reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2020

Dziewczyny jak jestem na l4 od 10lipca to czy teraz należy mi się to zwolnienie z podatku do 26roku? Mam 22 lata, a to coś weszło chyba w sierpniu dopiero wiec ja się nie łapie? Niestety nie mam pojęcia wiec pytam jak to może u was wyglądało..
Żadnej wypłaty nie miałam gdy szef wniosek z3 dwa dni temu dopiero dostarczył, przez to ciekawa kontrola mnie czeka! I poczekam jeszcze ponad miesiac o ile się bie przedłuży jak to panie w zusie powiedziały
 
reklama
Dziewczyny.... czytam, jestem na bieżąco ale jakoś ciężko mi się zmobilizować do pisania.... Ale...mam problem i wiem,że mi pomożecie. W sumie takie pytanie....jestem w 26 tygodniu ,chodzę co 3 tyg na wizytę do ginekologa i za każdym razem mam robione usg ale ani razu mnie nie badał ginekologiczne.... czy tak ma być? Są jakieś "wytyczne"?? Jak to u Was jest?

Hmn. Dziwne. U mnie też najpierw tłocze się na fotel, następuje gmeranko, potem na usg i od dwóch wizyt badanie transwaginalne szyjki bo mnie brzuch pobolewa i twardnieje. Myślę, że przY następnej wizycie powinnaś zapytać, jeśli masz opór czy się wstydzisz co jest zrozumiałe bo nie każda spyta dlaczego pan dr nie zagląda :-) to po prostu zapytaj o to jak twoja szyjka albo czy będziecie robić cytologię. Na takie pytania musi odpowiedziec
 
A co do brzuszka to 24+5tc ❤️
C862D1D8-F6EA-44C6-A6DD-34653C7CB60A.jpeg
 
To nawet nie chodzi o wstyd,bo za stara na to jestem;-) Ale wiecie...,żeby mi nie walnął, że podważam jego kompetencje. Przy poprzednich ciazach miałam właśnie inaczej, było badanie ginrkologiczne raczej co wizytę ( nie pamiętam dokładnie). W sumie nie fajny ten mój gin...kiepsko trafiłam. Brzuch mnie pobolewa, źle znoszę tą ciążę jakoś... od 2 tygodni zgaga, głowa mnie strasznie boli, śpię po 4 godziny i to z przerwami bo córka co noc płacze (kiepsko mała sypia), a wstaje o 5 codziennie do pracy I jestem meeega padnieta. W piątek mam wizytę, ale nie mam śmiałości prosić o l4,bo czuje że mi odmówi:-(
 
Co do badania. Mnie też lekarz nie bada. Szyjkę sprawdza mi na USG. Jak jakiś czas temu mówiłam ze mam spore upławy to wtedy zajrzał. Wsadził jakiś papierek i powiedział, że to normalne - fizjologiczne. Nic się nie dzieje.
 
A i jeszcze jeśli chodzi o badanie ginekologiczne. Jak mnie w szpitalu zbadali w ostatniej ciąży to był 36tc to nie dość ze miałam upławy podbarwione krwią to jeszcze zaczęłam mieć skurcze. Brałam nospe, żeby to uspokoić.
 
Hmmm myślę,że już w tym terminie powinno się obserwować dlugosc szyjki macicy czy się nie skraca, mój gin to bada USG dopochwowym i ostatnio miałam 3 razy pobierana cytologie bo ciągle coś nie wychodzi , liczne stany zapalne na które po raz drugi biorę antybiotyki :/ a jeśli chodzi o L4 to raczej powinien dać bez problemu! Ja byłam u dwóch lekarzy i już po stwierdzeniu ciąży od razu pytali czy chce L4. Nie ma co się bać, możesz zapytać o kontrolę szyjki macicy a tym bardziej o L4
 
reklama
Do góry