reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2020

@justyn.ka nieźle pojechali z tą płcią, ja od 9tc wiem, że to syn, mam nadzieję, że penisa ma w odpiwiednich rozmiarach :p, skoro wiem o nim od tak wczesnej ciąży, a Tobie ledwo w 20tc coś wysnuli.
Pewnie kijowe usg mieli, zresztą dziewczyny miały podobny problem. Głowa do góry będzie dobrze.

Nieźle to Tobie pojechali z płcią, żeby już w 9tyg się dopatrywać siusiaka. Różnica między dziewczynką a chłopcem pojawia się po 16 tygdoniu. Wcześniej to wróżenie z odchylenia wyrostka, które się potrafi zmienić w trakcie jednego badania. I raz jest chlopiec, a za 15min dziewczynka.
Żaden poważny lekarz specjalista nie powinien na tym etapie wróżyć płci. Bo szansa jest jakieś 50/50 - tyle to każdy może stwierdzić i bez badania.
 
reklama
Dlatego powiedziała, że mam się nie sugerować jej wypowiedzią, ale powiedziała mi jako ciekawostkę i mam pamiętać, czy się zgodzi za kilka tygodni. I się zgadza. Widziała odchylony wyrostek i tyle.
Szkoda, że nie wiem jak się nazywa ta lekarka, to bym jej powiedziała, że trafiła w 10 :D
 
Byłam w szpitalu wtedy i młoda lekarka powiedziała mi, że widzi chłopca, bo taka mała kreseczka była skierowana ku górze, a jak jest równolegle z kręgosłupem, to dziewczynka. Kazała oczywiście tak do końca nie sugerować się tym, bo było wcześnie, ale powtórzyła, że widzi chłopca. I na prenatalnych z grubej rury do mnie, że widać jak coś, że to chłopak. Dlatego mam nadzieję, że penisa ma normalnych rozmiarów :D

Miałam na myśli te skurcze ciążowe, nie z okresu.
No wiem, ale ja chyba jeszcze nie mam :p albo znieczulona jestem totalnie.
 
U mnie na podstawie wyrostka i wszystkich usg w tym 2 tyg temu dziewczynka. A teraz chlopak [emoji33] nie ukrywam dziwne uczucie. To tak jakby ktoś mi ciagle obiecywal ze da mi czekolade a jak już po nia przyszlam dostalam brukselke ;P Mam już chlopca w domu i skrycie marzyłam o parce.. Eh. No ale wazne ze zdrowe :)

Ktoras z Was pisala o guzie pod pepkiem :p.. Mam takie "guzy" co wieczor i rano. Dziecko sie wypina i moze to tak wyglądać czasem :) przy przyłożeniu reki wtedy nawet czasem czuc jak sie rusza
Aaa to cwana bestia, po nocach buszuje i mi się wypina robiąc sceny rodem z obcego a za dnia kima. Właśnie byłam ciekawa czy to dziecko, czy ja już mam halucynacje jakieś xd
 
Dlatego powiedziała, że mam się nie sugerować jej wypowiedzią, ale powiedziała mi jako ciekawostkę i mam pamiętać, czy się zgodzi za kilka tygodni. I się zgadza. Widziała odchylony wyrostek i tyle.
Szkoda, że nie wiem jak się nazywa ta lekarka, to bym jej powiedziała, że trafiła w 10 :D

A miałaś już połówkowe?

Mnie lekarz w 16+2 podczas usg pokazywał na monitorze siusiaka, nawet w kilku ujęciach, ale jakoś nadal jestem sceptyczna. Wcześniej nawet go nie pytałam czy już coś widać.
 
Aaa to cwana bestia, po nocach buszuje i mi się wypina robiąc sceny rodem z obcego a za dnia kima. Właśnie byłam ciekawa czy to dziecko, czy ja już mam halucynacje jakieś xd
Też mój czasem się tak wypina albo może nóżkę tak wpycha, że mam kulkę na brzuchu. Też czesto mam tak, że jedną stronę brzucha mam większą, bo akurat mały po tej stronie buszuje ;)
 
Czy są na tym forum jakieś alergiczki? Od kilku dni mam zaczerwienioną i suchą swędzącą skórę wokół ust - myślałam, że to przez przeziębienie jakoś mi się wysuszyła skóra, ale dziś zjadłam sobie 2 nektarynki, po czym momentalnie zaczęło mnie swędzieć i pod dolną wargą skóra bardzo mocno się zaczerwieniła(wygląda jakbym ją sobie zdarła). Nigdy w życiu nie miałam na nic alergii, ale to musi być to skoro nasilona reakcja nastąpiła tak szybko. I teraz pytanie do was - czym to smarować, czy co można bezpiecznie przyjmować, aby nie zaszkodzić dziecku?
Może spróbuj przez parę dni stosować wapno do picia. A posmarować chyba tylko lekko Alantanem. Może nie jest to maść konkretnie na uczulenie, ale stosuje się ją na delikatne problemy skórne i chyba też na popękane sutki podczas karmienia.
 
A miałaś już połówkowe?

Mnie lekarz w 16+2 podczas usg pokazywał na monitorze siusiaka, nawet w kilku ujęciach, ale jakoś nadal jestem sceptyczna. Wcześniej nawet go nie pytałam czy już coś widać.
Połówkowe 13 września. Dawno już nie był mierzony więc nie mam pojęcia jakie duże /małe dzieciątko noszę. Cieszę się i nie na 22 sierpnia na kontrolę gin. Bo będę musiała brać leki :(
 
reklama
Są tu mamy z Warszawy i okolic? Gdzie planujecie rodzić? Ja rodziłam 3razy na Inflanckiej. I w sumie zadowolona byłam, z tym ze za tym 3 razem przetrzymali mnie i miałam już zielone wody płodowe. Później infekcje, zapalenie płuc.... miałam termin na 26 października a urodziłam 14listopada.
 
Do góry