reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2020

To ciekawe...pewnie to sie bardziej tyczy tych kobiet, którym ZUS sam wyplaca. W każdym razie no ja nie zamierzam siedzieć w domu. Wakacje poza Polską to oczywiście na własne ryzyko, wiadomo, ale mając małe dzieci/dziecko one też mają być uwięzione w domu?
 
reklama
Tez czytałam, ze Zus trzepie ciężarne. Warto zbierać paragony. Mnie dobija już siedzenie w domu. Wychodzę na zakupy "pierwszej potrzeby" i lekko naginam zasady, a to majteczki, a to Bojowniczek, a to staniczek skoro już wyszłam i mam potwierdzenie, że byłam w aptece, a przecież na przeciwko był sklep z gaciami i zoolog. Na spacery wychodzę po 21 bo wątpię, żeby o tej porze była kontrola. Co do tych papierów składanych przez pracodawce to widzę, że będę w ciemnej dupie. Już widzę jak to załatwiają u mnie... Choć teoretycznie ja jestem zatrudniona przez UP u mojego pracodawcy, ale pewnie i tak w ostateczności to zakład załatwia formalności. A ZUS też będzie mi na bank robił pod górkę bo na umowie o pracę jestem zatrudniona od 2 lipca, reszta była na czarno.
 
Napisałam to właśnie na poprzedniej stronie...niestety trzeba czekać aż pracodawca prześle druk chyba Z-3, bez tego kasy nie zobaczymy. I gorsze jest to, że przy każdym pojedynczym zwolnieniu pracodawca musi ten druk wysyłać. Czyli jeśli np. L4 jest na miesiąc to co miesiąc aż do porodu.
A nie mogę go dosłać sama albo jechać do zusu go wypełnić?
 
Mój facet jeździ po okolicznych wsiach i szuka wody. Dramat. Patrzcie jak wygląda u mnie dział wody Auchan. Jak któraś z was jest na trasie rzeki ścieków to polecam już robić zapas, bo potem was ludzie zadepczą staranują i nie będą patrzeć na ciążę. Niby rano była dostawa, a niby już po 2 wózki znów wywozili. 1567076310694.png
 
Hej czy miala ktoras USG połówkowe w 18+4? (18+4 według OM, według tego pierwszego USG prenatalnego termin porodu jest o tydzień szybciej czyli bylobu to 19+4 według wielkości z usg)
 
reklama
Ja miałam usg genetyczne w 13 tygodniu i kolejne mam w 22 tygodniu ciąży, dodatkowo co tydzień chodzę do mojej gin i ona dokładnie mierzy maluszka i ogląda to chyba wystarczy ?
 
Do góry