodnie po terminie.
Dziewczyny a na ból gardła polecam wodę utlenioną. Działa praktycznie odrazu. A jak płukania nią gardło to wystarczy mi 2-3 razy żeby pozbyć się bólu na dobre.
Oczywiście wypłukać i wypluc - Nie połykać !
A według badań z połówkowego to jeszcze większe były by różnice...
 
No właśnie dziewczyny dużo już macie kg na plusie? Bo mi przez 1 trymestr prawie wcale nie przybyło i bardzo się z tego cieszyłam, a teraz codziennie, dosłownie codziennie to więcej, aż sie boje co to będzie dalej
Ja mam 4 kg na plusie. Brzucha specjalnie dużego nie mam, nic mi się też jakoś specjalnie nie powiększyło, więc nie wiem gdzie są te 4 kg ;) Prawie wszystko przybrałam na urlopie nad morzem, bo tam było dużo jedzenia i dużo leżenia;)
 
Ja przytylam od początku ciąży ok 4kg.
Ale macie duże brzuchole :-) :)
A właśnie ... czy wasze dzieci nadal są większe z usg niż według OM? ;-) ;)
Mój na trzech pierwszych usg był starszy o 2 dni od @. Na połówkowym był podobno starszy o 10 dni. Czyli wg @ dziś jest 22t 2d, a wg usg 23t 5d, ale myślę, że termin z @ jest bardziej prawdopodobny.
 
Gdzieś czytałam, że termin z połówkowego jest najbardziej wiarygodny.
U mnie to się nie sprawdziło. Pierwsze dziecko dwa tygodnie przed terminem urodziłam. Drugie tydzień po terminie a trzecie to ponad dwa tygodnie po terminie.
Dziewczyny a na ból gardła polecam wodę utlenioną. Działa praktycznie odrazu. A jak płukania nią gardło to wystarczy mi 2-3 razy żeby pozbyć się bólu na dobre.
Oczywiście wypłukać i wypluc - Nie połykać !
A ja słyszałam, że najbardziej prawdopodobny jest termin z pierwszego badania prenatalnego, ale zapewnie dziecko i tak samo wybierze termin ;)
 
Ja mam 4 kg na plusie. Brzucha specjalnie dużego nie mam, nic mi się też jakoś specjalnie nie powiększyło, więc nie wiem gdzie są te 4 kg ;) Prawie wszystko przybrałam na urlopie nad morzem, bo tam było dużo jedzenia i dużo leżenia;)
U mnie też póki co +4 kg (21+3), ale jestem przerażona tym że to wszystko prawie w II trymestrze....
 
U mnie dziecko też starsze według usg. Ja liczę według om. Z synem w ciąży było 1.5 tyg różnicy do przodu a i tak urodził się tydzień po terminie. Także myślę że teraz też przenoszę mimo wszystkoO kurcze jeszcze nie dał się podejrzeć co tam ma?
To szczwane dziecko inkognito nawet jak kopie i poloze reke to udaje ze go nie ma :D
 
reklama
U mnie wagowo licząc od wagi początkowej 4kg na plusie a licząc od wagi po wymiotach i mdłościach to 6kg na plusie, ale wcale się nie dziwię. W 1 trymestrze mało co jadłam a jak zjadłam to czasem zwróciłam a w drugim trymestrze jak ręką odjął i wróciłam do jedzenie starych porcji. Prawdą jest, że staram się jeść mega zdrowo ale wiadomo, że czasem cosik słodkiego się zachce:) Wzrost wagi też mnie przeraża dziewczyny...
 
Do góry