reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2020

Cześć dziewczyny wczoraj miałam kontrolę z ZUS na szczęście byłam w domu inaczej trzeba składać wyjaśnienie i kase by mi wstrzymali. A wczoraj właśnie dziwnym trafem mieli ki przelać.
Kasę dostałam 400zl mniej niż powinnam. Wkur.... wia mnie ten zus. Oni sobie biorą średnia z 12 mcy ok potem biorą od tego 13% i od tej kwoty 18 % VAT. Tak ki Pani na infolinii powiedziała.



Wczoraj byłam na badaniach i obciążeniu glukozy wszystko ok.

Gratuluję udanych wizyt [emoji3590][emoji179][emoji7]
A o której godzinie zaszczycili Cię swoją obecnością?
Mi nie zrobili żadnej kontroli i kasy też nie przelali choć w piątek minął termin. Na zapytania na PUE też nie odpowiadają.
 
reklama
A o której godzinie zaszczycili Cię swoją obecnością?
Mi nie zrobili żadnej kontroli i kasy też nie przelali choć w piątek minął termin. Na zapytania na PUE też nie odpowiadają.
Ja dzwonie na infolinię to pue niech sobie w dupe wsadza. Ok 13 byl u mnie.
Wiecznie tam wyzwaniam. Chore to jest żebym się jeszcze stresowala. Oni że średniej odliczaja 13% i od tej kwoty jeszcze 18% VAT [emoji35][emoji35][emoji35][emoji35][emoji35] zabrać to są pierwsi ale żeby dać to co się należy to już nie koniecznie. Zlikwidowalabym cały ten pierd.... Zus. Wyszło ok 400 zł mniej to dużo uciekli
 
Ehh...mam jakiś dołujący poranek. Trzeci dzień leżę plackiem na kanapie i oglądam seriale, ale cały czas mam w głowie tą szyjkę i boję się, że nie dotrwam do terminu :( Już sobie nawet zamówiłam na allegro dwie koszule ciążowe, bo mam wrażenie, że w ciągu tych 5 tygodni do kolejnej wizyty odwiedzę szpital :(

Nospa i Buscpan pomaga, bo brzuch twardnieje mi sporadycznie, ale martwie się, że taka dawka leków może zaszkodzić mojemu synkowi.


Ciąża to miał być taki cudowny stan, a od samego początku mam jakieś perypetie i wieczny stres - jak nie krwiak i krwawienia w 1 trymestrze to teraz ta szyjka. Mam nadzieję, że po tym leżakowaniu wróci ona do swojej długosci, bo rzeczywiście ostatnio przeginałam ze sprzątaniem.
Ja w każdej ciąży mam problem z szyjka.Zawsze miałam zakładany szew,teraz też mam.Dzięki niemu nie muszę leżeć plackiem,mogę w miarę normalnie funkcjonować i czuję się z nim trochę bezpieczniej.Tobie lekarz nie proponował szewka?
Na pewno wszystko będzie ok.Już nie dużo zostało Mnie na twardy brzuch i pomaga Magne b6 forte 3×1
 
Ja dzwonie na infolinię to pue niech sobie w dupe wsadza. Ok 13 byl u mnie.
Wiecznie tam wyzwaniam. Chore to jest żebym się jeszcze stresowala. Oni że średniej odliczaja 13% i od tej kwoty jeszcze 18% VAT [emoji35][emoji35][emoji35][emoji35][emoji35] zabrać to są pierwsi ale żeby dać to co się należy to już nie koniecznie. Zlikwidowalabym cały ten pierd.... Zus. Wyszło ok 400 zł mniej to dużo uciekli
U mnie 200 ale pół miesiąca opłacał ZUS pół UP. Zarabiam niewolnicza pensję czyli nk. A co oni robią na takiej kontroli i o co pytają?
 
Ja dzwonie na infolinię to pue niech sobie w dupe wsadza. Ok 13 byl u mnie.
Wiecznie tam wyzwaniam. Chore to jest żebym się jeszcze stresowala. Oni że średniej odliczaja 13% i od tej kwoty jeszcze 18% VAT [emoji35][emoji35][emoji35][emoji35][emoji35] zabrać to są pierwsi ale żeby dać to co się należy to już nie koniecznie. Zlikwidowalabym cały ten pierd.... Zus. Wyszło ok 400 zł mniej to dużo uciekli
Że zabierają 13,71% na składkę emerytalną to wiedziałam, ale że złodzieje jeszcze jakiś VAT pobierają to nie wiedziałam. A ile tego VATu 8 czy 18? Bo to 18 % to strasznie dużo :( Jakbym miała wybór to bym wcale żadnych składek do ZUS nie płaciła. Lepiej na tym bym wyszła gdybym tę kasę odkładała, teraz bym miała więcej niż z tych zasiłków i nie musiałabym w ZUS żebrać o to co się mi należy.
 
Ja w każdej ciąży mam problem z szyjka.Zawsze miałam zakładany szew,teraz też mam.Dzięki niemu nie muszę leżeć plackiem,mogę w miarę normalnie funkcjonować i czuję się z nim trochę bezpieczniej.Tobie lekarz nie proponował szewka?
Na pewno wszystko będzie ok.Już nie dużo zostało Mnie na twardy brzuch i pomaga Magne b6 forte 3×1
Właśnie słowem się na ten temat nie wypowiedział. Powiedział tylko (i to jeszcze z taką pretensją), że mam się oszczędzać i leżeć, bo po co mi przedwczesny poród.

Chodzę do niego z polecenia i na prawde ma dobre opinie, więc wydaje mi się, że jakby rzeczywiście było to duże skrócenie to by od razu coś powiedział czy do szpitala skierował. I skoro wizyta za 5 tygodni to chyba rzeczywiście nie jest tak źle, bp chyba kazałby mi przyjść szybciej [emoji848]

Będę leżeć plackiem do 22 października. Nic innego mi nie pozostaje. Dobrze, że mam co oglądać w tv :)
 
Że zabierają 13,71% na składkę emerytalną to wiedziałam, ale że złodzieje jeszcze jakiś VAT pobierają to nie wiedziałam. A ile tego VATu 8 czy 18? Bo to 18 % to strasznie dużo :( Jakbym miała wybór to bym wcale żadnych składek do ZUS nie płaciła. Lepiej na tym bym wyszła gdybym tę kasę odkładała, teraz bym miała więcej niż z tych zasiłków i nie musiałabym w ZUS żebrać o to co się mi należy.
Niestety 18%
Dokładnie gdybyśmy sami odkladali kasę więcej byśmy mieli. Ja i tak chodzę do lekarza prywatnie.

U mnie 200 ale pół miesiąca opłacał ZUS pół UP. Zarabiam niewolnicza pensję czyli nk. A co oni robią na takiej kontroli i o co pytają?
Generalnie o nic. Przyszedl przedstawił się powiedział że kontrolują czy nie mam żadnej pracy zarobkowej. Kazał podpisać że mnie zastał. Mówiłam mu ze syna zaprowadzam i odbieram ze szkoły i czasem do lekarza. Nie siedzę non stop w domu. Wzial nr telefonu i powedzial że następnym razem jak by mnie nie było to zadzwoń gdzie jestem. I poszedł.
 
reklama
A to spoko :-) to zawsze jakiś rozwiązanie. Bo mogą do mnie przyjść, ja nie mam dzwonka a mogę siedzieć w piwnicy u królików albo na dworze bo teraz już na jesień je zbieram turami. Na dworze jeszcze może zauwaze ale w piwnicy nie ma bata. :p a mi się schodzi jak już są w domu. A to zrec a to pić a po obejrzeć ząbki pazury oczy dupsko a to z nimi pogadam a to dlugowlose to czesanie golenie a nawet ekstremalnie trzeba je umyć czasem, jak się obesra i ogarnąć klatkę bo niektóre to świnie. Z badań też przecież nie lecę biegiem do domu tylko jakieś jedzonko lub zakupy po drodze.
 
Do góry