reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2020

reklama
Szambo rzeka dziś ma dotrzeć przed południem do mnie jednak, a nam wyłączyli jeszcze prąd. Co za surwiwal. W nocy taki gorac że przyklejalam się do pościeli i nie mam jak się umyć. Co do Zus i mnie kicha bo walki idą. Kazali nam podpisać papier, że to niby my chcemy do ręki. Ale widzę, że piszecie coś że na tej platformie elektronicznej można wnioskować o przelew. Chyba tak zrobię bo mam dziwne przeczucie że z tą kasą będzie różnie.
 
Już wszystko wiem
Ale się wkur... wilam na masksa trzymajcie mnie..... Dzwoniłam. Do zusu i uwaga oni nic nie mają tylko l4. Oprócz tego pracodawca musi wysłać jakiś druk i oni go nie mają. Dzwoniłam. Do szefostwa ma o 10 dzwonić do księgowej i uwaga od momentu wpłynięcia maja 30 dni na wypłatę to przepraszam bardzo za co mam żyć? Kasę dostanę o ile doślę pod koniec września czyli 2 miesiące bez kasy
 
Ja dzisiaj pierwszy raz poszukam ruchy. Chłopaki aż mnie obudzili. Jeden fikal z prawej strony drugi z lewej na dole, czyli chyba nie zmienili położenia od ostatniego badania.

Czytam wasze problemy z wodą. Ja mieszkam nad samą Łabą (100metrow od brzegu) i 2 km od elektrowni atomowej. Tak czasem na nią spoglądam ze strachem :D :D
 
ma któraś z was problemy z dziąsłami? w zeszłym tyg byłam przebijac rope. od ponad miesiąca idzie mi 8 miałam przy niej robiona 7 i w koło 7 od kilku dni taka opuchlizna że szczęki nie mogę zaciskac, byłam u dentystki wczoraj posmarowalaa to antybiotykiem zaczęło mi malec z godziny na godzinę.dentysta też w szoku ze wgl tak spuchlo. mówiła że w ciąży się zdążą że dziąsła puchna ale ze to kilka zebow obejmuje i nie aż tak. rano wstaje opuchniete jak nigdy naciskam na to... bum. ropa się leje. idę dziś znowu ale nie wiem czy coś można zrobić jak jest tak duża opuchlizna w koło zęba :( masakra już tydzień się męczę a jets coraz gorzej :/
 
Już wszystko wiem
Ale się wkur... wilam na masksa trzymajcie mnie..... Dzwoniłam. Do zusu i uwaga oni nic nie mają tylko l4. Oprócz tego pracodawca musi wysłać jakiś druk i oni go nie mają. Dzwoniłam. Do szefostwa ma o 10 dzwonić do księgowej i uwaga od momentu wpłynięcia maja 30 dni na wypłatę to przepraszam bardzo za co mam żyć? Kasę dostanę o ile doślę pod koniec września czyli 2 miesiące bez kasy
Napisałam to właśnie na poprzedniej stronie...niestety trzeba czekać aż pracodawca prześle druk chyba Z-3, bez tego kasy nie zobaczymy. I gorsze jest to, że przy każdym pojedynczym zwolnieniu pracodawca musi ten druk wysyłać. Czyli jeśli np. L4 jest na miesiąc to co miesiąc aż do porodu.
 
reklama
Zasilki chorobowe to jeszcze nic, ZUS będzie robił wszystko aby jak najbardziej opóżnić zaczęcie wypłaty macierzyńskiego po urodzeniu dziecka. Żonie mojemu kolegi pierwszą wypłatę zrobili po pół roku od urodzenia dziecka. Najpierw czekali na kasę, potem chodzili wciąż do ZUSu, ale ZUS wciąż twierdził, że jakichś dokumentów nie ma. Na końcu powiedzieli, że muszą udowodnić, że im się dziecko urodziło, choć w ZUS byli z dzieckiem na rękach i mieli akt urodzenia.
 
Do góry