reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2020

Też mam jutro wizytę i zapytam się czy da mi skierowanie na usg III trymestru na NFZ, ciekawe co odpowie ;)
Niestety NFZ nie refunduje badan 3 trymestru. Ja tez mialam 1 i 2 trymestru oraz czekam na echo serca dziecka. Ale juz przy 2 trymestrze mowili ze jesli chce to niestety musze zapłacić
 
Ostatnia edycja:
reklama
Aguara i jak poszło badanie? Kiedy wyniki?
Wyspać się to jedna strona, a druga, jak mi babka mówi, że muszę zdążyć przed 09:30 to muszę być o 7.

A jak to jest u was, kiedy macie zlecenie np. krwi, czy moczu, stoicie grzecznie w kolejce, aż przyjdzie na was kolej, czy biorą bez kolejki, bo ciąża?
Ja osobiście muszę stać. Bo badania wykonuję odpłatnie, to stoję w ogólnej przychodni . Patrzą na mnie te stare babki i dziadki jak na ufo.
Krzywą cukrową zrobię w innej przychodni, powiedziała mi, że ciąża ma pierwszeństwo :D

Palę przez was naleśniki na krokiety :p
Ja czekam :) krew czy prywatnie czy na nfz pobieram w szpitalu.
 
Ja też stoję w kolejce w przychodni NFZ, prędzej przepuszczą Cię w Lidlu niż w przychodni ;) Jak miałam krzywą to też stałam, ale widziałam kilka razy w innych przychodniach, że pielęgniarka na korytarzu pytała się kto na krzywą i wtedy te osoby były bez kolejki (obojętnie czy w ciąży czy nie).
O no dokładnie xd pamiętam, że miałaś kupe dziadków. U mnie numerki były i krzywa bez kolejki.
 
Eh skąd ja to znam. Niestety zauważyłam, że wielu niby bardzo religijnych ludzi, nie zna praktycznie Pisma Świętego. Za to zabobonów znają mnóstwo. I zawsze tłumaczenie że np. Czerwona wstążeczka to tak w razie czego. Przecież nie zaszkodzi. Nie do końca tak jest niestety. Ja tam nawet nie chce słuchać o jakis czarnych kotach czy rozbitych lustrach [emoji854] a sól to często gdzieś tam rozsypie niechcący [emoji23] na pogrzebie też byłam w zaawansowanej ciąży [emoji6]
Nie słyszałam nic o czerwonej wstazce
 
Ja czekam :) krew czy prywatnie czy na nfz pobieram w szpitalu.
U nas się czeka ładnie w kolejce, mocz i krew...badania są we wtorki i czwartki od 8. Natomiast krzywą robi się w piątki, trzeba być na 7....reszty nie wiem bo jeszcze zleconej nie mialam a wizyta dopiero 25 październik....dziwne,ze tak późno....moze gin zapomniał?? A js tez na ostatniej wizycie mu nic nie mówiłam, że nie miałam jeszcze tego badania...... hmmm
 
W lux med czekam ale zazwyczaj niedługo ponieważ jest osobny gabinet zabiegowy dla kobiet w ciąży. Wiec jeśli ktoś jest przedemna to ciężarna. A na test obciążenia glukozą to trzeba się pojawić do którejś godziny. Ja mam czas na zrobienie do 17 października. Jutro idę na wizytę do gina. A ogólnie to badania robię przed sama wizyta. Czyli jak wizyta jutro to mocz morfologię robiłam dzisiaj.
 
U nas się czeka ładnie w kolejce, mocz i krew...badania są we wtorki i czwartki od 8. Natomiast krzywą robi się w piątki, trzeba być na 7....reszty nie wiem bo jeszcze zleconej nie mialam a wizyta dopiero 25 październik....dziwne,ze tak późno....moze gin zapomniał?? A js tez na ostatniej wizycie mu nic nie mówiłam, że nie miałam jeszcze tego badania...... hmmm
Mi gin na nfz dużo nie dal. Polowe i to te droższa robilam prywatnie. Często mi gin prywatnie mowil o badaniach ale tez nie wszystko, takze od kolezanek w ciazy sie dowiadywalam.
 
reklama
155DD905-80A7-40D7-AFA2-D62158D22D16.png
No to zaczęłyśmy 3 trymestr ❤️
 
Do góry