reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2020

reklama
Przecież od chorobowego też masz podatek zabierany. A zwolnienie z podatku jest do 26 rż..ja pracuje w dużej firmie (Ok 500 osób) zadzwoniłam w tygodniu do kadrowej i nie mówiła że mi się nie należy, wiedząc że jestem na l4
Z reguły od każdego świadczenia pobiera się podatek. To zwolnienie dla 26rż czytałam, ze nie dotyczy osób przebywających na zasiłkach. Od kiedy jesteś na l4? Jeśli są to Twoje pierwsze 33 dni w roku na l4 to zwolnienie z podatku przysługuje bo wypłacą WYNAGRODZENIE chorobowe ale jeśli chorujesz już dłużej niż 33 dni to zwolnienie od podatku nie przysługuje bo to już jest wypłacany ZASIŁEK chorobowy
 
Fajne macie te piłeczki dziewczyny :-) ja to bardziej rozlana jestem no ale taki to mój urok ;-) A jakieś tabletki dla ciężarnych jeszcze bierzcie??
Pregna plus, magne b6 forte, aspargin, wit d3, duphaston. Aktualnie stopniowo schodzę z duphastonu i odczuwam ból jakby menstruacyjny ;/ wcześniej brałam 3x1 i tego nie było a od 2 dni biorę 2x1 i czuje dyskomfort czy któraś bez problemu zeszła z łykania duphaston ?
 
Z reguły od każdego świadczenia pobiera się podatek. To zwolnienie dla 26rż czytałam, ze nie dotyczy osób przebywających na zasiłkach. Od kiedy jesteś na l4? Jeśli są to Twoje pierwsze 33 dni w roku na l4 to zwolnienie z podatku przysługuje bo wypłacą WYNAGRODZENIE chorobowe ale jeśli chorujesz już dłużej niż 33 dni to zwolnienie od podatku nie przysługuje bo to już jest wypłacany ZASIŁEK chorobowy
Jestem od czerwca na chorobowym i w kadrach nie powiedzieli że mi się nie należy. Tak jak byłam jestem pracownikiem zakładu. Ja bym nie czytała co piszą na Internecie tylko zapytała kadrowe.
 
Jestem od czerwca na chorobowym i w kadrach nie powiedzieli że mi się nie należy. Tak jak byłam jestem pracownikiem zakładu. Ja bym nie czytała co piszą na Internecie tylko zapytała kadrowe.
Kadrowa kadrowej nierówna dlatego sledze nowości aby potem podczas rocznego rozliczenia nie było zdziwienia i niedopłaty podatku jakby ktoś chciał to wklejam linki wiarygodnych stron Link do: Zwolnienie z PIT dla młodych – kto i ile skorzysta?

 
Pregna plus, magne b6 forte, aspargin, wit d3, duphaston. Aktualnie stopniowo schodzę z duphastonu i odczuwam ból jakby menstruacyjny ;/ wcześniej brałam 3x1 i tego nie było a od 2 dni biorę 2x1 i czuje dyskomfort czy któraś bez problemu zeszła z łykania duphaston ?
Ja odstawiłam z dnia na dzień jakoś w 18 tygodniu i nie odczułam tego w żaden sposób, może po prostu rozrasta się macica i łączysz to z faktem odstawienia, obserwuj siebie :-)


Ja odstawiłam
 
Dziewczyny a ja mam takie dylematy a propos porodu. To moja pierwsza ciąża dyskutuje z mamą.pielegniarka i ona namawia mnie na cesarkę - że tyle się naogladala przetrzymanych porodów-niedotlenionych dzieci których się już nie odratuje i będą sparaliżowane a ja tak naprawdę nie wiem sama co o tym myśleć, wydaje mi się że dałabym radę urodzić naturalnie... Wiadomo,że dziś nie jest problemem cesarka na żądanie ale nawet jeśli bym to CC chciała to jak rozmawiać z lekarzem jak o to dyplomatycznie zapytać, jakie są u mnie zalecenia do cięcia? Jedyne co to mam wadę wzroku sporą ale to chyba nie jest argument.
 
Dziewczyny a ja mam takie dylematy a propos porodu. To moja pierwsza ciąża dyskutuje z mamą.pielegniarka i ona namawia mnie na cesarkę - że tyle się naogladala przetrzymanych porodów-niedotlenionych dzieci których się już nie odratuje i będą sparaliżowane a ja tak naprawdę nie wiem sama co o tym myśleć, wydaje mi się że dałabym radę urodzić naturalnie... Wiadomo,że dziś nie jest problemem cesarka na żądanie ale nawet jeśli bym to CC chciała to jak rozmawiać z lekarzem jak o to dyplomatycznie zapytać, jakie są u mnie zalecenia do cięcia? Jedyne co to mam wadę wzroku sporą ale to chyba nie jest argument.
Podobno po cesarce dłużej się dochodzi do siebie. Wszyscy tak mi gadają, ale z drugiej strony miałam już operacje, fakt na coś innego i po 2 tyg chodziłam już normalnie, a potem 3 mc nie moglam po prostu się przeciążać, czyli żadne sporty, sztuki walki, tańce. Mi się wydaje, chociaż nie rodziłam, że na to samo wyjdzie, czy Ci potem zszyją brochę, czy brzuch i tak to wszytsko potrzebuje czasu na zagojenie się. CC mniej stresu i szybciej, ale jak chcesz mieć szybko dzieci to rok sobie pewnie poczekasz ;) Ja postanowiłam, że wyjdę z połogu i robię drugie bo potem to będe coraz starsza i coraz leniwsza, a muszę w końcu też znaleźć dobra prace, bez wyzysku i niewolniczego reżimu :) I pewnie będzie trzeba przy takiej pochodzić i unikać zwolnień l4.
 
Też jestem pielęgniarką i właśnie dlatego chciałam rodzić naturalnie, ale mnie przeraża wizja że ktoś mógłby mnie rozciąć i we mnie grzebać, panicznie bym się bała operacji :D Jeśli chcesz mieć spokój, wystarczy Ci jedno dziecko to możesz mieć CC. Poczytaj sobie o powikłaniach w kolejnych ciążach- słabych bliznach które uniemożliwiają następne ciąże, wrastającym w bliznę po CC łożysku. Ja mimo bólu porodu nigdy nie zdecydowałabym się świadomie na CC. Ze mną na sali była mama którą cięli po raz czwarty w 35 t.c. bo jej groziło że blizna macicy nie wytrzyma, usunęli macicę prze wyciąganiu z dzieckiem. Pamiętam jak lekarka na nią krzyczała że to było bardzo nieodpowiedzialne i że w ostatniej chwili dziecko wyciągnęli. Choć np. mam w rodzinie mamę trójki dzieci z CC i wszystko było w porządku, każda ciąża bezpieczna i bezproblemowa, ale każdorazowo kontaktowała się z gin czy już może zajść w ciążę, chociaż też więcej dzieci już mieć nie może ze względu na ilość blizn na macicy (ale też mało kto świadomie decyduje się na większą ilość dzieci) :D Pamiętam też jak pierwszą noc po porodzie rzuciłam się na łózko i wreeeszcie mogłam spać na brzuchu!! A dwie mamy obok po CC miały ogromny problem, tak je brzuch ciągnął i bolał. Miałam nacinane krocze ale wygoiło się w momentalnie, po tyg już nic nie ciągnęło (tu też miałam szczęście, niektóre mamy rozrywa niesamowicie, nie przewidzi się tego) Ja doszłam po porodzie bardzo szybko do siebie, miałam porównanie właśnie z dwoma mamami na sali po CC. Jest dużo za i przeciw, ja jednak jestem za porodem naturalnym ALE ze znieczuleniem, co jest praktycznie niemożliwe. Nie ma co dzielić że jeden poród jest lepszy drugi gorszy, każda mama sama zdecyduje żeby dla dziecka było jak najlepiej :) Aha i jeszcze przypomniały mi się sytuacje gdzie przy CC lekarka upuściła dziecko które od razu zmarło. Więc wszystko może się zdażyć. Generalnie poród jest niebezpieczny, każdy.
 
reklama
Dziewczyny a ja mam takie dylematy a propos porodu. To moja pierwsza ciąża dyskutuje z mamą.pielegniarka i ona namawia mnie na cesarkę - że tyle się naogladala przetrzymanych porodów-niedotlenionych dzieci których się już nie odratuje i będą sparaliżowane a ja tak naprawdę nie wiem sama co o tym myśleć, wydaje mi się że dałabym radę urodzić naturalnie... Wiadomo,że dziś nie jest problemem cesarka na żądanie ale nawet jeśli bym to CC chciała to jak rozmawiać z lekarzem jak o to dyplomatycznie zapytać, jakie są u mnie zalecenia do cięcia? Jedyne co to mam wadę wzroku sporą ale to chyba nie jest argument.
Ja na świadome cc bym się nie zdecydowała. Naczytalam się, nasluchalam i jakoś wolę naturalnie pomimo bólu rodzić.... no chyba,że cc było by z korzyścią dla dziecka w danym momencie. A źle podziac może się zawsze czy przy sn czy przy cc.
 
Do góry