reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2020

Ja 28, pierwsza ciąża :) mamy nadzieję na drugie w niedalekiej przyszłości :D

PS ma któraś sposób na bliźniaki?
Ja mam 20 i synka 2,5 roku teraz będą bliźniaki, termin na 30.01 będę miała 21 jak urodzę. Na bliźniaki chyba recepty nie mam ale kochaliśmy się z mężem bez patrzenia na te wszystkie owulacje i wgl, pół roku starań i jakoś samo wyszło.
 
reklama
No dobra i co dalej? Wysyłają do osoby na zwolnieniu, czy najpierw do pracodawcy, a ten do pracownika? Jutro idę na badanie i myślę że przedłuże zwolnienie bo nie ma sensu wracać praktycznie w 6 mc. Tylko nie wiem czy nie będę musiała napisać wniosku do Zus żeby tą kasę przelewal mi. Bo to będą jaja, jak ja teraz całą ciążę będę musiała dzwonić pytać się czy mają dla mnie kasę czy nie i podjeżdżać. Już widzę jak jadę 14 km w grudniu albo w styczniu.
 
Może wymiana
emoji12.png

Żeby to było takie proste :-p
Swoją drogą chyba nie potrafiła bym wychować chłopca.
 
Ja dokładnie 12.09 skończę 35 lat. Mam synka który w grudniu skonczy 9 lat. Po 3 latach starań upragniona ciąża i będzie córeczka Alicja :) Jesteśmy z mężem 10 lat po ślubie
 
No dobra i co dalej? Wysyłają do osoby na zwolnieniu, czy najpierw do pracodawcy, a ten do pracownika? Jutro idę na badanie i myślę że przedłuże zwolnienie bo nie ma sensu wracać praktycznie w 6 mc. Tylko nie wiem czy nie będę musiała napisać wniosku do Zus żeby tą kasę przelewal mi. Bo to będą jaja, jak ja teraz całą ciążę będę musiała dzwonić pytać się czy mają dla mnie kasę czy nie i podjeżdżać. Już widzę jak jadę 14 km w grudniu albo w styczniu.
To jest tak że l4 idzie do pracodawcy i do zusu automatycznie a druk z3 wysyła pracodawca do zusu. I teraz chyba jest tak że jeżeli jest poniżej 20 pracowników robi to pracodawca a powyżej już Ty. Zadzwoń najlepiej na i nfolinie.
Powiedzą co i jak. Ja dzwoniłam już z 5 razy
 
U mnie pierwsza ciąża. 5 stycznia skończe 29 lat, z mężem jesteśmy po ślubie 6 lat. Dwa lata staraliśmy się o maluszka i jak się totalnie poddaliśmy to się udało :) do brzucha mówię od kiedy czuć ruchy czyli od dwóch dni, dopiero dotarło do mnie że "coś" tam jest :)
 
reklama
Ja mam 40 lat, trzeci syn, dla mnie wazniejsze by dzieciaczek byl zdrowy, plec to najmniej wazna sprawa, tatuś wolalby coreczke ale musi sie pogodzic z tym ze bedzie trzeci chlopak :)
Prawda, ciaza to nie taka prosta sprawa, zeby jeszcze donosic i uniesc jej ciężar, doslownie i w przenosni.
Dla mnie kazda ciąża to katorga :( ale znoszę wszystko dla dobra maluszka, nawet diete nisko-weglowodanową (bardzooooo duzooo warzyw), ale znalazlam sposob, okaze sie czy dobry; od kilku dni kazdego dnia przyrządzam koktajle. Troche warzyw, sok z grejfruta plus owoce z niska zawrtosçią cukru, np truskawki, maliny, jagody ( zazwyczaj mrozone) i paluszki lizać. Przestalam miec problemy w toalecie. A czy przytyję to sie okaze u gine bo waga w domu zwariowala pomimo wymiany baterii...

Powracając do tematu tesciow, wyczytalam ze tescie nie interesują sie wnukami...
U mnie jest zupelnie odwrotnie, tesciowie zrobili bardzo duzo dla nas jak i naszych dzieci... Codzien widujemy tesciową, zawozi dzieci do szkoly, jednego odbiera ze szkoly do tego odrabia z nimi lekcje ( byla nauczycielka).
Moja mama mieszka jakies 4 -5 km. od nas, nie interesuje sie moimi dziecmi, nigdy nic dla nich nie zrobila...
Przykro mi ze tak jest ale nie dziwi mnie to, bo mną tez nigdy sie zbytnio nie interesowala.
Cieszę się ze jest tesciowa, złota kobieta.
Zostala wdowa kilka dni temu, a ja sie dziwię skąd ona czerpie tyle sil, bo bardzo dobrze sobie radzi, chyba ze potrafi ukryc emocje po smierci tescia.

Miłej i spokojnej nocy Wam życzę, damy radę :)
 
Do góry