reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2020

Dbanie o siebie w ciąży jest ważne. Chyba pisałam że kumpela w kwietniu urodziła wczesniaka w 24 tygodniu. Nie twierdzę że jej wina, jednak zdanie miała mniej więcej takie - ciąża nie choroba, urodziłam dwoje to i trzecie się urodzi. Od początku czuła się źle, na krwawienia lekarz zapisywać no spe. Prenatalnych nie było robionych bo lekarz nic nie mówił. W zeszłym tygodniu w centrum zdrowia dziecka okazało się że przeniosła na małą cytomegalie i to mogło być przyczyną przedwczesnego porodu. Dzisiaj podali w radio informacje o śmierci kobiety w Rzeszowie, dzień po porodzie. Mąż zgłosił do prokuratury bo kobieta skarżył się na mocny ból głowy. Ja niestety źle znoszę ten cudowny stan, co nie znaczy że nic nie robię. Nie ten typ :) . Ale dziewczyny - uważajmy na siebie. Mimo wszystko. Ja nie oceniam tego czy ktoś myje czy nie myje okien. Czasem się da pracować do końca ciąży, czasem trzeba leżeć od początku. Sorry za zbyt długi tekst. I fajnie mi tu z Wami:)
 
reklama
A jak czujecie swoje pierwsze ruchy bobaska? Ja jestem w 15tc i szczerze tak dziwnie mnie rozciąga przez chwilkę, tak od środka, żadnych motylków, czy przelewania.
Czasem mi się wydaje, że coś mi się tam przelewa w brzuchu/przemieszcza, ale nie jestem pewna czy to to czy może ruchy jelit. Pytałam dziś lekarza i powiedział, że pierworódki około 20 tygodnia coś zwykle czują, więc musimy czekać na kopniaki:) Ja już nie mogę się doczekać, bo na pewno będę spokojniejsza jak już będę go codziennie czuła!
 
Też planujesz od połowy grudnia leżeć z nogami w górze? :p Ja bardzo liczę na poród po nowym roku ;)
Oj tak, zwłaszcza że dopiero po 16 tygodniu ustały mi ciągłe wymioty, ciąża dała mi już mocno w kość, dodatkowo cały czas pracowałam więc bywało ciężko, ale na własnej działalności nie bardzo miałam wybór. W październiku planuję [rzejsc na L4.
 
Oj tak, zwłaszcza że dopiero po 16 tygodniu ustały mi ciągłe wymioty, ciąża dała mi już mocno w kość, dodatkowo cały czas pracowałam więc bywało ciężko, ale na własnej działalności nie bardzo miałam wybór. W październiku planuję [rzejsc na L4.
Ja na własnej działalności + etat i nie wiem jak to teraz rozwiązać :/ bo z etatu mogłabym wziąć zwolnienie ale nie bardzo chcę firmę zawieszać o i taka robota...

Mam nadzieję, że teraz będzie dla Ciebie łaskawszy ten czas :)
 
Hej dziewczyny, jestem wlaśnie po wizycie - to juz 18t3d;) Potwierdził mi lekarz zdrowego chlopaka - 270 g nie mogę uwierzyć, że już ta fasolka tak bardzo urosła! Powiedział ze jest nieco za wcześnie na połówkowe ale zmierzył wszystko co się dało tak jak bedzie to robił na połowkowych i wygląda na to że wszystko jest ok;) pytałam go rownież o sprzątanie i mycie okien - powiedział mi, ze wszystko z umiarem i jak się ktoś czuje na siłach to moze sprzątać ale aby nie przeginać. Ja już zaczynam szaleństwa zakupowe;)
Ja dziś 18+2:) Termin porodu 31.12. Synka tez mam z grudnia. Termin miałam na 17 grudnia a urodziłam 4 . Zobaczymy jak teraz będzie:)
 
Hej dziewczyny, jestem wlaśnie po wizycie - to juz 18t3d;) Potwierdził mi lekarz zdrowego chlopaka - 270 g nie mogę uwierzyć, że już ta fasolka tak bardzo urosła! Powiedział ze jest nieco za wcześnie na połówkowe ale zmierzył wszystko co się dało tak jak bedzie to robił na połowkowych i wygląda na to że wszystko jest ok;) pytałam go rownież o sprzątanie i mycie okien - powiedział mi, ze wszystko z umiarem i jak się ktoś czuje na siłach to moze sprzątać ale aby nie przeginać. Ja już zaczynam szaleństwa zakupowe;)
Fajnie, że wszystko dobrze :) U mnie dziś 18t2d (wg usg) więc pewnie mój synek jest podobnych rozmiarów:)We wtorek ide do gina, ale pewnie żadnych badan nie będzie mi robić. Połówkowe mam 20 sierpnia to będzie 21t0d. A Ty kiedy robisz połówkowe?
 
A jak czujecie swoje pierwsze ruchy bobaska? Ja jestem w 15tc i szczerze tak dziwnie mnie rozciąga przez chwilkę, tak od środka, żadnych motylków, czy przelewania.
Tak samo miałam, jakby dziecko się rozciągało albo okręcało. Teraz jeszcze doszło czasem jakie jakby "smyranie palcem od środka", ale to muszę się położyć na plecach i wyciszyć, aby coś poczuć. A wczoraj trzymałam rękę na brzuchu i miałam wrażenie, że dostałam takiego kopniaka, że pod ręką poczułam, aż się wystraszyłam z zaskoczenia ;)
 
reklama
Dziewczyny napiszcie swoje typy imion dla dzieci w wersji meskiej i żeńskiej, może mnie coś zainspiruje bo mam pustkę w głowie...
 
Do góry