reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2020

To nawet nie chodzi o wstyd,bo za stara na to jestem;-) Ale wiecie...,żeby mi nie walnął, że podważam jego kompetencje. Przy poprzednich ciazach miałam właśnie inaczej, było badanie ginrkologiczne raczej co wizytę ( nie pamiętam dokładnie). W sumie nie fajny ten mój gin...kiepsko trafiłam. Brzuch mnie pobolewa, źle znoszę tą ciążę jakoś... od 2 tygodni zgaga, głowa mnie strasznie boli, śpię po 4 godziny i to z przerwami bo córka co noc płacze (kiepsko mała sypia), a wstaje o 5 codziennie do pracy I jestem meeega padnieta. W piątek mam wizytę, ale nie mam śmiałości prosić o l4,bo czuje że mi odmówi:-(
To już taki etap ciąży, że powinien dac. Jak coś przyświruj pawiana, że krzyż już Cię boli, że brzuch ciągnie. I cisnij o to badanie.
 
reklama
Dziewczyny jak jestem na l4 od 10lipca to czy teraz należy mi się to zwolnienie z podatku do 26roku? Mam 22 lata, a to coś weszło chyba w sierpniu dopiero wiec ja się nie łapie? Niestety nie mam pojęcia wiec pytam jak to może u was wyglądało..
Żadnej wypłaty nie miałam gdy szef wniosek z3 dwa dni temu dopiero dostarczył, przez to ciekawa kontrola mnie czeka! I poczekam jeszcze ponad miesiac o ile się bie przedłuży jak to panie w zusie powiedziały
Zwolnienie z podatku osób poniżej 26 rż dotyczy tylko wynagrodzenia ( również wynagrodzenia chorobowego, czyli pierwsze 33 dni l4 płatne przez pracodawcę) Jeśli chodzi o zasiłek ( czy to chorobowy czy macierzyński/rodzicielski) to nie przysługuje zwolnienie. Niestety
 
Ten podatek to powinien się nazywać haracz :D... Niedojrz że przecież te składki są opłacane z naszych piniędzy to nagle ten 100% zasiłek jest potrącany o 13%:D.... na składke emerytalną, (emerytury to pewnie żadna z nas nie doczeka) to jeszcze podatek. XD To za wode, prąd, produkty wszelakie mało podatku :D?
 
Dziewczyny.... czytam, jestem na bieżąco ale jakoś ciężko mi się zmobilizować do pisania.... Ale...mam problem i wiem,że mi pomożecie. W sumie takie pytanie....jestem w 26 tygodniu ,chodzę co 3 tyg na wizytę do ginekologa i za każdym razem mam robione usg ale ani razu mnie nie badał ginekologiczne.... czy tak ma być? Są jakieś "wytyczne"?? Jak to u Was jest?
Mnie gin badała przez 16 tygodni jak do niej chodzę 2 razy w tym raz, bo powiedziałam, że mnie brzuch boli. Usg żadnego nie robiła, miałam tylko skierowanie na prenatalne. Ale jak mnie bada to mówi tylko, że wszystko ok i nic więcej, a tym bardziej nic o szyjce. A chodzę do niej co 2 tygodnie, właściwie tylko po to, aby przed wizytą położna zmierzyła mi ciśnienie, zważyła mnie i od 22 tygodnia bada tętno dziecka i tyle. Ogólnie to bym zmieniła lekarza, ale nie wiem na kogo tym razem trafie, więc póki wszystko jest dobrze to tak jakoś chodzę z przyzwyczajenia.
 
Ja też na każdej wizycie najpierw na fotel, zagląda, pewnie aby zobaczyć czy szyjka zamknięta, a potem maca/ugniata brzuch jedną ręką, drugą "grzebiąc " w środku ;) do tego na każdej wizycie USG przez brzuch od któregoś tygodnia , wcześniej transwaginalne, a na ostatniej wizycie zmierzyła długość szyjki Usg od środka i myślę, że już co wizytę będzie mierzyła o ile dobrze pamiętam z pierwszej ciąży.
 
A to my z zainteresowana Kleopatra :)
 

Załączniki

  • 20190923_144953.jpg
    20190923_144953.jpg
    1,4 MB · Wyświetleń: 102
Przecież od chorobowego też masz podatek zabierany. A zwolnienie z podatku jest do 26 rż..ja pracuje w dużej firmie (Ok 500 osób) zadzwoniłam w tygodniu do kadrowej i nie mówiła że mi się nie należy, wiedząc że jestem na l4
 
Ja też na każdej wizycie najpierw na fotel, zagląda, pewnie aby zobaczyć czy szyjka zamknięta, a potem maca/ugniata brzuch jedną ręką, drugą "grzebiąc " w środku ;) do tego na każdej wizycie USG przez brzuch od któregoś tygodnia , wcześniej transwaginalne, a na ostatniej wizycie zmierzyła długość szyjki Usg od środka i myślę, że już co wizytę będzie mierzyła o ile dobrze pamiętam z pierwszej ciąży.
Tak jak Ty miałam w poprzednich ciazach, ugniatal brzuch, ręka w środku i też pytał o ból . Ale widzę,że nie jest to jednoznaczne....to że musi badac za każdym razem od środka... zobaczymy jutro.
 
reklama
Do góry