reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2020

Ksiazka jest po prostu praktyczna. A to co teraz krąży w necie i tzw nowe praktyki, to trzeba brac duzą poprawke. Intuicyjnie wiadomo jak sie z dzieckiem obchodzic. Kiedys ksiazek nie bylo i dawało sie rade. Teraz od czytania netowych porad mozna na łeb dostać.
Książka jest napisana fajnym jezykim i przekazuje konkrety. Mam jeszcze ciaza z klasą i abc , gdzie jest wiecej rozczulania. Ja wolę forme instrukcji. Łatwiej odnaleźć i interesujący nas w danej chwili temat.
Przejrzałam wczoraj ją bardzo pobieżnie i wydaje się, że jest tam w wielkim skrócie wszystko - od przygotowania pokoiku i wyprawki po noszenie niemowlaka i nawet wiekszego dziecka. Napisana bardzo prosto i przystępnie -na pewno każdy facet powinien przeczytać, ja bede uzupelniala wiedzę jeszcze artykulami z internetu bo np. Napisane jest aby do lozeczka kupic ochraniacze a czytalam na mamaginekolog aby absolutnie tego nie robic w lozeczki noworodka bo to zwieksza ryzyko smierci lozeczkowej. Albo pokazane jest jak sie przewija dziecko łapiąc za nóżki, gdzir oglądam szkołę rodzenia z bebilon i położna pokazywała, że niemowle należy podnosić i przewracać trzymając za miednice a nie za nogi. Na razie tylko takich rzeczy sie dopatrzyłam. SalsaPL pewnie już przeczytała to moze wiecej sie wypowie;)
 
reklama
Na tej szkole rodzenia dowiedziałam się ciekawej rzeczy. Wiecie, że teraz położne (glównie te młodsze, bo starsze to wiadomo, że stosuja standardy sprzed lat) zakazują stosowania rękawiczek niedrapków na rączkach dzieci. Położna mówiła, że do szpitala należy zabrać ewentualnie delikatny pilnik do paznokci. Podobno niedrapki odcinają dziecku bodźce czuciowe dzięki, którym dziecko poznaje świat.
Ja nigdy nie chodziłam do szkoły rodzenia, trochę jestem do tyłu teraz z tym co i jak. W szpitalu zmieniła się cała kadra... Także takie informacje jak wyprawki do szpitala itp będą dla mnie cenne. Przekazuj czego się dowiesz.
 
U mnie to wyglada tak:
2013 2014 2016 2020
Wiec różnica coraz większa
Ale z całego serca polecam rok po roku.
Na początku sajgon, ale po roku można odetchnąć:)
Podziwiam. Ja będę miała trójkę z dużą różnica 2003, 2008 i 2020 i boję się jak ogarnę pracę i maleństwo. Ale jestem nadopiekuńczą mama niestety i beze mnie nic się dzieje. Może jak to zmienię to jakoś się uda.
 
Aaaa 22tc ale czas leci
Screenshot_20190903_090230_com.gravid.gravid.jpeg
 
Przedwczoraj nie mogłam spać, więc przeczytałam całe forum od początku, bo jak doszłam było już kilkaset stron. Masz rację MartaSx, czas leci :-) szybko.
 
@marta021993 gratulacje , super że w końcu ujawnił swoją płeć :-) :)
@Aguara fajna dziewuszka :-) :) myślę że nie zaszkodzi bo sama miałam sytuację że w tygodniu miałam 2xUSG.

wy na połowkowe chodzicie do innych lekarzy nie do swoich ? Bo się zastanawiam czy też powinnam iść na nie.. moja gin co tydzień dokładnie mierzy i oglada dzidzie, w 12 tyg byłam na usg genetycznym i w 22 tyg też jadę. Myślicie że jest sens jechać do innego lekarza na połowkowe skoro ona dokładnie robi usg i jeszcze mam genetyczne w szpitalu ?
Badania 2 trymestru robia nie wszyscy lekarze. Mozna sorawdzic kto w Pani miescie robi i moze Pani lekarz również tam widnieje, u mnie nie robi ani lekarz prywatnie ani na NFZ, wiec ide do innej porsdni do innego lekarza tak, samo mialam z badzniami 1 trymestru.
 
Są 4 zajęcia, ja mam przez 4 poniedziałki. Trwało to jakoś godzinę i 15 minut. Można przyjść z partnerem, ale nie trzeba. Na zajęciach było chyba 7 albo 8 kobiet w tym dwie były bez partnera. Mój przyszedł, ale stwierdził, że nie wie czy na kolejne będzie mógł przyjść, bo teraz będzie mieć sajgon w pracy. Ja chciałam iść na te zajęcia teraz po pierwsze dlatego, że mój M będzie miał coraz mniej czasu, a po drugie boję się, że w październiku czy listopadzie będzie więcej osób z jakimiś wirusami, katarami, itp. i wolę się nie narażać bardziej niż jest to konieczne, bo np. wiadomo, że do jakiegoś sklepu trzeba wyjść ale te zajęcia można zrobić teraz ;)
Jeszcze się dowiedziałam, że tata powinien dostarczać posiłki do szpitala, bo jedzenie w szpitalach w mojej okolicy jest podłe;)
Apropo jedzenia w szpitalu, to przed wyborami czyli w połowie października wchdozi w zycie patronaz PIS dotyczacy kobiet w ciąży, darmowych lekow oraz jedzenia, bedzie po 24 zl na ciezarna wiec moze troszke sie polepszy jedzenie :)
 
Tutaj "u mnie" szkola rodzenia to 10 tygodni, we wtorki i czwartki, od 14 do 16.
 
reklama
Zaczynam 20tc a u mnie kiepsko z ruchami synka. 13 września mam połówkowe. Wiem, że są tu dziewczyny z podobnym wiekiem ciąży. Jak wy czujecie ruchy?
Ja mam ruchy od 17 tygodnia ciąży, najpierw były słabsze A teraz są mocniejsze i co raz częstsze. Gin mówiła że mimo pierwszej ciazy poczuje szybko ruchy bo jestem szczupła ale mówiła że to też kwestia indywidualna ..
 
Do góry