reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2020

Kazdy postepuje według wlasnego sumienia i tyle.
Masz prawo miec inne zdanie :)
Ja jedynie twierdze ze nie serwowalabym dziecku w brzuchu czegos czego nie dalabym nawet 10cio czy 12 latkowi. Moj przyjaciel zmarl przez to ***** w wieku 20 lat i nikt mi nie powie ze to tylko taka super naturalnie doladowana witaminami kawka w puszce.
 
reklama
wczoraj byłam u ginekologa i wyszło że mam za duże tsh :/ myślałam że jestem w normie ale dla ciężarnych jest inna, max 2,5 a ja prawie 4 miałam muszę powtórzyć badania i jak będzie ciale tak samo to leki. może też dlatego tak tyje też nagle :/ bierze któraś z was leki na tarczyce? jak to ogólnie wygląda?
Tak. Ja biorę euthyrox tsh miałam ok 2,7 teraz po leku mam w granicy 1.
 
Hmm, tak czytam o tym sprzątaniu i nie wiem- czy Wy tak na serio? Ja normalnie wszystko robie co dotychczas, no okien akurat nie myje odkąd mąż narzekał że taaakie smugi zostawiam wiec tylko on myje od kilku lat :D Ale odkurzanie, wieszanie prania, mycie podłog, mycie wanny, ogarniecie kociej kuwety to codziennie, jeśli ciąża nie jest zagrożona to dlaczego nie? Dodatkowo wnosze syna 13 kg na 4te pietro bez windy bo schody za wysokie na jego nożki, nie wejdzie. Jeśli lekarz każe mi leżeć i nic nie robić to sie dostosuje, ale bez przesady ;)

Mi też urosły piersi i stały sie bardzo tkliwe i bolesne. Musiałam odstawić syna bo nie dałam rady. Też nie miałam mleka przez pierwsze dni po porodzie, w szpitalu dostał mm żeby nie paść z głodu, sesja z laktatorem godzinna a odciągniete 10ml i zatkane kanaliki i zapalenie piersi. Ale poźniej jakoś poszło, nastawiłam sie że bede karmić i sie udało. Ale początki były bardzo trudne.

Dziś ide na wizyte, zobaczymy co tam u Maluszka :)
Ja okien nie myje, nie odkurzam i nie sprzatam kuwety. Pranie wieszak, kurze wycieram, ale zakupów ani nic nie dźwigam ze względu na 4 wcześniejsze poronienia.
 
Niczym się nie stresuj, dostaniesz lek na wyregulowanie hormonów i będzie Ok :) ja w ciąży chodzę co miesiąc do endokrynologa, bo w ciąży hormony tarczycy szaleją. Ostatnio mi trochę podskoczyły ale zostałam na poprzedniej dawce i za tydzień mam kolejne badanie, zobaczymy co się dzieje :)
Jak zaczelam się starać o ciąże i zobaczyłam swój wynik, to byłam załamana, ale dobry lekarz naprawdę szybko jest w stanie wszystko wyregulować i nie trzeba się niczym martwić :) bardziej myślę może zaszkodzić stres niż hormon ponad normę, teraz już mamy II trymestr więc nie jest tak źle ;)
no ja się boję bo teraz tak badania zanim będą wyniki potem do ginekologa znowu potem do endokrynologa trochę czasu minie :( a ogólnie waga się potem jakoś wyrównuje? bo mówię mi tak wystrzeliła negle w górę aż przykro i boję się tego strasznie tym bardziej że u mnie jeszcze w rodzinie jest cukrzyca to już wgl :(
 
Strach to teraz jesc nawet bulke z piekarni. Chemie wszedzie wciskają.
Nie faszeruje sie cola czipsami przetworzonym miesem, a owoce i warzywa tylko z pewnego zrodla.
Slodkie to juz zapomniałam jak smakuje :( nawet serniczek mi nie podchodzi
 
wczoraj byłam u ginekologa i wyszło że mam za duże tsh :/ myślałam że jestem w normie ale dla ciężarnych jest inna, max 2,5 a ja prawie 4 miałam muszę powtórzyć badania i jak będzie ciale tak samo to leki. może też dlatego tak tyje też nagle :/ bierze któraś z was leki na tarczyce? jak to ogólnie wygląda?
Nie stresuj sie. Ja miałam tsh 4.11 i dostalam euthyrox czy jakos tak. Bierzesz rano na czczo tabletke i potem sniadanko i z glowy. Teraz bede miala kontrolnie robione wyniki i zobaczymy.
 
Nie stresuj sie. Ja miałam tsh 4.11 i dostalam euthyrox czy jakos tak. Bierzesz rano na czczo tabletke i potem sniadanko i z glowy. Teraz bede miala kontrolnie robione wyniki i zobaczymy.
Hej dziewczyny, jestem wlaśnie po wizycie - to juz 18t3d;) Potwierdził mi lekarz zdrowego chlopaka - 270 g nie mogę uwierzyć, że już ta fasolka tak bardzo urosła! Powiedział ze jest nieco za wcześnie na połówkowe ale zmierzył wszystko co się dało tak jak bedzie to robił na połowkowych i wygląda na to że wszystko jest ok;) pytałam go rownież o sprzątanie i mycie okien - powiedział mi, ze wszystko z umiarem i jak się ktoś czuje na siłach to moze sprzątać ale aby nie przeginać. Ja już zaczynam szaleństwa zakupowe;)
 
Hej dziewczyny, jestem wlaśnie po wizycie - to juz 18t3d;) Potwierdził mi lekarz zdrowego chlopaka - 270 g nie mogę uwierzyć, że już ta fasolka tak bardzo urosła! Powiedział ze jest nieco za wcześnie na połówkowe ale zmierzył wszystko co się dało tak jak bedzie to robił na połowkowych i wygląda na to że wszystko jest ok;) pytałam go rownież o sprzątanie i mycie okien - powiedział mi, ze wszystko z umiarem i jak się ktoś czuje na siłach to moze sprzątać ale aby nie przeginać. Ja już zaczynam szaleństwa zakupowe;)
Ale fajnie:-) no i jak daleko już jesteś... jeszcze chwila i połowa za wami
 
A jak czujecie swoje pierwsze ruchy bobaska? Ja jestem w 15tc i szczerze tak dziwnie mnie rozciąga przez chwilkę, tak od środka, żadnych motylków, czy przelewania.
 
reklama
Ciaza to nie choroba, gdyby kobiety w ciąży miały nie dźwigać czy leżeć brzuchami do góry to coś mi się wydaje ze ludzkość mogłaby wyginać. Jasne, ze są przypadki, kiedy masz za sobą choćby jedna stratę wtedy uważasz, dmuchasz i chuchasz. Jeśli ciaza jest zdrowa, a ty nie czujesz dyskomfortu z wnoszeniem dziecka, zakupów czy z myciem okien to droga wolna i działajmy. Osobiście będąc dwa lata temu pierwszej ciąży myłam okna w 36tc teraz dźwigam 13kg na czwarte piętro, nieraz z zakupami bo mąż pracuje na wyjazdach i nie zawsze może być tu i teraz. Trzeba sobie radzić. W pełni rozumiem dziewczyny które maja uzasadnione obawy, ale trochę tu już paranoja podchodzi.
 
Do góry