reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2020

Fajnie, że wszystko dobrze :) U mnie dziś 18t2d (wg usg) więc pewnie mój synek jest podobnych rozmiarów:)We wtorek ide do gina, ale pewnie żadnych badan nie będzie mi robić. Połówkowe mam 20 sierpnia to będzie 21t0d. A Ty kiedy robisz połówkowe?
Trafiłam na fajnego lekarza bo już dziś powiedział, że robi przymiarkę do połówkowych i bardzo dokładnie badał wszystko, no ale jednak jeszcze maluch za mały jest aby na 100% wszystko pobadać, więc zapewnił mnie, że wg.niego wszystko ok, ale 02.09 na połówkowych mi wszystko potwierdzi już oficjalnie, u mnie będzie to 22t5d - nie za późno na takie badanie?
 
reklama
Trafiłam na fajnego lekarza bo już dziś powiedział, że robi przymiarkę do połówkowych i bardzo dokładnie badał wszystko, no ale jednak jeszcze maluch za mały jest aby na 100% wszystko pobadać, więc zapewnił mnie, że wg.niego wszystko ok, ale 02.09 na połówkowych mi wszystko potwierdzi już oficjalnie, u mnie będzie to 22t5d - nie za późno na takie badanie?
Jeśli teraz zrobił porządne usg to chyba 22t5d to jeszcze dobry termin. Na połówkowym na szczęście nie trzeba trzymać się tak terminu jak na tych pierwszych prenatalnych. Jedynym utrudnieniem moze być juz wielkość dziecka, bo jest już dość duże.
 
Ciaza to nie choroba, gdyby kobiety w ciąży miały nie dźwigać czy leżeć brzuchami do góry to coś mi się wydaje ze ludzkość mogłaby wyginać. Jasne, ze są przypadki, kiedy masz za sobą choćby jedna stratę wtedy uważasz, dmuchasz i chuchasz. Jeśli ciaza jest zdrowa, a ty nie czujesz dyskomfortu z wnoszeniem dziecka, zakupów czy z myciem okien to droga wolna i działajmy. Osobiście będąc dwa lata temu pierwszej ciąży myłam okna w 36tc teraz dźwigam 13kg na czwarte piętro, nieraz z zakupami bo mąż pracuje na wyjazdach i nie zawsze może być tu i teraz. Trzeba sobie radzić. W pełni rozumiem dziewczyny które maja uzasadnione obawy, ale trochę tu już paranoja podchodzi.
Mówisz i robisz tak jak moja babcia, która była jeszcze w okresie rozrodczym. Zabolał ją brzuch, ale uznała, że to ból jak każdy. I kiedy przyszły bóle porodowe wezwali karetkę, ale zanim karetka przyjechała, to poród odebrała sąsiadka. Dziecko już było w fazie rozkładu, a ona miała zakażenie wewnętrzne. Ledwo ją od śmierci uratowali, bo tylko robiła w ciąży to co przed ciążą.
 
Mówisz i robisz tak jak moja babcia, która była jeszcze w okresie rozrodczym. Zabolał ją brzuch, ale uznała, że to ból jak każdy. I kiedy przyszły bóle porodowe wezwali karetkę, ale zanim karetka przyjechała, to poród odebrała sąsiadka. Dziecko już było w fazie rozkładu, a ona miała zakażenie wewnętrzne. Ledwo ją od śmierci uratowali, bo tylko robiła w ciąży to co przed ciążą.
Nasze babcie raczej nie biegały co miesiąc na USG ;) Mamy szczęście że żyjemy w czasach, kiedy możemy monitorować ciąże od samego początku i właśnie specjalnie uważać na siebie kiedy wiemy, Że jest zagrożona.
Nie oburzajcie się dziewczyny, kiedy ktoś mówi że ciąża to nie choroba i nie trzeba przez całą ciąże leżeć, bo jeśli jest wszytko Ok to naprawdę upierdliwe jest, kiedy wszyscy dookoła mają złote rady typu „nie podnoś rąk do góry” ;) Ja słucham siebie, lekarza i jak mam jakieś wątpliwości to ewentualnie zapytam mamy czy koleżanki, ale olewam wszystkie te złote rady i czarnowidzenie bo bym oszalała... jeszcze tylko pół roku, a później się zaczną złote rady dot dziecka
 
Mówisz i robisz tak jak moja babcia, która była jeszcze w okresie rozrodczym. Zabolał ją brzuch, ale uznała, że to ból jak każdy. I kiedy przyszły bóle porodowe wezwali karetkę, ale zanim karetka przyjechała, to poród odebrała sąsiadka. Dziecko już było w fazie rozkładu, a ona miała zakażenie wewnętrzne. Ledwo ją od śmierci uratowali, bo tylko robiła w ciąży to co przed ciążą.


Wiesz, moja babcia miała 8 rodzeństwa, 3 nie dożyła roczku. Takie czasy, taka opieka w ciąży i taka opieka okołoporodowa. Do lekarza się nie chodziło, poród odbierała akuszerka, karetka - serio? Po porodzie kobieta w połogu z łóżka wstać nie mogła do końca 6tygodnia. Cieszę się, ze teraz czasy są inne i mamy wiele możliwości podejrzenia czy wszystko jest dobrze. Nie uważam aby każda ciężarna musiała leżeć brzuchem do góry, jeśli wiesz ze coś jest nie tak i masz uważać, oszczędzać się i odpoczywać oczywiście to rob, a jeśli jest wszystko dobrze i masz ochotę na wycieczkę w góry czy mycie okien to bez stresu tez możesz - moim zdaniem.
 
reklama
A jak czujecie swoje pierwsze ruchy bobaska? Ja jestem w 15tc i szczerze tak dziwnie mnie rozciąga przez chwilkę, tak od środka, żadnych motylków, czy przelewania.

Ja czuję już bardziej czuję tydzień 17. Siedzi cały czas na prawej stronie i jak tam się przeciognie to boli

Dziewczyny napiszcie swoje typy imion dla dzieci w wersji meskiej i żeńskiej, może mnie coś zainspiruje bo mam pustkę w głowie...
Mam napisze dla dziewczunki
 
Do góry