reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2020

Też mam niedoczynność. Wynik faktycznie za wysoki dla kobiety w ciąży ale musisz brać dłużej żeby spadł. Ja pierwsze badania robiłam po miesiącu brania euthyroxu a był mały spadek i lekarz mi zwiększył dawkę z 25 na 50 i dopiero od tego momentu po 3 miesiącach miałam wynik okej. Ogólnie dla kobiet w ciąży i w wieku rozrodczym tsh powinno być między 1 a 2.
Co do Twoich wyników to po pierwsze nie robi się badań po 5 dniach brania, bo zmiany w tarczycy wchodzą bardzo wolno. Minimalny odstęp między badaniami to ok. 3 tygodni. Czyli organizm mógł już zareagować na lek, ale jeszcze nie widać tego w wynikach. Trochę martwiące jest ft4, bo mimo, że w normie to powinno utrzymywać się blisko górnej granicy normy, a nie dolnej. TSH w za wysokie jak dla kobiet w ciąży, ale tragedii nie ma. Masz niedoczynność, a wysokie ft3 świadczy, że może być to niedoczynność z braku jodu w organizmie. Najważniejsze są TSH i ft4, bo ft3 jest ogólnie mało miarodajnym wskaźnikiem.
 
reklama
Co do Twoich wyników to po pierwsze nie robi się badań po 5 dniach brania, bo zmiany w tarczycy wchodzą bardzo wolno. Minimalny odstęp między badaniami to ok. 3 tygodni. Czyli organizm mógł już zareagować na lek, ale jeszcze nie widać tego w wynikach. Trochę martwiące jest ft4, bo mimo, że w normie to powinno utrzymywać się blisko górnej granicy normy, a nie dolnej. TSH w za wysokie jak dla kobiet w ciąży, ale tragedii nie ma. Masz niedoczynność, a wysokie ft3 świadczy, że może być to niedoczynność z braku jodu w organizmie. Najważniejsze są TSH i ft4, bo ft3 jest ogólnie mało miarodajnym wskaźnikiem.
Robiłam bo nie miałam wcześniej ft4 i ft3 ,a ide do endokrynologa i pewnie i tak by mnie na to wysłała, żeby mieć dokładniejszy obraz.
Biorę pregna plus tam jest jod. Możliwe ,żebym miała jeszcze niedobór... echh.. mój gin nie odbiera telefonu,jak się dodzwonie zapytam.
 
Ostatnia edycja:
Ja nie czuję się jak bania, ale za to boli mnie brzuch jak na okres. Dziś wyjątkowo mocno i drugi raz. Do tej pory tylko leciutko, prawie wcale. Mam 7tc i 3 dzień. Wy też macie podobnie?
 
Ja nie jak bania, ale na maxa mi słabo :/ w niedzielę w ostatniej chwili usiadłam przed odlotem kurcze, już nic nie słyszałam i byłam zimna i cała mokra w kilka sekund
O matko.. dobrze, że się nic nie stało.
Nie idzie mi tez picie wody, normalnie wstrętna jest. Jedyne co pije ze smakiem to kawa.
 
Ja nie jak bania, ale na maxa mi słabo :/ w niedzielę w ostatniej chwili usiadłam przed odlotem kurcze, już nic nie słyszałam i byłam zimna i cała mokra w kilka sekund

Ja też w niedzielę prawie zemdlałam w kościele, w ostatniej chwili jak już miałam mroczki przed oczami powiedziałam do męża co się dzieje i szybko wyszlismy z kościoła. Także na te upały to musimy uważać...
 
Ostatnia edycja:
Robiłam bo nie miałam wcześniej ft4 i ft3 ,a ide do endokrynologa i pewnie i tak by mnie na to wysłała, żeby mieć dokładniejszy obraz.
Biorę pregna plus tam jest jod. Możliwe ,żebym miała jeszcze niedobór... echh.. mój gin nie odbiera telefonu,jak się dodzwonie zapytam.
Najlepiej aby endokrynolog to zobaczył. Ale może jak masz jakiegoś sensownego lekarza rodzinnego to z nim spróbuj skonsultować. Ja od dwóch lat konsultuje wyniki tarczycy z rodzinnym i jestem zadowolona.
 
reklama
Najlepiej aby endokrynolog to zobaczył. Ale może jak masz jakiegoś sensownego lekarza rodzinnego to z nim spróbuj skonsultować. Ja od dwóch lat konsultuje wyniki tarczycy z rodzinnym i jestem zadowolona.
Tak masz rację 18 mam wizytę u endokrynologa ,dodzwoniłam się do mojego ginekologa kazał się nie martwić i Letrox 50 mam brać nie 25. Pytałam się o jod ,kazał brać nadal pregna plus.
Mówił ,że nie mam się tak denerwować bo to bardziej zaszkodzi dzidzi.
 
Do góry