reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Styczniowe mamy 2020

Dziewczyny też Wam się teraz włosy tak szybko przetłuszczają? Przed ciążą szybko mi się przetłuszczały, po jednym dniu. W ciąży przestały, co było super, nawet po paru dniach nie było tragedii. A od jakichś 1,5 -2 tygodni znów to wróciło. Mniejsze przetłuszczanie to był jedyny pozytywny objaw ciąży, ale niestety minął...zostały tylko te niepozytywne ;)
U mnie puki co sucho <3 aż za... raz w co drugim tygodniu włosy smaruje jajcem, miodem, oliwką, wazeliną i rycyną. 2 dni to są takie tłuste, ale idealnie się czeszą. Jak się kupi nową laleczkę i ma takie jedwabne włosy. Mogę obecnie glacy nie myć po 3-5 dni... to już chyba robię bardziej nawykowo.... Przed ciązą nieraz raz dziennie to było mało...
 
reklama
Ja byłam wczoraj na krzywej i po 15 minutach od wypicia glukozy padłam... Zaprowadzili mnie do pustego gabinetu i tam siedziałam przy otwartym oknie
Łuuu no to Cię ścięło, no ale fakt, że o pustym żołądku to miałaś prawo źle się poczuć. No mnie to tylko senność męczyła. Najgorsze, że nie można było sobie urządzić spaceru.
 
Łuuu no to Cię ścięło, no ale fakt, że o pustym żołądku to miałaś prawo źle się poczuć. No mnie to tylko senność męczyła. Najgorsze, że nie można było sobie urządzić spaceru.
No myśle że jakby można było sobie pospacerować to by było lepiej. Ścieło mnie ładnie, jeszcze starałam sie zrobić wszystko żeby tego nie zwrócić a byłam już na granicy ;)
 
Dziewczyny też Wam się teraz włosy tak szybko przetłuszczają? Przed ciążą szybko mi się przetłuszczały, po jednym dniu. W ciąży przestały, co było super, nawet po paru dniach nie było tragedii. A od jakichś 1,5 -2 tygodni znów to wróciło. Mniejsze przetłuszczanie to był jedyny pozytywny objaw ciąży, ale niestety minął...zostały tylko te niepozytywne ;)

Niestety tak. Miałam włosy za tyłek to musiałam obciąć, bo miałam już dość wiecznego mycia i czesania. Umyłam to za godzinę znowu były brudne. Przed ciążą tak nie miałam. Jeszcze strasznie zaczęły mi wypadać. Po obcięciu jest trochę lepiej. Teraz się tak nie przetłuszczają, ale za to bardzo ściemniały i wszyscy pytają czy farbowałam.
Za to mam cudowne paznokcie, gdzie wcześniej się łamały jak tylko w coś uderzyłam.
 
To nie, ja mam włosy przesuszone ale rosną mi. Najgorsze że ta sierść to i na nogach i na bobrze pięknie rośnie xd pazury bez zmian bo i przed ciążą mialam mocne, ale zarlam L-karnityne. O pryszcze mi się na twarzy nie robią :p ale to chyba tez dzięki temu że nie uzywam już kosmetyków ziaji. Tylko wazelina i żadnej chemii. Nie wiem ani zalet ani wad tej ciąży xd okresu nie mam haha... a z wad coraz mniej moge przejść.
 
Ja mam jutro prenatalne i tez będzie dokładnie 29+3. Powiedz mi co lekarz badał , na co zwrócić uwagę . Żebym wiedziała jutro o co pytać :)
Sprawdzał właściwie wszystko, serduszko, komory, rączki liczył paluszki, tętno, mierzył ciałko i tą prognozowaną wagę, sprawdzał ilość wód płodowych i szyjkę czy jest ok, oczka uszka, buźkę (czy nie ma rozszczepu wargi), kręgosłup pokazywał cały przewód pokarmowy, generalnie od stóp do głów. Zaczął właściwie od informacji jak jest dziecko ułożone, u mnie już główką w dół. Pytała mnie lekarka jak sie czuję w ciąży i mówię, że jak dotad wyśmienicie ale od tygodnia nie mam czym oddychać, i brzuch ciągnie mnie w dół niezależnie od tego czy mam pełny żołądek czy jestem na czczo, i powiedziała, że przyczyną jest właśnie to, że Gabrysia ułożona jest na dole. Dla pewności lekarka zbadała mnie jeszcze dopochwowo i Powiedziała, że szyjeczka jest ok, i żeby sie nie martwić bo za 1-2 organizm przyzwyczai się do tego ułożenia i trochę mi ulży. No i cykneliśmy fotkę małej na pamiątkę :) Mam nadzieje ze mała się nie pośpieszy i jednak wytrzyma do stycznia z powitaniem nas na świecie :)
 
U mnie puki co sucho <3 aż za... raz w co drugim tygodniu włosy smaruje jajcem, miodem, oliwką, wazeliną i rycyną. 2 dni to są takie tłuste, ale idealnie się czeszą. Jak się kupi nową laleczkę i ma takie jedwabne włosy. Mogę obecnie glacy nie myć po 3-5 dni... to już chyba robię bardziej nawykowo.... Przed ciązą nieraz raz dziennie to było mało...

Dawaj przepis na maskę na włosy, są długie i gęste jak widać :-)
 
reklama
Do góry