reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Styczniowe mamy 2020

Dziewczyny a jak to jest z przyjęciem do poradni specjalistycznej w ciąży?

Naczytałam się, ze bez kolejek. A dziś w okienku usłyszałam, ze termin na grudzień...mimo iż poinformowałam o ciąży i pokazałam kartę...
Od 01.01. 2017r. obowiązuje ustawa o wsparciu kobiet w ciąży i rodzin “Za życiem”
art. 47c ust. 2 i kolejne u.ś.o.z. :

“Korzystanie poza kolejnością ze świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie świadczeń opieki zdrowotnej w szpitalach i świadczeń specjalistycznych w ambulatoryjnej opiece zdrowotnej oznacza, że świadczeniodawca udziela tych świadczeń poza kolejnością przyjęć wynikającą z prowadzonej przez niego listy oczekujących”.

Świadczeniobiorca udziela świadczeń opieki zdrowotnej w dniu zgłoszenia, a gdyby to było niemożliwe “wyznacza inny termin poza kolejnością przyjęć wynikającą z prowadzonej przez niego listy oczekujących. Świadczenie z zakresu ambulatoryjnej opieki specjalistycznej nie może być udzielone w terminie późniejszym niż w ciągu 7 dni roboczych od dnia zgłoszenia.”


Zgodnie z ta ustawa potrzeba skierowanie do danej jednostki szpitalnej i maja 7 dni by przykac. Jeśli to kontynuacja leczenia to lekarz prowadzący orzeka czy jest konieczność przyjęcia wcześniej niz normalne terminy
 
reklama
Cześć dziewczyny,czy wy też miewacie skurcze w brzuchu...od dwóch dni czuje skurcze w brzuchu,najpierw myślałam że to dzidzia kopię ale jednak to skurcze. Nic mnie nie boli ani nie plamie . Czy takie skurcze są normalne? 20tc
 
Od 01.01. 2017r. obowiązuje ustawa o wsparciu kobiet w ciąży i rodzin “Za życiem”
art. 47c ust. 2 i kolejne u.ś.o.z. :

“Korzystanie poza kolejnością ze świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie świadczeń opieki zdrowotnej w szpitalach i świadczeń specjalistycznych w ambulatoryjnej opiece zdrowotnej oznacza, że świadczeniodawca udziela tych świadczeń poza kolejnością przyjęć wynikającą z prowadzonej przez niego listy oczekujących”.

Świadczeniobiorca udziela świadczeń opieki zdrowotnej w dniu zgłoszenia, a gdyby to było niemożliwe “wyznacza inny termin poza kolejnością przyjęć wynikającą z prowadzonej przez niego listy oczekujących. Świadczenie z zakresu ambulatoryjnej opieki specjalistycznej nie może być udzielone w terminie późniejszym niż w ciągu 7 dni roboczych od dnia zgłoszenia.”


Zgodnie z ta ustawa potrzeba skierowanie do danej jednostki szpitalnej i maja 7 dni by przykac. Jeśli to kontynuacja leczenia to lekarz prowadzący orzeka czy jest konieczność przyjęcia wcześniej niz normalne terminy
Ja nie korzystam z tego bo i tak mam bez kolejki każdego specjalistę [emoji23] mam książeczkę honorowego dawcy krwi. I część leków za darmo.
 
Ja nie korzystam z tego bo i tak mam bez kolejki każdego specjalistę [emoji23] mam książeczkę honorowego dawcy krwi. I część leków za darmo.
Ja tez nie korzystam bo mam znajomych :) i ugadujemy sie co i jak prywatnie, ale wiem jak to dziala i jak Pani, pytala to podalam konkretnie o co chodzi by mogla skorzystać
 
Na infolinii zusu powiedział mi Pan że jeśli jest powyżej 20 pracowników, wysyła to pracownik. Chyba że źle mi powiedział.
To chyba facet pogubił się troche, zobacz, że np. tu na forum żadna z dziewczyn przecież nie wysyłała tego druku do ZUS. Zgodnie z prawem pracownik nie może tego druku sam wypełnić. Jeśli masz założony PUE ZUS to zapytaj o to na tej platformie, bo wtedy odpowie Tobie osoba, która się na tym zna, bo jej odpowiedź jest na piśmie i nie może sobie bzdur pisać, a przez telefon każdy może coś powiedzieć, a potem się tego wyprzeć.
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny a jak to jest z przyjęciem do poradni specjalistycznej w ciąży?

Naczytałam się, ze bez kolejek. A dziś w okienku usłyszałam, ze termin na grudzień...mimo iż poinformowałam o ciąży i pokazałam kartę...
Tak ja napisała Bosiek muszą Ciebie przyjąć. Jeśli tego nie zrobią możesz złożyć skargę do NFZ i do dyrektora przychodni. Najlepiej poproś aby odmowę szybkiego przyjęcia dali Tobie na piśmie to im rura zmięknie i się przestraszą ;) Warto też taką rozmowę nagrać na telefon, aby mieć dowód jak Ciebie potraktowali. Walcz o to co się Tobie należy. Powodzenia:)
 
Cześć dziewczyny,czy wy też miewacie skurcze w brzuchu...od dwóch dni czuje skurcze w brzuchu,najpierw myślałam że to dzidzia kopię ale jednak to skurcze. Nic mnie nie boli ani nie plamie . Czy takie skurcze są normalne? 20tc
Jeśli takie ciągniecie, napinanie w dole brzucha to tak. Macica juz zaczyna ćwiczyć. Lekarz mi mowil, ze jakby czesto w ciagu dnia sie pojawiały to można wziąć no spe. Ale u mnie pojawiają się ok. 3, 4 razy na dzien i to zazwyczaj po wysiłku np. dłuższym spacerze i jak chwile odpoczne to jest okej.
 
To chyba facet pogubił się troche, zobacz, że np. tu na forum żadna z dziewczyn przecież nie wysyłała tego druku do ZUS. Zgodnie z prawem pracownik nie może tego druku sam wypełnić. Jeśli masz założony PUE ZUS to zapytaj o to na tej platformie, bo wtedy odpowie Tobie osoba, która się na tym zna, bo jej odpowiedź jest na piśmie i nie może sobie bzdur pisać, a przez telefon każdy może coś powiedzieć, a potem się tego wyprzeć.

Ja nic nie wysyłam, pracuje na umowę o pracę w dwóch zakładach - dużym i małym. Z dużego mam zasiłek w terminie wypłaty, z małego - różnie, ale zwykle w miesiącu którego dotyczy wypłata (poradnia, budżetowa, płacą z góry). Nie wiem jak jest u prywaciarza, pewnie gorzej. Ale nie wypelnialam nigdy nic.
 
W zasadzie nie wiem czy to Z-3 ale ja będąc zatrudniona w firmie która ma mniej niż 20 pracowników sama wysyłam wniosek o zasiłek chorobowy.
Po zalogowaniu się do PUE wchodzę w profil swiadczeniobiorcy, później zaświadczenia lekarskie i zaznaczam za który okres chce złożyć wniosek, na dole strony jest okienko „zasiłek chorobowy” i wyskakuje formularz gdzie uzupełniam tylko nr konta na który ZUS ma przelać pieniądze. Mając l4 wystawione na okres 17.07-18.08 pieniądze na koncie miałam 29.08, a wniosek o zasiłek składałam jakoś koło 20.08 choć fizycznie w systemie PUE widać go było po 18.08 czyli po zakończonym okresie danego l4.

Być może, ze gdybym przycisnęła księgowa w formie to ona by to zrobiła, ale tak przynajmniej nie zachodzę w głowę czy druk został wysłany czy nie ;)

Miłego wtorku dziewczęta :)
 
reklama
Faktycznie można, jeszcze się zapytam osoby która się zna czy dobrze. Podałam numerek konta i po problemie :) narazie wisi sobie w roboczych. Teoretycznie do dziś powinnam dostać część wypłaty, która mi przysługuje za okres przepracowany.
 
Do góry